2018 Öğretmenler Günü Hediyeleri

2019 Öğretmenler Günü geldi çattı! 24 Kasım Pazar günü kutlanacak olan Öğretmenler Günü için heyecan doruklarda! Peki hediyeler hazır mı?

Öğretmenler Günü’nün yaklaşması ile birlikte öğrencilerde, öğretmenlerde ve öğretmen yakını olanlarda ufak heyecanlanmalar başladı. Öğretmenler günü hediyesi ne alabilirim soruları akıllarda parlamaya başlarken eller klavyelere gitti bile. Ee online bir çağda yaşıyoruz artık. Hediyeler de tabii ki internetten bulunuyor.

Öğretmenler için hediye seçmek yer yer zor yer yer kolaydır. Önce zor yönlerinden bahsedelim! Eğer öğretmeniniz için hediye seçiyorsanız, ölçünün yerinde olması gerekiyor. Fazla samimi bir hediye öğretmeniniz tarafından hoş karşılanmayabilir. Öte yandan mali dengenin iyi tutulması da çok önemlidir. Çünkü olması gerekenden fazla pahalı olan hediyeler de öğretmenler için pek mutlulukla karşılanmaz aksine mahcubiyet hissettirir. Bu yazımızda 2019 yılı için en trend ve öğretmenler için en güzel, anlamlı hediyeleri sizler için araştırdık ve anlattık. Gelin birlikte bakalım!

Çiçeklerin Modası Asla Geçmez

çiçek buketi

Görsel Kaynak: tech flourish

Öğretmenlere hediye seçerken maliyet önemli dedik değil mi? Çiçekler de bu bakımdan sizin dostunuzdur. Çünkü çiçekler her fiyatta bulunabilir. Bütçeniz için en uygun çiçeği öğretmeniniz için seçebilirsiniz. Bu kadar geniş bir fiyat skalasına sahip sanıyoruz ki başka bir ürün bulmak hayli zordur.

Öğretmenler Günü için dilerseniz bembeyaz orkideler seçebilir, öğretmeninize onun ne kadar şık biri olduğunu vurgulayabilirsiniz. Dilerseniz ona pembe karanfillerden oluşan bir buket göndererek sevecenliğinin sizin için ne kadar kıymetli olduğunu hissettirebilirsiniz. İsterseniz pebe ve beyaz lilyumlar ile oluşturulmuş bir aranjman tercih edebilir ve onun ne kadar da zarif biri olduğunu, bu zarifliği ile her zaman size nasıl bir örnek olduğunu hatırlatabilirsiniz.

Üç Kitap Tasarımlı El Yapımı Saksı Sukulent

Çiçekler her zaman güzel alternatiflerdir. Öğretmenler için alınabilecek en zarif seçeneklerdendir ve her daim kararındadırlar. Dilerseniz bir buket, dilerseniz saksıda yıllarca bakılabilecek bir çiçek tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte özel çiçek tasarımlarına ve yapay çiçeklere de mutlaka göz atmanızı öneririz.

Kurutulmuş çiçekler ve yapay çiçekler bakım istemeden uzun yıllar dayanabilmektedirler. Bu sebeple de sık tercih edilirler. Çiçeği gönderdiğiniz kişide uzun yıllar sizden bir hatıra olarak kalırlar.

Özel Tasarım Vintage Bisiklet Kanvas Saat

Zamanın kıymetini en iyi öğretmenler bilir. Meslek hayatları boyunca vakti iyi kullanmanın insanın hayatında yaratabileceği etkileri iyi bilir ve hayatlarına yansıtırlar. Çalan zil ile başlayan dersin son dakikasına kadar en verimli hali ile kullanan, günün her saatini planlı yaşayan öğretmenlerimiz için güzel bir saat hediye edilebilir. Elbette pahalı saatlerden bahsetmiyoruz. Daha mütevazi ama bir o kadar da şık masa ve duvar saatlerini kastediyoruz.

(Bu arada, öğretmenlik mesleğini icra eden eşinize veya dostunuza elbette istediğiniz saati almakta özgürsünüz. Biz öğretmenlerinizden bahsediyoruz 🙂 )

Polo Air Erkek Set Kemer Cüzdan Kartlık Kombin Takım

Şık öğretmenlerin, bilhassa erkek öğretmenlerin aksesuarları mühimdir. O sebeple cüzdan, kemer, kartlık gibi aksesuarlar erkek öğretmenler için bu yıl da en çok tercih edilenlerden. Aynı zamanda öğretmenleriniz için şık kalem setlerini de mutlaka adaylar içerisinde değerlendirmenizi tavsiye ederiz. En kullanışlı hediyelerden olan tükenmez ve dolma kalemler, kişiye özel olarak hazırlanmakta olup kalem üzerinde sahibinin adı ve soyadı yazıyor halde hazırlanıyor.

Sevimli Öğretmen Biblo Fotoğraf Çerçevesi

Öğretmenler için özel olarak hazırlanan bazı hediyeler var. Bunları hediye seçeneklerinizin arasına dahil etmelisiniz. Çünkü oldukça yaratıcı hediyeler var bu kategori içerisinde. ÜStelik çok ilginç ve eğlenceli hediyelerin yanı sıra kullanışlı hediyeler de bulabilmeniz mümkün bu hediyelerin arasından. Mesela bu fotoğraf çerçevesi öğretmenler için özel olarak hazırlanmış. Üzerinde formüller ve öğretmenleri anımsatacak detaylar bulunuyor. Üstelik el boyaması!

Dilerseniz bu çerçeveyi bu şekli ile hediye edebilir, dilerseniz de güzel bir fotoğraf çıkartarak içerisine yerleştirebilirsiniz. Tercih tamamı ile size kalmış. Bu hediyeyi kişiselleştirebilir ya da öğretmeninizin zevkine bırakabilirsiniz.

Her Şey Çok Güzel Olacak Ajanda Ve Eyfel Temalı Fincan Seti

Kullanışlı hediyelerden bahsetmişken ajandalara da yer vermezsek olmaz. Günü planlamak için veya sadece not almak için ajandaları hepimiz kullanıyoruz. Ancak öğretmenler bilhassa kulanıyor. Her sene onlarca yeni öğrenci ile tanışan ve yenilenen müfredatlarla kendini planlamaya çalışan emektar öğretmenlerimiz için güzel bir ajanda seçebiliriz. Bazı hediye setleri içerisinde ajandalar ve kalemler birlikte yer alıyor. Bazılarında ise sevimli kahve fincanları. Dilediğiniz seti seçerek kendi mükemmel hediyenizi öğretmeninize verebilirsiniz.

İstiridye İçinde Gerçek İnci Kolye

Hem şık hem de ilginç hediyeler arıyorsanız işiniz biraz daha zor olabilir. Bu durumda da takılara yönelebilirsiniz. Şık ve ilginç hediyeler düşünürken sonuca ulaşmakta zorlanmak mümkün. Çünkü şıklık denilince akla gelen şeylerin hiçbiri ilginç değil. Öte yandan ilginç hediyeler de genellikle ya kullanışlı ya da eğlenceli hediyeler olabiliyor. Ancak elbette bazı istisnalar var. Mesela gerçek bir istiridye içerisinden çıkan ve aynı zamanda gerçek bir inci ile hazırlanmış bu kolye!

Özel kabının içerisinden çıkan istiridyeyi açtığınızda bu kolye ile karşılaşıyorsunuz. Anlayacağınız sürprizlerle dolu bir hediye bu.

Kişiye Özel 99 Parça Puzzle

Kişiye özel hediyeler her zaman ilgi çekicidir. Özellikle öğretmenler için belki biraz daha fazla ilgi çekici olabilir. Bunun sebebi oldukça basit. Öğretmenlerin birçok öğrencisi olduğu gibi öğrencilerin de birçok öğretmeni vardır. Bu sebeple eğer kişiye özel bir hediye hazırlarsanız öğretmeniniz kendisini gerçekten daha özel ve farklı hissedecektir. Bu sebepten isme özel kupa bardaklar, kalemler ve defterler hayli ilgi çekicidir. Bunun yanında çeşitli duvar saatleri, yastıklar, sertifikalar vs. isme özel olarak hazırlanabilir.

Çiçeklerin saksıları da dahil olmak üzere birçok farklı obje üzerine fotoğraflar basılı halde kişiye özel sürprizler hazırlanıyor artık. Yukarıdaki fotoğrafta görebileceğiniz hediye ise bir puzzle! Öğretmeniniz için onun güzel bir fotoğrafını, ailesinin fotoğrafını ya da sınıfınızın fotoğrafını puzzle olarak yaptırıp kendisine hediye edebilirsiniz. Bu anlamlı hediye zamanla bir tablo halini alacak ve uzun yıllar saklanacaktır.

Öğretmenler Günü için hediye seçenekleri oldukça fazla. Tek yapmanız gereken aralarından öğretmeninize ve bütçenize en uygun olanını seçmek! İşin özünde Öğretmenler Günü, öğretmenlerimizin bütün kalpleri ile bize verdikleri emeğin teşekkürüdür. Onlara bize birer anne-baba oldukları için, bizleri kendi evlatları, kardeşleri gibi gördükleri için ve her şartta bizleri sevdikleri için teşekkür etmektir. Bu teşekkürü de bir hediye ile taçlandırmak gerekir. Yoksa öğretmenlerimiz bu anlamlı günde bizlerden yalnızca sevgi beklerler, hediye bahanedir. Bazen bir paket içerisinden çıkan hediye, bazen bir buket çiçek bazen de sıkı bir sarılma ve teşekkür ederim sözleridir öğretmenlerin kalbini ısıtan…

Bu yazılara da göz atmak isteyebilirsiniz;

Leave a comment

Your email address will not be published.


*