Avukat ve Hakim Yakınlarınıza Özel Hediye Önerileri

Mesleği avukatlık olan birine hediye alırken ne alacağınızı bilemiyorsanız çok doğru bir yere geldiniz. Sizin için aradık, taradık ve avukat ya da hakimlere hangi hediyeler alınabilir tespit ettik.

Avukatlar için hediye alma sebepleri aslında hayli fazla. Öncelikle sizi istenmeyen bir durumdan kurtaran ve sizin için adaletin sağlanmasına büyük katkıları bulunan avukatınıza bir hediye almak isteyebilirsiniz. Eşiniz, arkadaşınız, anneniz, babanız ya da başka bir yakınınız avukat ya da hakim olabilir. Hukuk fakültesini kazanan bir sevdiğinize sürpriz yapmak isteyebilirsiniz ya da 5 Nisan Avukatlar Günü için bir hediye bakıyor olabilirsiniz.

yargıç

Görsel kaynağı: Tenor Gif Keyboard

Avukatlık mesleği hediye seçme konusunda oldukça verimli bir alan, bu sebeple içiniz rahat olsun. Adaletin bekçisi avukatlara, hakimlere ve savcılara özel olarak hazırlanmış hediyeler ile dilediğiniz kişilere unutulmaz birer sürpriz yapabilirsiniz.

Amerikan filmlerindeki gibi “İtiraz ediyorum hakim bey ve sayın jüri üyeleri” diyecek avukatlara özel olarak hazırlanan bu hediyelere zaten kimse itiraz edemeyecek, merak etmeyin 🙂

Avukat sevdiklerinize unutulmaz sürprizler yapmanıza yardımcı olacak hediye önerilerimizi anlatmaya başlıyoruz o halde.

Hukukçulara Özel Tasarım Pasta

Eğer Avukatlar Gününe özel hediyeler bakıyorsanız, hukuk figürü ve üzerinde tokmak bulunan pasta avukatlık bürolarında sevgi ile karşılanacak ve sevdikleriniz için unutulmaz bir hediye olacak. 8 kişilik olan pastanın lezzetine bürodaki tüm avukatlar bayılacak!

Avukat Butik Pasta

Her hukuk öğrencisinin hayali bu cübbe ile bir davayı üstlenmektir. O ilk dava heyecanla beklenir fakülte kazanıldığı andan beri. Bin bir emek ile girilen bu yolda en az öğrenciler kadar aileler de ter döker. Avukat olmak, hukuk okumak bir ekip işidir anlayacapınız. Her fert biraz da olsa fedakarlık yapar hayatından. Doğum günü için bir hukuk öğrencisine hediye arıyorsanız en doğru seçenek bu pasta olacaktır. Onun hayallerine giden yolda cesaretini artıracak ve lezzetli bir hediye.

Adalet Tokmağı

Sizce bir hakime ne hediye alınır? Hakim denildiği vakit ilk akla gelen simge tokmaktır. Hakim olan ya da hakim olmak isteyen sevdiklerinize hakim tokmağı hediye edebilir, esprili ve teşvik edici bir sürpriz yapabilirsiniz. Bu tokmakların daha küçük boyutlarda olanları da var, üzerinde isim yazanları da. Hangisini seçeceğiniz size kalmış tabii.

hakim tokmağı

Görsel kaynağı: illawarramercury

Kişiye Özel Avukat Kupası

Avukat olmak hiç de kolay bir iş değildir. Okuldan mezun olmak, staj tamamlamak kadar mesleği icra etmek de zordur. Yoğun çalışmalar gerektirir. Masa başında sabahlamalar hukuğun doğasında vardır. Bu uzun gecelerde avukatların masasından hiçbir zaman ayırmayacağı bir hediyeye ne dersiniz? Hukukçuya alınacak hediyelerden biri de kupa bardak olacaktır. Üzerine istediğiniz ismi yazdırabileceğiniz bu kupa unutulmaz bir hediye değil de ne?

Avukatlara Özel Terazi Kolye

Kadın avukatların severek kullanabileceği bir aksesuar ile avukat sevdiklerinize bir sürpriz yapabilmeniz mümkün. Spor şık tarzdaki bu kolye ile onlara mesleklerinin önemini anladığınızı hissettiren bir sürpriz yapabilirsiniz. Aynı zamanda üniversite sınavına hazırlanan ve avukat olmayı hayal eden sevdikleriniz için de moral veren bir hediye olacaktır.

terazi kolye

Görsel kaynağı: Pinterest

Yılın En İyi Avukatı Oscarı

Yılın en iyi avukatına çok özel bir hediye ile teşekküre ne dersiniz? Evet, yılın en iyilerini sinema alanında Oscar Ödülleri belirliyor. Ancak sizin kalbinizden geçen Oscar’ın kategorisi neden hukuk olmasın ki? Yılın En İyi Avukatı Oscarı avukat sevdiklerinizi onurlandıracak prestij dolu anlamlı bir hediye olacak.

Avukatlar İçin Kravat

Kıravat avukatlar için oldukça kullanışlı bir hediyedir. Ancak bu biraz esprili bir hediye. Sonuçta üzerinde kocaman bir adalet heykeli olan kravatı herkes takmak istemeyebilir. Ancak yine de bilhassa genç hukuk öğrencilerine hediye olarak verilebilir diye düşünüyorum. Son derece neşeli bir hediye olacaktır. Bu kravatların daha absürt olanları da mevcut. Üzerinde bir sürü haim tokmağı bulunan versiyonu mesela 🙂

avukat kravatı

Görsel: cyberoptix

Kişiye Özel Avukat Bahçesi

Uzun ve yorucu celselerden doğaya hasret kalmış avukat yakınlarınıza minyatür bir bahçe hediye ederek onları doğaya dahil edebilirsiniz. Klasik avukat büro hediyeleri arasında olmayan bu ürün, avukat yakınlarınızın masasında bütün ofise ayrı bir hava katabilir.

Bu mini bahçe canlı bitkiler ve dekorlarla yapılıyor. Ardından da hediye olarak gönderileceği kişinin ismi bahçeye veriliyor. Bakımı son derece kolay olan bu bahçe ile gün içerisinde stres atabilmek mümkün.

Kişiye Özel Avukat Çikolatası

O meşhur terazi simgesi, avukat yakınınızın adı ve lezzetli bir tokmak. Kulağa enteresan geliyor evet. Ancak esasında oldukça lezzetli bir hediye.

Tatlı yiyip tatlı konuşalım mesaj taşıyan bu çikolatayı dava sürecinde iken hakime göndermeye kalkmadığınız müddetçe oldukça uygun bir hukukçı hediyesi. Sütlü çikolatalar ile hazırlanan bir tokmak ve terazi simgesinin yer aldığı bir tabaka, kişiye özel isimlendirilen bir kutuda yer alıyor.

Siz de burada listelediğimiz avukat temalı hediyeler ile hukukçu sevdiklerinizin özel günlerini tebrik edebilir, teşekkürlerinizi sunabilirsiniz. Ayrıca diğer mesleklere yönelik hediyelerden bazılarına yer verdiğimiz Mesleklere Özel Hediye Önerileri yazısını da incelemeyi unutmayın!