AYDINLATMADA YENİ BİR ÇAĞ: LED

Kışın yaklaştığı, tatlı bir sonbahar geçiriyoruz. Havalar biraz daha soğudukça evlerde geçirilen zaman daha da önem kazanıyor. Evde vakit geçirmeye başladığınızda görüyorsunuz ki uzun zamandır belli bir düzende yaşadığınız evinizde bir şeyler eski ya da artık sizi enerjik ve keyifli hissettirmiyor.

İşte tam bu sırada yapı marketlerden ya da internet sitelerinden ev dekorasyonu ile ilgili fikirler edinmeye, yeni eşyalar ve malzemeler almaya başlıyorsunuz.
Bu kimi zaman salon dekorasyonu için ayaklı aydınlatmalar diğer deyişle lambader, avize ya da sarkıt lamba oluyor. Kimi zaman da banyo dekorasyonu.
Bu yazımızda ev dekorasyonu fikirleriyle birlikte led aydınlatma ve DIY sistem ışıklandırma biçimlerinden bahsedeceğiz.

Nedir Bu LED ?

LED (“Light Emitting Diode”, Işık Yayan Diyot), yarı-iletken, diyot temelli, ışık yayan bir elektronik devre elemanıdır. (Wikipedia)

 

Şerit LED

led aydınlatma fikirleri (10)
Genelde polipropilen plastiğin üzerine yerleştirilmiş küçük led lambalara şerit led deniliyor. Şerit ledler düz ve pürüzsüz alanlarda uygun ve kolay kullanım imkanı sağlıyor.

 

 

 

 

 

Şerit Ledlerin kullanım alanı yüksek tavanlı evlerde kartonpiyer üst aydınlatması, bodrum katı olan evlerde merdiven aydınlatması olarak kullanılıyor.

led aydınlatma fikirleri (7) led aydınlatma fikirleri (1) led aydınlatma fikirleri (6)  led aydınlatma fikirleri (14)

Dilerseniz yeteri kadar alanınız varsa, şık bir tv ünitesinin arkasına yerleştireceğiniz led lambalar evinize zengin bir görünüm katacaktır.

led aydınlatma fikirleri (12)
Metre hesabıyla satılan Şerit Ledlerle, ilginç aydınlatma alternatiflerinizi kendiniz de yaratabilirsniz. Örneğin bu priz anahtarına çok uygun olmamış mı ?

led aydınlatma fikirleri (8)led aydınlatma fikirleri (11)
Ya da hala yatağın altından canavar çıkacak diye korkan yetişkin bir çocuksanız ya da hala bu korkuları yaşayan çocuklarınız varsa hareket algılayıcı sensörlerle birleştirerek yatak altı led aydınlatmaları yapabilirsiniz.

led aydınlatma fikirleri (9)
Çeyizine düşkün yeni gelinler için de büfelerinde kristal bardaklarını sergilemeye yardımcı olacak bir led aydınlatma kullanılabilir.

led aydınlatma fikirleri (4) led aydınlatma fikirleri (5)
Eğer kitap kurdu, huzuru seven bir yaşam biçiminiz varsa kitaplığınıza led lambalar takarak şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Pürüssüz ve dinlendirici ışığın altında kitap okumak gibisi yoktur değil mi ?

led aydınlatma fikirleri (3)
LED Gece Lambası
Gece yatarken kitap okuma alışkanlığınız varsa baş ucunuzdaki rafa yerleştireceğiniz led lambalar uyku öncesi hem yumuşak hem de okuduğunuz kitabı görebileceğiniz kadar aydınlatma sağlayacaktır.

Peki kişiye özel bir lambayla bulunduğunuz ortamı aydınlatmak istemez misiniz ?

Birçoğumuzun aydınlatma olarak kullandığı lambalar sizin için özel bir hediye seçeneği olabilir.

Kişiye Özel 3 Boyutlu Kalpli Led Lamba

Kişiye özel olan 3 boyutlu kalpli led lamba sevgiliniz ve sizin için. Sizin mesajınızın ve tarihin yer aldığı bu led lamba sevginize aşk ve mutluluk katacak.

Kişiye Özel 3 Boyutlu Kalpli LED Lamba

Kişiye Özel Üç Boyutlu Smiley Gülen Yüzler Led Lamba

Biraz gülmeye ihtiyacınız varsa üç boyutlu gülen yüzler led lambası size yardımcı olabilir. Kişiye özel olarak hazılırlanan bu ürün hediye edeceğiniz kişinin ismine özel olarak hazırlanmaktadır. Sevgililer için de bu ürün mutluluk kaynağı olabilir.

Kişiye Özel Üç Boyutlu Smiley Gülen Yüzler LED Lamba

Kişiye Özel 3 Boyutlu Love Led Pleksi Lamba

Sevgilinize iletmek istediğiniz mesajı led ışıklar ile söyleyebilirsiniz. Kalp şeklinde olan led lambada mesajınız ve sevgilinizin ismi kişiye özel olarak hazırlanmaktadır.

Kişiye Özel 3 Boyutlu LOVE LED Pleksi Lamba