Çalışan Arkadaşlara Alınacak En Güzel Doğum Günü Hediyeleri

çalışanlara alınacak hediyeler

Gününün büyük bir çoğunluğunu ofiste ya da iş yerinde geçiren arkadaşlara, doğum gününde alınabilecek en kullanışlı hediyeler de ofis ürünleri oluyor. Ofis konseptini sempatik şekilde sunabilmek için farklı tasarımlara sahip bu hediyelerle, çalışan arkadaşınızın ofis yaşamına renk katabilirsiniz. Arkadaşınız eczacı ya da hemşire gibi spesifik bir mesleğe sahipse o meslek grubuna özel olarak hazırlanan hediye seçeneklerine de göz atabilirsiniz. 

Çalışan İnsanlara Doğum Günü Hediyesi Ne Alınır?

Çalışan insanlara alınacak doğum günü hediyelerinde ilk olarak fonksiyonellik ve kullanışlılık düzeyleri üzerinde duruluyor. Ofis ortamında rahatça kullanabilecek işlevsel detaylara sahip kalemlik, kalem seti, masa altı ayak desteği ve masaüstü organizer gibi hediyeler; iyi bir doğum günü hediyesi olarak görülüyor. Bunun yanı sıra ofis hediyelerine kişiye özel olarak isim ya da fotoğraf gibi eklemeler yapılabilmesi de hediyeyi çok daha etkili bir hale getirebiliyor. Çalışan arkadaşa alınacak hediye; terfi ya da yeni iş tebriği yerine doğum günü için olduğundan biraz daha keyifli içeriklere sahip veya kişinin ihtiyaçlarına yönelik hediyelere yönelmek mümkün oluyor. Bu noktada hediye seçimi yaparken her şeyden önce hediye alınacak kişi hakkında yeterince fikre sahip olmak gerekiyor.

Ofiste Kullanılmaya Uygun Doğum Günü Hediyeleri Nelerdir?

Sevdiğiniz bir kişiye, ofiste kullanacağı bir doğum günü hediyesi satın alacağınız zaman standart iş tebriği hediyelerinin biraz dışına çıkarak eğlenceli tasarımların olduğu ve sevdiği figürlerle bezeli farklı ürünlere yönelebilirsiniz. Aynı zamanda “kişiye özel” konseptindeki, üzerinde isminin yazdığı ya da fotoğrafının bulunduğu ofis hediyelerini düşünebilirsiniz. Arkadaşınızın ofisteki çalışma ortamını güzelleştirecek ya da çalışma sürecini çok daha konforlu bir hale getirecek hediyeler tercih etmek, karşı tarafta daima memnuniyet yaratıyor. Üstelik arkadaşları tarafından gönderilmiş güzel hediyelerle dolu bir ofiste çalışmak; çalışanların iş disiplini ve motivasyonuna da katkıda bulunuyor.

Ofis Hediyeleri

Ofis hediyesi olarak insanlar tarafından sıkça tercih edilen ürünlerin başında kalemler, defterler ve kupalar geliyor. Hemen hemen her çalışanın ihtiyaç duyacağı bu ürünler, farklı tasarımlarla sunularak farklı zevklere kolayca hitap edebiliyor. Sevdiğiniz bir arkadaşınız için esprili ya da sıra dışı bir ofis hediyesi almayı düşünüyorsanız çalıştığı ofis ortamının buna uygun olup olmadığını da hesaba katmalısınız.

Ofis Hediye Kutusu

Hediye kutuları, sahip oldukları farklı konseptlerle herkesi memnun etmeyi başarıyor. Özellikle ofis ortamında sıkça kullanılan Türk kahvesi, filtre kahve, kupa, French press, defter, termos ve el kremi gibi ürünlerin yer aldığı ofis hediye kutuları ile sevdiklerinizi doğum günlerinde mutlu edebilirsiniz. 

Kalemli Masa İsimliği

Masa isimlikleri; saat, kalemlik, not kağıtlığı ve telefon tutucu gibi ekstra parçalarıyla ofis ortamında kullanılabilecek hem şık hem fonksiyonel hediyelerin başında geliyor. Özellikle yeni terfi almış olan arkadaşınıza doğum gününde kullanışlı bir masa isimliği hediye edebilirsiniz.

Masa Lambası

Gece geç saatlere kadar ofiste çalışmak zorunda olan arkadaşınızı için doğum gününde şık tasarımlı ve kullanışlı bir masa lambası hediye edebilirsiniz. Masa lambaları; ergonomik yapıları, dekoratif formları ve kumandalı sistemleriyle ideal doğum günü hediyeleri arasında ön sıralarda yer alıyor. 

Mouse Pad

Sürekli olarak bilgisayar başında çalışan ya da grafik tasarım ile uğraşan kişilerin en fazla ihtiyaç duyduğu ürünler arasında mutlaka mouse pad’ler de bulunuyor. Mouse pad çeşitleri, sıra dışı tasarımları ve sevilen karakterlerin görselleriyle süslü formları sayesinde göz dolduruyor. Arkadaşınızın bilgisayar başında çok daha konforlu bir şekilde çalışmasını sağlamak için seveceği desenlerle bezeli bir mouse pad seçebilir ve hatta ürünün üstüne arkadaşınızın ismini de yazdırabilirsiniz. İş yaşamında sağlığını korumasına yardımcı olacak, iş sağlığı güvenliğine de uygun olan ortopedik bel destek yastıklarına da göz atabilirsiniz. 

Ofis Hediyeleri ile ilgili Merak Edilenler

  • Hediye Kalem Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Hediye kalem alternatifleri arasında; dolma kalem, versatil kalem, tükenmez kalem ve roller kalem gibi çok sayıda seçenek bulunuyor. Seçim yaparken öncelikle kişinin kullanım alışkanlıklarını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bunun yanı sıra dolma kalem gibi mürekkep ya da uç benzeri farklı parçalara gerek duyulan bir kalem seçileceği zaman kaliteli bir marka tercih etmeye de özen gösterebilirsiniz.

  • İş Arkadaşına Doğum Günü Hediyesi Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Aynı şirkette çalıştığınız bir kişiye doğum günü hediyesi alırken o kişiyle yakınlığınızı ve o kişinin statüsünü göz önünde tutabilirsiniz. Samimi olduğunuz ve sizinle benzer unvana sahip arkadaşlarınıza biraz daha eğlenceli hediyeler alabilirsiniz. Ancak yönetici statüsündeki ya da üstünüz olan kişiler için daha resmi ve kullanım odaklı hediyeler tercih edebilirsiniz.

  • Mesleğe Göre Doğum Günü Hediyesi Seçimi Nasıl Olur?

Hediye alacağınız kişi muhasebe departmanında çalışıyorsa içerisinde hesap makinesi gibi işlevsel parçaların olduğu hediye setlerine yönelebilirsiniz. Çalışan kişi, sürekli not tutmasını gerektirecek bir işte çalışıyorsa farklı ebatlarda defterlerin ve kalemlerin olduğu bir hediye seti satın alabilirsiniz. 

  • Çalışan Arkadaşa Doğum Günü Hediyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Yakın bir arkadaşınıza doğum günü için ofis hediyesi almayı düşünüyorsanız öncelikle onun ofis ortamı hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Kendine özel bir masasının olup olmadığını öğrenmelisiniz. Böylece masa isimliği, masa lambası ya da masa saati hediye edebilirsiniz. Bunun yanı sıra şirketi, sandalyesinde kullanacağı bel destek yastığı gibi ürünler sağlamıyorsa birbirinden şık ve farklı desenlerdeki yastıklardan da tercih edebilirsiniz.

Siz de çalışan arkadaşınıza doğum gününde, ofisinde kullanabileceği ve her baktığında sizi hatırlayabileceği bir hediye almayı düşünüyorsanız ciceksepeti.com’da birbirinden şık ve kullanışlı ofis hediyeleri bulabilirsiniz. Arkadaşınızın zevkine ve ihtiyaçlarına uygun ofis hediyesini seçmek ve hemen sipariş vermek için ciceksepeti.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*