Çay Keyfinizi Katlayacak Yaratıcı 20 Demlik

Dünyada çay tüketiminin en fazla olduğu ülke olma skorunu kimselere bırakmıyoruz. Hal böyle olunca da çeşit çeşit demlikler, çay fincanları ve çaydanlıklar ilgimizi hayli çekiyor.

Keşfinin milattan önce 2737 yılında yapıldığı ve mucidinin Çin İmparatoru Shen Nung olduğu söylenen çay en çok bizim ülkemizde seviliyor desek yalan da olmaz hani. Nemli iklimlerde yetişen küçük boylu bir ağaç olan çayın hayli fazla sayıda tutkunu bulunuyor. Çay tutkunları demleme çay dışında poşet çayları da kullanıyor. Bunu çok bayılarak tercih etmeseler de bazen çay demlemeye vakit ve uygun ortam olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda poşet sallama çaylar gerçekten kurtarıcı gibi yetişiyorlar.

çay

Kaynak: Tenor Gif Keyboard

Eğer siz de poşet çay kullananlardan biriyseniz ya da bitki çaylarını tüketmeyi çok seviyorsanız bu yazımızı dikkatle inceleyin.

Birbirinden yaratıcı demlikler ile çay içmenin keyfi bir başka olacak! Çay tutkunları bu demliklere bayılacak! Çay saatinize biraz renk katmanın zamanı geldi. Bakalım sizin favoriniz hangisi olacak?

1. Uykucu Demlik

demlik çeşitleri

Görsel: Recreo Viral

Demlikli kupa bardak çeşitleri ile hem bitki çaylarınızı demleyebilirsiniz aynı zamanda daha sevimli bir görünüm için poşet çaylarınızı demlik içerisine koyabilirsiniz.

Uykucu demik

Görsel: DiazMag

Sabah uyanırken kendisini yataktan sürükleyerek çıkaranlara uygun olan bu demlik dilediğiniz bardak tipinde kullanılmaya elverişli duruyor. Demlik adama bakınca bizim bile tekrardan uykumuz geldi, acilen bir yeşil çay içmeliyiz 🙂

2. Dalgıç Demlik

dalgıç süzgeç

Görsel: Blog Naver

Oksijen tüpü ile okyanusa dalan bir dalgıç gibi bardağınıza dalan bir demlik! Özellikle şeffaf cam bardaklarda görsel bir şölene dönüşebilir. Kırmızı, mor meyveli çayları demlenirken izlemek pek keyifli olacaktır.

3. Kutup Ayısı Demlik

Kutup Ayısı Demlik

Görsel: SlidePlayer

Poşet çayınızın ipini olta yapan sevimli kutup ayısı ile çayınız üzeri kapalı şekilde 5 dk demlenip içime hazır hale gelebilir.

Kutup Ayısı Demlik

Görsel: Barnorama

Ardından da olmasını alıp atarken kutup ayısını bir kenara alıp çayınızı yudumlayabilirsiniz. Bu kapak üzerinde de çayınızın poşetini bekletebilirsiniz.

4. Köpek Balığı Demlik

Köpek Balığı Demlik

Görsel: Ok Chicas

Dikkat dikkat! çayınızda yüzen bir köpek balığı var 🙂

Köpek Balığı Demlik

Görsel: Trip Now

Özel tasarımı üst kısmının yukarıda kalmasına imkan veren bu demlikten süzülen renkleri izlemek için cam fincanları tercih etmelisiniz.

5. Denizaltı Demlik

Denizaltı Demlik

Görsel: Hera

Dalgıç oluyorsa denizaltı neden olmasın? Sarı renkli bir demlik olması ister ister sarımsı bir renk tonu verecektir bardağınızın içine. Çok eğlenceli duruyor 🙂

6. Lolipop Demlik

Lolipop Demlik

Görsel: Mental Floss

Çayı şekersiz içmeye alışanlara kendilerini kandırmayı deneyebilecekleri bir demlik önerelim o zaman arkadaşlar. Lolipop şeklinde olan bu demliğin içine çayınızı doldurup demleyebilirsiniz. Bir misafirinize bu şekilde ikram yapsanız ne der sizce? “Canım yalnız ben şeker kullanmıyorum, sen içerisine bir de lolipop koymuşsun!” Çok gerçekçi!

7. Balina Demlik

balina demlik

Görsel: Earth Porm

Dalgıçlar da dahil suda yaşayabilen bütün canlılar ilginç demlik modelleri için elverişli tasarımlara ilham oluyorlar. Aynı bu balina gibi. Üstelik fışkırttığı sular da demliği tutup çıkarmanız için bir kulp görevi görüyor olarak düşünülmüş.

8. Telefon Kulübesi Demlik

Telefon Kulübesi Demlik

Görsel: Blank Media Printing

Kulağınıza hafif bir Elton John şarkısı çalınmaya başladı mı? Bu demlikle İngilizlerin meşhur kulübesi ile çayınızı daha şık bir sunumda sergileyebilirsiniz. Tam da şık cafelerin kalemi bir ürün.

9. Robot Demlik

Robot Demlik

Görsel: amazon

Gelecekte robotlar çayımızı ele geçirecekmiş arkadaşlar, bizden söylemesi 🙂 Şimdiden iki kolları ile bardağınıza tutunmuş size bakıyor, çok tehlikeli!

10. Balıkçı Kedi Demlik

Kedili Demlik

Görsel: La voz del muro

Kedi aşıklarına selam olsun! Demliğinizi bir olta gibi kullanıp çayınızdan balık yakalayabileceğine inanan bu sevimli arkadaşları pistten alalım lütfen.

11. Ördek Demlik

Ördek Demlik

Görsel: Vivre Demain

Çocukken banyodaki arkadaşlarımız olan sarı ördeklerden birini çayınızda yüzerken görseniz onun demlik olduğunu ilk bakışta anlayabilir misiniz?

ördekli demlik

Görsel: WireSmash

Sonrasında akan suları etrafa yayımlasın diye demliği yerleştirebileceğiniz bir platformu da var üstelik! Su imajı verilmiş mavi bir tabak bu, birlikte güzel bir ikiliye benziyorlar.

12. Ahtapot Demlik

Ahtapot Demlik

Görsel: Main Fun

İtiraf etmeliyim, diğer deniz canlıları olan demlikler bence daha sevimliydi. Burada gerçekten minik bir ahtapotun çayımda yüzdüğünü hayal ediyorum! Adeta bu bardak benim, dokunma diyor.

13. Saksı Demlik

Saksı Demlik

Görsel: Pinterest

Düz beyaz bir porselen kupa bardak nasıl harika şekilde sergilenebilir? İşte cevabı saksı demlik!

14. Çiçek Demlik

Çiçek Demlik

Görsel: Design Mag

Bardaklar çiçek açıyor! Çiçeği dibine boşalttığınız çay yapraklarına su ekliyorsunuz ve demlenmeye başlıyor. Ardından çiçeğinizi bardaktan kaldırıp yeşil yapraklarına yerleştiriyorusunuz. Bu yaprak tabak sayesinde de su akıtmıyor.

15. Deniz Aslanı Demlik

Deniz Aslanı Demlik

Görsel: Dagospia

İtiraf edin ki deniz canlıları şeklindeki demlikler dediğimiz zaman hiçbiriniz aklınıza deniz aslanını getirmezdiniz. Ama onlar getirmiş. Bu yüzden onlara tasarımcı diyoruz 🙂

16. Titanik Demlik

Titanik Demlik

Görsel: Monokli

Titanic’in batışı gibi çayınızın içerisinde süzülen bir gemicik demliği. Biraz itici sanki :/

17. Demlik Demlik

Demlik

Görsel: Sos Curioso

Inception’da mıyız arkadaşlar? Demlik şeklinde demlik de ne demek oluyor 🙂

18. Şemsiye Demlik

Şemsiye Demlik

Görsel: Earth Porm

Son derece zarif bir demlik var sırada. Şemsiye şeklinde olan bu metal demlik bilhassa uzun kupa bardaklar için çok kullanışlı Demlikten süzülen çay damlaları da çaydan bir yağmur gibi geliyor kulağa.

19. Baykuş Demlik

Baykuş Demlik

Görsel: Recreo Viral

Baykuşları seviyoruz değil mi? Bakın onlar da çaylarımızı çok seviyorlarmış. Zincirli bir sapı olması her türden bardak kolayca kullanılabilmesine imkan sağlıyor.

20. Roket Demlik

Roket Demlik

Görsel: Trend Hunter

İçeceğinizi bir evren olarak düşünün. Demliğiniz ise o evrende yüzen bir roket adeta! Zaten biz çay tutkunları için çayımız bir evren kadar yoğundur.

Sizin favori demliğiniz hangisi oldu? Ya da başka bir soru soralım. İçlerinde “Asla kullanmam” dediğiniz bir model var mı?