Kobi Levi’nin Çılgın Yüksek Topuklu Ayakkabı Tasarımları

İlginç ayakkabılara meraklı olanların gözlerini yuvalarından çıkaracak kadar ilgi çekici ayakkabı tasarımları ile ünlü Kobi Levi’nin en ilginç ayakkabılarını sizler için derledik!

İsrailli ayakkabı tasarımcısı Kobi Levi tarafından üretilen topuklu ayakkabılar birbirinden çılgın ve eğlenceli tasarımlara sahip. Aklınıza bile gelmeyecek birçok nesne ve hayvanın görünümünde topuklu/topuksuz ayakkabılar üretiyor.  Sevdikleriniz için çılgın bir hediye arıyorsanız bu ayakkabılar sizin için doğru bir seçim olacak. Ancak şimdiden uyaralım, paha olarak biraz fazlalar.

kobi levi lady gaga

Kaynak: desi beauty blog

Tamamı el yapımı olan ayakkabıların satış fiyatı 800 dolar ile 3000 dolar arasında değişiyor. Hepsi özel tasarım olan bu ayakkabılar birçok kişi tarafından ilgi ile takip ediliyor. Hatta Lady Gaga, Born This Way klibinde Kobi Levi tarafından tasarlanan bir çizme giymişti. 2001 yılında Bezalel Sanat ve Tasarım Akademisi’nden mezun olan Kobi, 2011 sonlarında Tel Aviv’de stüdyosunu açtıktan sonra sınırlı sayıda ayakkabı üretmeye başlıyor ve o günden sonra da ünü dünyaya yayılıyor.

İşte Kobi Levi tarafından tasarlanan birbirinden çılgın dünyanın en ilginç topuklu ayakkabıları;

Keman Ayakkabı

keman şekilli ayakkabı

Keman çalanların ya da dinlemeyi sevenlerin oldukça hoşuna gidebilecek bu ayakkabının topuğunda keman telleri yer alıyor. Sahne alanlar kadar ilginç tasarımları kullanmayı sevenlerin de ilgisini çeken, sanatsal olduğu kadar da şık olan bu ayakkabının online satış fiyatı ise 1630 dolarcık 🙂

keman şekilli ayakkabı

Flamingo Ayakkabı

flamingo şekilli ayakkabı

Kıyafetlerde, bardaklarda, çantalarda; kısacası her yerde görmeye alıştığımız flamingo desenleri ayakkabılara da yansıdı. Ancak bu ayakkabıda deseni değil de kendisi var. Topuk kısmı adeta bir flamingo bacağı şeklinde olan ayakkabının fiyatı 1960 dolar.

flamingo şekilli ayakkabı

Katil Balina Ayakkabı

balina şekilli ayakkabı

Balina derisi ile yapılan ayakkabılar, balinalar katledilerek üretilen makyaj malzemeleri ve tüm hayvan deneyleri yapılan ürünlere karşıyız. Bir hayvanın keyif için canını yakmak yerine o hayvana benzeyen ayakkabılar satın alabilirsiniz.

Bu özel tasarım balina ayakkabının satış fiyatı ise 1680 dolar.

balina şekilli ayakkabı

Köpek Balığı Ayakkabı

Köpek Balığı şekilli ayakkabı

Katil köpek balığı en sevimli hali ile ayağınıza geldi. Gerçekten ayağınıza geldi aslında. Boynuzumsu çıkıntıları, kıvrımlı kuyruk topuğu ve kusursuz rengi ile Kobi Levi’nin köpek balığı şeklinde tasarladığı bu ayakkabının ayağın topuğuna denk gelen kısmında bir köpek balığının dişleri varmış gibi.  Fiyatı ise 1860 dolar.

köpek balığı ayakkabı

Horoz Ayakkabı

Horoz şekilli ayakkabı

Erken öten horozu ne yaparlar bilmeyiz ama erkenden işe yetişmeye çalışırken bu ayakkabıları giyebilirsiniz. Horoz şekilli bu ayakkabı kalın topuklu. Bu sebeple oldukça da rahat duruyor. Kobi Levi’nin Rooster Brown adını verdiği bu ayakkabısı 1540 dolar.

tavuk şeklinde ayakkabı

Horoza bir de tavuk lazım derseniz merak etmeyin. Tavuk şeklinde olanı da tasarlanmış.

Sapan Ayakkabı

sapan şeklinde ayakkabı

Çocukluğumuzun tehlikeli oyuncağı sapanlar ayakkabı olmuşlar. Çok da güzel olmuşlar değil mi? Sapan sapının topuk olduğu bu ayakkabılar, zamanının haylaz kız çocukları için oldukça eğlenceli bir hediye olacaktır. Kobi Levi’nin bu ilginç tasarımı çocukluğunu asla unutmak istemeyen genç kadınların kullanmaya kıyamayacakları ayakkabılarından olacaktır.

sapan şeklinde ayakkabı

Kuğu Ayakkabı

kuğu şeklinde ayakkabı

Marjinal kadınların seveceği kuğu şekilli ayakkabılarla devam edelim. Yıllar yılıdır kuğu zarifliği temsil eder olarak bilinir. Ancak bu ayakkabıda temsil ettiği şey ne zariflik ne de narinlik. Rengarenk çoraplarla ve düz elbiselerle tercih edebileceğiniz bu ilginç ayakkabı 1680 dolar kadar.

kuğu şeklinde ayakkabı

Kaydırak Ayakkabı

salıncak şeklinde ayakkabı

Bu ayakkabıya ise kaydırak biçimi verilmiş. Merdivenlerinden çıkıp kaydığımız o kaydıraklar vardı ya parklarda. Hani renkleri genelde kırmızı ve sarı olur. Merdivenleri de demir olup genellikle mavi ya da beyaz olur hani. Hatırladınız mı? Hani demirleri güneşte çok sıcak gölgede de çok soğuk olur 🙂 İşte o kaydıraklar artık ayakkabılarda.

salıncak şeklinde ayakkabı

Kahve Ayakkabı

kahve şekilli ayakkabılar

Kahve tutkunlarının ayakkabısı da kahveden olur değil mi? Bu ayakkabının topuğu akan bir kahve şeklinde tasarlanmış. Beyaz bir kupadan dökülen kahve şeklinde tasarlanan ayakkabıya biçilen fiyat ise 1000 dolardan biraz daha fazla.

Ördek Ayakkabı

ördek şeklinde ayakkabı

1680 dolar değerindeki bu ayakkabı ördek şeklinde tasarlanmış. Topukları gaga olarak planlanan bu ayakkabı tam da hayvanseverlere uygun. Hayvanları kıyafetlerinde taşımak isteyenler için tasarlanan bu ayakkabılar aynı zamanda el yapımı.

Köpek Ayakkabı

köpek ayakkabı

Topukları köpek kulakları, burun kısmı da köpeğin ağzı ve burnu gibi tasarlanan bu ayakkabının burnu açık. Dışarıya taşan taban kısmı ise pembe. Yani köpeğin dili 🙂

Miao Ayakkabı

kobi-levi-shoes-15-1

Serinin pahalı ayakkabılarından olan Miao, kediye benzetilmiş. Kahverengi tüylü yapısı ve tasmayı andıran pembe tokası 2100 dolar değerinde olan bu ayakkabının topuğu pati şeklinde. Burun kısmı ve bilek tokası ile de adeta burnunu yere yapıştırıp avını ararken kuyruğunu sallayan bir kediye benziyor.

kedi şeklinde ayakkabı

Muz Kabuğu Ayakkabı

muz şeklinde ayakkabı

Muz kabuğuna basarsak ayağımız kayar değil mi? Kobi Levi bu olaya farklı bir açıdan yaklaşmış. Burada muz kabuğuna basmak son derece güvenli. Muzun içi çıkarılmış ve kıvrılan kabuklarının bir kısmı topuğu oluşturmuş. Oldukça marjinal bir ayakkabı. Tabii biraz da maliyetli. 1400 dolara vererek muz kabuğu görünümündeki bu ayakkabıya sahip olabilirsiniz.

Sakız Topuk Ayakkabı

topuğa yapışmış sakızAyakkabının altına sakız yapışması kadar sinir bozucu pek az şey vardır. Topukla yer arasında uzar da uzar. Bu ayakkabı tasarımında da spor ayakkabı altına yapışan sakız resmedilmiş. Tabii topuk, sakız görünümünde.topuğa sakız yapışan ayakkabı

Bu ilginç topuklu ayakkabıların bazılarının topuksuz olanları da bulunuyor. Bunlar hem kadınlar hem de erkekler için ortak üretilmiş ayakkabılar. Birbirinden ilginç bu ayakkabılar hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Bir tanesini kullanmak isteseydiniz bu hangisi olurdu?