Duygularınızı Harekete Geçirecek 5 Farklı Stilde Doğum Günü Kutlama Mesajı

365 günde 1 defa olan bir olaydır doğum günü. Bu sebeple herkesin doğum günü bilhassa kendisi için özeldir. Kendi için özel olan bu günde de hatırlanmak, mutlu edilmek ister. Doğum günü için beklenti yalnızca sürprizler değildir, mesajlardır aynı zamanda. Sözcükler kadar güzel hediyeler olabilir mi?

Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır derler. Herkesin farklı tarzda bir kutlama mesajı vardır bu sebeple. Kimi daha komik mesajları sever kimi de duygulara dokunan. İşte farklı stillerdeki 5 ayrı kutlamadan bahsederek örnekler vereceğiniz bu yazıda. Fakat öncesinde merak ettiğimiz bir konu var;

Doğum günü ne zamandan beri kutlanıyor hiç düşündünüz mü?

Bazı söylentiler ilk doğum günü kutlayan kişinin Kleopatra olduğunu söylemekte. Ardından Sezar’ın bunu bir festivale dönüştürdüğü biliniyor. Ancak bunlardan çok önce, tarihte bilinen ilk doğum günü kutlaması ise milattan önce 3000 yılında bir firavuna ait olarak geçiyor.

Tabii eski çağlarda doğum gününü kayıt etmek için bir takvim bulunmadığından, yeni doğan bireylerin kayıt edilemeyen doğum günleri elbette kutlanamıyordu. Fakat tarih ilerledikçe kutlamalar yaygınlaştı. Bu dönemlerde doğum günü kutlamaları sebebiyle tutuklulara af, esirlere özgürlük tanınıyordu ve bu önemli gün tüm çevrede kutlanıyordu. Kutlamalarda keyif verici her şeyin serbest olduğu da ayrı bir gerçek.

nostaljik doğum günü

Görsel: Magnolia Box

Mısırlılardan, Yunanlara geçen doğum günü kutlama adetine pasta da eklenince, Yunan mitolojisinde yer alan Artemis’in her yeni ayda kutlanan doğum gününe yıldızları ve ay ışığını temsilen mumlar da eklenerek günümüzdeki şekline en yakın pasta ortaya çıkıyor.

İlk Hristiyanların doğum günü kutlamalarına karşı çıkmaları sebebiyle kilise var olan kutlamalara tepkisini koyarak aslında insanların ölüm günlerinin kutlanması gerektiğini anlatmış. Çünkü ebediyete intikal eden bedenlerin öbür yaşamlarında yeniden doğduklarını, yeni bir hayata başladığına dikkat çekmek istemişler.

Günümüzde doğum günü kutlamalarının şekil itibariyle eski çağlardan hiçbir farkı yok. Pastalar, sönmeyen mumlar, doğum günü şarkıları ve elbette o vazgeçilmeyen doğum günü mesajları. Galiba hayatta ilişkilerimiz ne derecede olursa olsun doğum günü kutlarken özgün yaratımlar sunabildiğimiz alanlardan birisi doğum günü mesajları. Mutlu eden, duygulandıran, şaşırtan bazen kızdıran ama güldüren doğum günü mesajlarıyla ilgili bir yazı derledik.

1 – Klasik Doğum Günü Mesajı

Tam olarak ne mesaj yazacağına karar veremeyenlerin tercih edebileceği mesajlardır. Özellikle sevdiklerinizin bedenen yanlarında olamayacaksanız tercih edilebilir. Sevgiliye, arkadaşa, anneye ve babaya kısacası her türden ilişkiniz olan yakınlarınıza gönderebilirsiniz bu tarz mesajları. Hemen bir örnek verelim.

leonarda di caprio gif

Görsel: Giphy

“Tek istediğim bugün dilediğin tüm isteklerin gerçek olması. Belki çok uzaktayım, yanında değilim ama bilmelisin ki kalbimin en derin yerindesin. Doğum gününü en içten dileklerimle kutlarım..”

2 – Duygudan Duyguya Koşturan Doğum Günü Mesajı

Bazı mesajlar vardır ki güldürürken düşündürür, düşündürdükten sonra biraz hüzünlendirir ve sonunda kafa karışıklığına sebep olabilir.

duygu değişimi

Görsel: replygif

“Doğduğun o muhteşem gün bulutları aşarak, adeta bir güneş gibi etrafına aydınlık saçarak girdin hayatımıza. Karanlıkları yok ettin, bir gülümsemenle batan günü aydın! Hep sevgiyle yaşa! Nice mutlu yıllara..”

3 – “Sen onu külahıma anlat” Doğum Günü Mesajı

Bu mesajlar genellikle doğum günü partisine katılamayacak kişiler tarafından atılır ya da doğum gününü son anda hatırlayan, ertesi gün kutlayan kişiler. “Canım geçmiş doğum günün, hehe hehe hihi…”

barney stinson gif

Görsel: Giphy

“Üzgünüm! Gelemedik ama unutmadık da; Doğum günün kutlu olsun, tüm güzellikler seni bulsun! Nice yıllara.

4 – “Allah’ım ne kadar şairane bi’ erkek” Doğum Günü Mesajı

Evet bazıları var ki şiirler şelale olur da akar mesajlarında. Bu kişi sevgilinizse hoşunuza gider ancak değilse bazen fazla gelebilir. Evet doğum günü mesajları sevgiliye atılırken ayrı, arkadaşa atılırken ayrı düşünülmelidir. Hemen şairane bir mesaj örneği ile akıllardaki soru işaretlerini silelim.

new girl gif

Görsel: Giphy

“Dünya’da eşsiz bir güzellik varsa; o da kalbindedir. Senden önce hayatımda bir mana varsa, yalnızca rüyamdadır. Varlığına binlerce şükürümsün. Hayatının geri kalanı yüreğinin güzelliği gibi sevgi dolu ve benimle geçsin. Hep mutlu olman dileğiyle.. Doğum günün kutlu olsun!”

5 – “aShqım yHaaa” Doğum Günü Mesajı

Sevgi pıtırcıkları için doğum günleri unutulmaz bir fırsattır. Bu sebeple derhal özene bezene bir mesaj hazırlanır. Bu mesajlar asla basit olmamalıdır. Mümkün olduğunca uzatılmalı ve sonunda bir lakap, bir sevgi sözcüğü, çiçek, böcek yer almalıdır.

mesaj okuma gif

Görsel: xoJane

“Her mum hayatının ışığıdır, pastandaki mumlar çoğaldıkça yaşamın daha çok aydınlanacak. Her yıl saçlarına yeni bir yıldız takıyor ve daha fazla ışıldamanı sağlıyor can içim. Yeni ışığın kutlu olsun, daima benimle olsun…”

BONUS: Emojili Doğum Günü Mesajı

emojileri hepimiz çok sevioruz. Gülme, ağlama, kalp, ve kakaolu dondurma kreması(!) emojisi en çok kullandıklarımızdan. Emojilerle doğum günü mesajı da hazırlayarak sevdiklerinizin gününü kutlayabilirsiniz. Minimal mutluluklar için minimal mesajlar diyebiliriz bunun için. Bir pasta emojisi, bir konfeti bitti gitti!

doğum günü mesajları

Görsel: Laughing GIF

Hem emojilere bir şey yazmanıza da gerek yok. Zaten yeterince tatlılar. :)Yine de bunlar dışında ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Ona bir hediye alın. Doğum günü, hediyesiz olmaz. Kişiye özel hediyenizle, hem gönüllere hem göze hitap edin. Sevdiklerinize özel olarak hazırlanan hediyeleri derlediğimiz “Kişiye Özel Doğum Günü Hediyeleri” yazımızda en güzel hediye alternatiflerini okuyabilir ve gönlünüze uygun bir hediye seçebilirsiniz.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*