2019’un Doğum Günü Trendleri

2019’un doğum günü trendlerini kaçırmayın! Modadan geri kalmamanız için sizin için internet aleminin altını üstüne getirdik!

Doğum günlerinin önemi elbette say say bitmez. Sevdiklerimizin hayata gözlerini açtıkları o anı kutlamak, onların bizlerin hayatına dahil olduğu günü mutlulukla karşılamak hem bizler için hem de onlar için ayrı önemlidir. Bu yazımızda son moda doğum günü hediyelerini sizler için derledik.

Doğum günü denildiği zaman akla gelen şeylerden ilki hiç şüphesiz doğum günü pastasıdır. Pasta seçerken özel olarak dikkat etmeniz gereken detay, kişilerin damak tadı. Eğer pastanız bir hediyeyse de tasarımı ile dikkatleri üzerine çekmeli. Bu konuda neyseki sektör oldukça gelişti. Artık hem lezzetli hem de görsel bir şölene imza atan pastaları kolayca bulabilmek mümkün.

Son 5 yılın olmazsa olmazı tasarım pastalar bu yıl da yine popülerliğini koruyor. Kimisi sade tasarımlardan hoşlanırken kimisi de kendini bulabildiği parçaları tercih ediyor.

Ne olursa olsun akşam yemeği saatinde evde olunacak ve masaya hep birlikte oturulacak diyen, ailesi ile birlikte yemek yemeyi çok seven babalara hediye edilebilecek lezzetli ve sevimli bir pasta. Yemek yemenin tadının aileyle çıktığını ve onu ne kadar sevdiğinizi ifade edebileceğiniz bu sürpriz pasta ile onu çok mutlu edebilirsiniz. Büyük el emekleri ile hazırlanan bu pastalar oldukça uygun fiyatlı üstelik.

Talebin artması ile birlikte tasarım pastalar fazlaca çeşitlenmeye başladı. Nasıl herkesin tarzı, stili başkaysa doğum günü pastası da o kadar çeşitlenmeye başladı böylece. Üstelik .oğu pastacı sizin isteğinize göre, hayalinizde geçen pastaları sizler için hazırlıyor artık.

Annenize, babanıza, arkadaşlarınıza veya kardeşlerinize özel hazırlanan pastalardan bulmak hiç de zor değil.

Peki ya o sabah dersine bile süslü püslü gelen kankanıza ne demeli? Saçlarını savuruşu, yürürken esen parfümü… Her zaman kendine bakan, rujunu sürmeden sokağa adım atmayan ve arkadaşlar arasında süslü diye tabir edilen arkadaşınıza tam olarak onu anlatan bu pastayı hediye edebilirsiniz.

Seçtiğiniz pasta doğum günü sahibini ne kadar iyi anlatabiliyorsa doğum günü sahibi tarafından o kadar beğenilecektir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi kimisi sade ve şık pastalardan hoşlanırken kimisi de bu tarz detaylı ve kendine özel pastalardan büyük mutluluk duyabiliyor. 2019 yılında da özel tasarım pastalar yine öne çıkacak gibi duruyor.

Doğum Günü Hediyesi Seçimi

Ve elbette hediyeler…Doğum günü hediyesi seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç faktör vardır. Bunlardan bir tanesi elbette hediye seçtiğimiz kişinin zevki bir diğeri de dönemin modasıdır. Sonuçta onun için modası geçmiş bir hediye almak istemezsin değil mi?

Fotoğraflı hediyeler her yıl farklı biçimlerde karşımıza çıkıyor. Çiçek saksılarına, kupa bardaklara, takvimlere ve tişörtlere derken fotoğraflar 2019 senesinde solmayan güller ile bir araya geldi.

 

Fotoğraflar ve çiçekler hiçbir zaman dönemin gerisinde kalmayan türde olan hediye seçeneklerindendir. Bu sebeple hediyelerinizi içerisinde bolca fotoğraflar ve çiçekler sığdırabilirsiniz.

Bir diğer modası geçmeyen sürpriz ise balonlar. Hemen herkesin balonlardan hoşlandığını söyleyebilirim ancak özellikle kadınlar için balonlar mutluluk veren sürprizlerdendir.

Yukarıda gördüğünüz içerisinden kocaman bir uçan balonun çıktı bu kutu sevdiğinizi çok mutlu edecek. Üstelik dilerseniz kutunun içerisine daha farklı hediyeler de koyabilirsiniz.

Fotoğraflarınızın olduğu bir kutu içerisinden çıkan uçan balonlar da olabilir. Daha önce de belirttiğimiz üzere fotoğraflar hiçbir zaman modasını kaybetmiş hediyeler olmazlar.

O sebeple farklı şekillerde sunabileceğiniz fotoğraflı hediyelere de yer verebilirsiniz. Mesela bu fotoğraflı gondol! Hem sevgilinize, hem anne babanıza hem de yakın arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz bir hediye.

İstediğiniz her renkte yanabilen bu lambaların üzerinde sizin ve sevdiklerinizin fotoğrafları yer alabilir. Çeşitli resim ve fotoğraflar ile hazırlanabilen bu tarz hediyeler sayesinde sevdiklerinize hem özel hem de kullanışlı doğum günü hediyeleri seçebilirsiniz. Fotoğraflı hediyelerin bir diğer güzel yanı ise hemen hemen herkesin hoşuna giden türde hediyeler olmasıdır. Çünkü fotoğraflar kişiye özeldir. Bu da onları her daim özel hediyeler olarak kılar ve kişiler kendilerine özel olan bu günde, özel olarak hazırlanmış hediyeleri oldukça severler.

Kahvesini çayını içerken güzel notlar alabileceği bu ajandayı da hediye olarak değerlendirebilirsiniz. Her şeyin güzel olacağının mesajlarını veren bu hediye de bilhassa arkadaşlarınız için çok güzel bir hediye olacaktır. Sevdiklerinizi mutlu etmek için seçebileceğiniz binlerce hediye fikri var. Tek yapmanız gereken içlerinden sizin için en uygun olanı belirlemek.

Romantizm doruklarda! Gerçek istiridyenin içinden çıkan gerçek bir inci kolye ile sevdiklerinize duygu dolu ve manalı bir hediye verebilirsiniz. Özel kabının içerisinden çıkan istiridyeyi açtığında bu kolye ile karşılaşacak kişilerin gözlerindeki mutluluk görülmeye değer doğrusu.

Madem kolyelerden konu açıldı, o zaman yanında sevimki bir ayıcık bulunan bu kolyeyi de değerlendirebilirsiniz.

24 ayar altın ile hazırlanmış melek kanadı şekilli bir kolye. Ancak bu kolyeyi benzerlerinden ayıran özelliği, sevimli bir ayıcığın ona eşlik etmesi. Bu tarz sürprizler her zaman gönüllerde yer edinmeyi başarıyor ve sevimli peluş oyuncakların da modası hiçbir zaman geçmiyor.

Ve gelelim çiçeklere…

Çiçekler kimi zaman başlı başına güzel hediyelerdir. Bazen ise mükemmel tamamlayıcılar. Bazen aldığınız bir hediyenin, hediye sahibi için yetersiz geldiğini düşünebilirsiniz. Bu durumda onun için alacağınız bir çiçek hediyenizi tamamlayacaktır. Aslında çiçekler tek başlarına da birer hediyedir. Bunun için de doğum günü olan kişinin evine ya da iş yerine çiçek göndermeniz gerekir.

çiçekler ve kadınlar

Görsel Kaynak: Gardening: Flower and Vegetables

Çiçekler hem kadınlar hem de erkekler için oldukça güzel hediyelerdendir. Ancak nedense hep kadınlara daha çok yakıştırılmıştır. Çiçek buketleri zamanla yerini özel tasarımlara, butik bahçelere ve teraryumlara bıraktıktan sonra ise cinsiyet gözetmeksizin herkese gönderilebilen hediyeler arasında yerlerini almakta gecikmemişlerdir. Çiçek seçerken, çiçek gönderilecek kişinin zevklerini iyi tahlil etmelisiniz. Misal güller çoğu zaman etkileyici çiçekler olarak görülürler ancak bazı kişiler kır çiçeklerini daha çok beğenirler. Bir kısım ise orkidecidir. Uzun yıllar yaşayacak, saksısı içerisinde gülümseyecek çiçekler görmek isterler yakınlarında.

Bazı durumlarda da çiçekler birden bire en güzel hediyelerin içine giriverirler. Aynı bu kolye gibi. Masumiyetin simgesi papatya ile hazırlanmış bu el yapımı kolye içerisindeki çiçek ise gerçek! Papatya kurutularak hazırlanan bu güzel hediye sevdiklerinizin doğum günlerini kutlarken tercih edebileceğiniz benzersiz hediyelerden.

Doğum günü hediyesi yıllar geçse de hediye alınan kişinin yaşı ilerlese de asla demode olmaz. Bu belki de tüm dünyada olan nadir geleneklerden biridir. Sevdiklerinizin bu özel gününde pnları mutlu etmek ve mutluluklarını paylaşmak paha biçilemez bir mutluluğa sebep olur. Doğum günü hediyesi demode olmaz ancak bazı hediyeler zamanla çağın gerisinde kalır. Hediye seçerken güncel kalmak için kendinizi internet aleminin akışına teslim etmeden karar vermeyin 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published.


*