Dolma Kalem Hediye Etmek (Tavsiye Kalem Markaları)

Kimilerine göre nostalji, kimilerine göre ise el yazısının vazgeçilmezi olan dolma kalemler günümüzde unutulmaya yüz tutmuş objeler. E-mail ve tükenmez kalem gibi teknolojilerin hayatımıza girmesiyle birlikte mektup yazma alışkanlığına paralel olarak azalan dolma kalem kullanımı günümüzde yeniden popüler hale gelmeye hazır. Bu yazımızda dolma kalem kültürünü hayatta tutmak isteyenler ya da yakınlarına özgün ve değerli bir hediye arayanlar için 10 adet dolma kalem markasını derledik.

 

Görsel; yazmakkeyiftir

Hepimizin ilk okulda el yazısı dersinde kullandığı dolma kalemlerin teknolojinin hayatımıza girmesiyle birlikte kullanımı yavaş yavaş azaldı. Elimizdeki tükenmez kalemlerin 1 haftalık ömürlerini düşündüğümüzde yeniden mürekkep doldurup kullandığımız dolma kalemlerin değerini yeni yeni farketmeye başlıyoruz. El yazısını geliştirmesinin yanında insana kendini özgün ve havalı hissettiren bu kalemlerin anısını hala yaşatan insanlar mevcut. Siz de dostlarınıza hayat boyu kullanabileceği ve kendini özel hissettirebilecek türde bir hediye arıyorsanız dolma kalem güzel bir tercih olabilir. Yakınlarınıza hem eski günleri yad ettirebilir hem de analog tarzın zevkini onlara hissettirebilirsiniz. Bu yazımızda sizler için bu geleneği devam ettiren 10 adet dolma kalem üreticisini derledik. Keyifli okumalar.

 

1- Scrikss

Görsel; çiçeksepeti

1963 yılında kurulan ve bir Türk markası olan Scrikss günümüzde aynı kalite ile başta dolma kalem olmak üzere diğer kırtasiye malzemelerinin üretimine devam ediyor. Kelime kökeni olarak ‘Escribir’ den gelen Scrikss İspanyolca’da ‘yazma’ anlamına geliyor. Yüzlerce farklı çeşitte dolma kalem modeli bulunan marka ayrıca kişiye özel dolma kalemler de tasarlıyor. Yakınlarınıza hediye seçmek de zorlanıyorsanız Scrikss’in websitesine göz atmanızı tavsiye ederiz.

 

2- Caseti Paris

Görsel; çiçeksepeti

Fransa’nın en ünlü aksesuar markalarından biri olan Caseti Paris’in çok geniş bir dolma kalem koleksiyonu bulunmaktadır. Özel aksesuar kutularında yanında çelik uçlu özel tükenmez kalemiyle satılan bu dolma kalem örneklerini incelemenizde yarar var.

 

3- Cross

Görsel; çiçeksepeti

1846 yılında Richard Cross ile başlayan Cross markasının serüveni günümüzde tüm dünyada satış başarılarına devam ediyor. Kişisel aksesuarlardan yazım ve saat aksesuarlarına kadar müşterilerine geniş bir yelpaze sunan Cross markasının Century II serisinde sevdikleriniz için birbirinden güzel dolma kalem modelleri bulunuyor.

 

4- Lamy

Görsel; çiçeksepeti

1966 yılından beri Alman zarafetini ve sağlamlığını yansıtan Lamy markası koleksiyonunda bir çok özel dolma kalem serisi bulunduruyor. İçerisinde dolma kalem için gerekli tüm malzemelerin bulunduğu özel kutusunda satılan Lamy dolma kalemleri yakınlarınız için sade ve ömürlük birer hediye adayları.

 

5- Parker

Görsel; çiçeksepeti

 

Sektörde 125 yıldan fazla tecrübeye sahip Parker markası geleneklerini modern bir bakış açısıyla yorumladığı özel dolma kalem serileri bulunduruyor. Her ayrıntısı dikkatle tasarlanan, 125 yıllık bir birikimin ürünü olan Parker dolma kalemleri sevdikleriniz için bir dolma kalemden daha fazlasını ifade edebilecek türde.

 

6- Wings

Görsel; çiçeksepeti

Çoğumuzun belki de farkında olmadan bir şekilde kullandığı, 80’li 90’lı yılların favorisi Wings marka dolma kalemler günümüzde halen yüksek satış rakamlarına ulaşıyor. Yıllar önce evimize giren belki de kıyıda köşede unuttuğumuz çoğu dolma kalemin Wings marka olması yüksek ihtimal. Yenilen tasarım dili ile kullanım kolaylığı ve şıklığı bir arada sunan Wings markasının dolma kalemleri kişiselleştirilebilir olması sebebiyle hediye edilmeye değer ürünler.

 

7- Platinum

Görsel; hskırtasiye

1919 yılından beri dolma kalem dünyasına yön veren markalardan biri olan Japon menşeili firma Platinum günümüzde bu işin standartlarını belirleyen en önemli markalardan biri. Özel kutusunda deri kılıfı ve özel mürekkep hazneleri ile birlikte satılan bu dolma kalemler sevdiklerinizin kullanmaya kıyamayacağı en nadide hediye adaylarından biri.

 

8-Kaweco

Görsel; markakalem

 

Listemizdeki bir başka Alman markası olan Kaweco 129 yıllık bir geçmişe sahip. 10’dan fazla dolma kalem serisine sahip olan Kaweco pratikliği ve şıklığı aynı potada eritebilen ender dolma kalem üreticilerinden. Dolma kalem kullanmayı seven ya da yeni başlayacak sevdikleriniz için en uygun seriyi seçip hemen sipariş verebilirsiniz.

 

9- Caran d’Ache

Görsel; markakalem

Neredeyse her üründe bir dünya markasına sahip olan İsviçre’nin aksesuar alanındaki gururu Caran d’Ache’nin dolma kalem yelpazesi oldukça geniş. Çeşitli serilerde her zevke uyan ürünleri bulmak mümkün olsa da rakiplerinden biraz daha pahalı olması sebebiyle ülkemizde kullanımı çok yaygın değil. Eğer hediye seçimi konusunda para sizin için bir kriter değilse söz konusu dolma kalem olunca ilk bakmanız gereken markalardan biri Caran d’Ache olmalı.

 

10- Diplomat

Görsel; markakalem

1922 yılından beri dolma kalem üretiminde söz sahibi olan Diplomat markası envanterinde hem uygun hem de kaliteli ürünler bulundurması ile tanınıyor. Her cebe ve zevke uygun dolma kalem çeşitlerini bulabileceğiniz Diplomat markasının birden fazla dolma kalem serisi bulunuyor. Siz de yakınlarınıza dolma kalem hediye etmek istiyorsanız kesinlikle kendinize uygun bir dolma kalem bulabilirsiniz.

Dolma kalem çeşitleri ve fiyatlarını görmek için tıklayın..

Leave a comment

Your email address will not be published.


*