Sevgililer Günü’ne Romantizm Katacak El Yapımı 10 Hediye

Sevgililer Günü hediyesiz olmaz. Büyük veya küçük illa ki bir hediye ister bu özel gün. Hediyenin ne boyutu ne de fiyatı önemli değildir. Önemli olan karşınızdaki ne kadar iyi tanıdığınızı gösterebilmek ve emek sarf etmektir.

Sevgililer Günü için her yıl bir sürü organizasyon yapılır. Çiftler romantik yemekler yer ve geceyi eğlenmek için bir yerlerde geçirirler. Bazıları da evde kendileri için romantik bir atmosfer oluşturur. Bazı çiftler de ayrı kalmak zorundadır Sevgililer Günü’nde. Bazısı farklı şehirlerde olurlar, kimisinin mesaisi olur… Tüm bu organizasyonların ortak noktası ise hediyelerdir. Sevgililer Günü için hediye olmazsa olmazdır.

Hediye içerisinde sarf edilen emek bazen ona çok uygun olan hediyeyi günlerce arayıp durmaktır, kimi zaman da elleri ile bir hediye yapmak. Sevgililer Günü, çiftlerin birbirilerinin değerini bir kere daha anladıkları ve bu sebeple onları mutlu etmeyi ihmal etmedikleri bir gündür. Siz de özel bir planınız olsun olmasın, bu günü romantizmin doruklarında yaşatacak bir hediye satın alabilir ya da ellerinizle yapabilirsiniz. İşte sizin için önerdiğimiz el yapımı sevgililer günü sürprizleri.

Öncelikle romantik bir gece planlıyorsanız, el yapımı mumlar ile masanızı ve evinizi süsleyebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şey yalnızca deniz kabukları, eritmek için tealight mumlar ve alüminyum bir kullan at kase.

deniz kabuğu içinde mum

Görsel Kaynak: Burkatron

Mumları eritmek için aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi fitilleri çıkarıp alüminyum kap içerisine alıyoruz. Yavaşça ısıtarak eritiyoruz. Ardından fitilleri deniz kabuklarının içerisine alıp, erimiş mumu üzerine döküyoruz. Kendi kendine kurumaya bırakıyoruz. Bitti gitti 🙂

deniz kabuğundan mum

Görsel Kaynak: diy haus basteln club

Sevgilinizin silüetini bir tablo olarak hazırlayabilirsiniz. Bu düşündüğünüz kadar zor değil. Öncelikle bir fotoğrafı büyüterek çıkartmalı ve bu fotoğrafı çok detaylı bir şekilde keserek gerekli tüm detayları öne çıkarmalısınız. Ardından, aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi bir yüzey üzerinde şablonu çıkararak siyah boya ile boyayın. Dilerseniz ikinizin silüetini de yapabilirsiniz, güzel fikir 🙂

silüet hediye

Görsel Kaynak: BuzzFeed

Fotoğraflı hediyelerden devam edelim. Kavanoz kapaklarını kullanarak fotoğraf çerçeveleri yapacağız. Dilerseniz bunları evin farklı yerlerine asabilir dilerseniz de arkalarına magnet yapıştırarak buz dolabı süsü olarak kullanabilirsiniz. Kapakların içine uygun olarak kestiğiniz fotoğrafları yapıştırıcı ile kapak içlerine yerleştirip, üzerine reçine döküyorsunuz. Kurumasını bekliyorsunuz ve bomm!! İşte hazır!

Bu arada fotoğraflarla yapabileceğiniz bazı el yapımı hediyelere göz atmak için bu yazımızı da okumayı unutmayın.

sevgililer günü hediyesi

Görsel Kaynak: Something Turquoise

Romantizm denildiğinde akla gelen şeyler hem mumlar, güller, fotoğraflar olur. Bu sebeple bu yazımızda bolca yer alıyorlar. Şimdiki hediye önerimizde de eski çerçeveleri değerlendireceğiz. İlk olarak çerçevelerin arkalarını çıkarıyoruz. Dilersek bu çerçeveleri boyuyoruz. Ardından aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi silikon tabacası ile yapıştırıyor ve içerisine dilediğimiz mumları yerleştiriyoruz.

çerçeve

Görsel Kaynak: Futurist Architecture

Sevgilinizle olan fotoğraflarınızı çıkarttırıp bunları tarih sıralamasına koyun. Ardından uç uca yerleştirerek biz akordeon şekline sokun. İlk fotoğrafın bir kenarına bir kulp yapıştırıp, son fotoğrafı kutuya yerleştirin ve kapağı kapatın.

fotoğraflarla hediye

Görsel Kaynak: Style Me Pretty

Dünyayı gezme arzusu ile dolu olan sevgilinize hediye olarak o hep hayalini kurduğu yolculuğa çıkması için gerekli motivasyonu da verebilirsiniz. Tamam, uçak biletlerini ve otel rezarvasyonlarını yaptırmanız gereçketen büyük bir jest olur ama eğer bütçeniz buna uygun değilse, para biriktirmeye teşvik edecek olan güzel bir kumbara yapabilirsiniz. Yukarı Bak filmindeki gibi, en zor zamanlarında kullanacağı parayı biriktirmesine vesile olabilirsiniz.

dünya turu için para biriktirmek

Görsel Kaynak: WUNDERWEIB

14 Şubat ülkemizde kış mevsimine denk geliyor. Bu da demektir ki sevgililerin birbirlerini bolca sarılarak ısıtmaları gereken bir gün. Sevgilinizin ellerini en güzel ısıtacak olan tamamlayıcı elbette sizin ellerinizdir. Ancak ona siz yokken de ellerini ısıtabileceği bir eldiven yapabilirsiniz. Örgü eldivenler çok güzel ancak çok da zahmetli. Herkesin elinden de gelmiyor ayrıca. Ama şimdi anlatacağımız model çok kolay. Öncelikle artık kullanmadığınız bir kazağı alın. elinizi üzerine koyarak yaklaşık 2 cam büyük bir elin şeklini çizin. Daha sonra iğne ve iplik yardımı ile dikin. İşte yalnızca bu kadar…

eldiven

Görsel Kaynak: feathering my nest

Fotoğraflı ajandalar çok popüler. Her zamanda öyle oldular. Peki bu ajanlardan siz de yapmak istemez misiniz? Metal, ahşap ya da başka bir yüzeyin üzerine çıkarttığınız fotoğraflarla ve bilgisayardan çıktı alacağınız rakamlarla el yapımı bir takvim ayarlayabilirsiniz.

el yapımı takvim

Görsel Kaynak: Her Campus

Sevgiliniz için çeşitli takılar yapabilirsiniz. Kadın ve erkekler için çeşitli bileklikler, küpeler, kolyeler, halhallar gibi birçok aksesuar çeşidi ellerinizle yapabilir, sevgilinize hediye edebilirsiniz. İpliklerle, kumaş parçaları ile, çeşitli maddelerden boncuklarla ve materyallerle yapılan el yapımı takılar sevgiliniz için hem zevkli hem de emek yüklü bir hediye olabilir.

kolye yapımı

Görsel Kaynak: Alice and Lois

Ona kendi ellerinizle bir parfüm hazırlayabilirsiniz. Bu biraz zorlayıcı bir iş evet. Ancak çeşitli tarifler ile size en uygun yolu izleyebilir, adını sevgilinizden alan, ona yaraşır bir parfüm üretebilirsiniz. Evde parfüm nasıl yapılır sorusunun cevabı için: Evde parfüm yapmak

parfüm yapmak

Görsel Kaynak: Listly

Sevgililer Günü’nüze neşe ve romantizm katacak bu hediyeleri sevgiliniz için yapabilirsiniz. İçerisine kendinizden bir şeyler katarak, en değerli şeyinizi yani emeğinizi kullanarak yapacağınız bu hediyeler, sevgilinizi çok mutlu edecek ve size harika bir Sevgililer Günü akşamı yaşatacak…

Leave a comment

Your email address will not be published.


*