Ellerinizle Yapabileceğiniz 5 Özel Yılbaşı Hediyesi

Göz açıp kapayıncaya kadar geçen bir senenin daha sonuna yaklaşıyoruz. Önümüze çıkan fırsatlar, karşımıza çıkan insanlar, yeni dostluklar, iyi ya da kötü birçok iz bırakıyor ömrümüzde. Dört mevsim yaşadığımız ülkemizde her mevsimin getirdiği kendilerine has duyguları yaşamış olmanın doygunluğuyla 2015’e adım adım gidiyoruz. Şimdiden yılbaşında neler yapacağımıza dair planlar yapıyor ve yanımızda en sevdiklerimizi görmek istiyoruz. Evrensel olarak asıl ve kiminle girersek o yılın öyle geçeceğine inanılır. Bu yüzdendir ya ailemizi ya da aile kurmak istediğimizi, yani O’nu isteriz yanımızda.

“Yılbaşı” dendiğinde aklımıza ilk gelenler, yumuşak bir havada yağan kar, çam ağaçları, Noel Baba ve sevdiklerimize alınan hediyelerdir. Çocuklar uzunca bir süre Noel Baba efsanesinin yılbaşı gecesi onlara hediye getirdiğine inanırlar. Çocuklarına hediye alan büyükler elbette kendi aralarında da geleneksel olarak hediyeleşirler.

Hepimizin en çok tıkandıkları noktalardan biri bu hediye alma seanslarıdır. İnsanlara ne alınabileceği konusunda sorular sorulur, internetten araştırmalar yapılır ama yine de hep bir kuşku vardır. ‘Beğenecek mi’ kuşkusu! İşte bu hediye alma konusunda “ne alsam” sorusunun yerini “ne yapsam” sorusuna bırakan basit objelerden ortaya çıkan, kendi başınıza yapabileceğiniz 5 yaratıcı hediye.

1- Kutu Açacaklarından Çanta

1 2 3 4 5

 

2- Yapraklardan Yapay Gül Demeti

creative-diy-ideas-8-2

creative-diy-ideas-8-3creative-diy-ideas-8-1

 

3- Tuvalet Kağıdı Kartonundan Yaprak Desenleri

1 2 3 4

4- Plastik Kaşıklardan Gül Kolye

1 2 3

5- Karton Süt Kutusundan Desenli Avize

1 2 3 4 5

 

Biraz zaman ayırarak yapabileceğiniz birçok güzel hediye mümkün ama siz yine de  “üşenirim bunları yapmaya” derseniz, sizin için seçilmiş yılbaşı hediyelerine  buradan göz atabilirsiniz. Mutlu yıllar dileriz.  🙂