En Yakın Arkadaşa Alınabilecek Kişiye Özel Hediyeler

Three young men walking together on a field

İyi günlerimizde sevincimizi paylaşıp beraber güleceğimiz, kötü günlerimizde ise derdimizi anlatıp beraber çıkış yolu arayabileceğimiz insanların olması en büyük şansımız hayatta.

Friend_hug2Kimi arkadaşlık bağları okul sıralarında başlarken kimisi de bebekliğimize kadar uzanıyor. Aynı mahallede top oynamak, aynı yerleri gezmek, aynı derslere çalışmak, aynı sınavlara girmek gibi  hayata dair birçok aşamada hep beraberiz onlarla.

Arkadaş, kelime anlamı olarak ‘Bir birine karşı sevgi ve anlayış gösteren kimselerden her biri’ gibi bir tanımla kısaca anlatılsa da bu kavramın altında nice duygular, nice bağlılıklar yatıyor. Kendimizi güçsüz ve kötü hissettiğimiz bir gece yarısı, birini arayıp ‘gel’ dediğiniz zaman, Onun mümkün olan en kısa süre içinde yanınızda olması küçük bir tanıma sığabilecek bir olgu değil ne de olsa!

Friend_hugEn umulmadık anlarda yüzümüzü güldüren, özel günlerimizi bizden çok önemseyen, ansızın “Sürpriiiiz!” diye bağırıp çıkagelen; bazen bir çiçek bazen de uzaklardan yollanan bir hediye ile kendisini hatırlatan,bizleri duygulandıran ve gülümseten insanlar.

Bir arkadaşa verilebilecek en güzel hediye samimiyetimiz olsa  gerek. Bu samimiyeti dilerseniz kişiye özel hediyeler ile süsleyebilirsiniz. İşte en yakın arkadaşlarınızın yüzünü güldürecek kişiye özel hediye fikirleri

Golf Kupa Bardak1 – Kişisel ilgi alanlarına, hobilerine yönelik hediyeler

Arkadaşınızın ilgi duyduğu bir spor, özel bir tutkusu, zamanının büyük bir bölümünü ayırdığı bir hobisi varsa hediye alabilmek için seçenekleriniz artacaktır.

Ya da ilgilenmek istediği ancak fırsat bulamadığı, aklında olup da hayata geçiremediği bir hobisi olabilir. Mesela uzun zamandır tenis oynamak isteyen arkadaşınıza neden 1 aylık tenis dersi hediye etmeyesiniz?

2 – Adına özel hediyelerKişiye Özel Mesajlı Avukat Kupa Bardağı

Arkadaşınızın adına özel olarak hazırlanmış hediyeler de oldukça tercih edilebilir seçeneklerden. Adına özel saatler, kupalar, yastıklar ve hatta kalemler hem şık hem de samimi birer hediye olmaya aday. 

Kişiye özel hediyeler, benzerlerinin bulunmaması özellikleriyle diğer hediyelerden daha çok ilgi çeker ve unutulmaz.

3 – Mesleğine yönelik hediyeler

Mesleklerimiz hayatımızın büyük bir kısmını kapladığı için hediyeler  de illa ki bu bağlamda esprilerle şekilleniyor. Üstelik hediyeler de çok çeşitli olarak görülüyor, Doktorlardan veterinerlere, pilotlardan hakimlere, avukatlara hemen hemen her mesleğe yönelik hediyeler bulabilmek çok da zor değil.

Arkadaşım Yastık4 – Meslek hayatında kullanabileceği hediyeler 

Mesleğe yönelik hediyelerden farklı olarak bir de meslek hayatında kullanılabilen hediyeler var. Ofiste kullanılabilecek not defterleri, kalemler, ısıtıcılar ve bardaklar da bir o kadar sevilen hediyelerden.

Hatta öğle aralarında gözlerini dinlendirebileceği özel yastıklar son zamanların favorileri arasında yer alıyor.

Nostaljik Lezzetler Hediye Sepeti

5 – Geçmişinizi anımsatan hediyeler

Birlikte geçirdiğiniz zamanları anımsatacak hediyeler ona anılarınızı armağan etmektir. Nostaljik şekerleme kutuları, eski fotoğraflarınızdan oluşturulmuş bir albüm, çocukken çok gitmek istediğiniz bir yere gidiş-dönüş bileti ve aklınıza gelebilecek tüm çocukluk anılarınız, çok sevdiğiniz arkadaşlarınıza verebileceğiniz en güzel hediyelerdendir.

6 – Tasarım hediyeler

İlginç hediyeler her zaman dikkat çeker. “Bu da bir tek senin aklına gelirdi zaten” dedirten hediyeler için özel tasarım ürünleri tercih edebilirsiniz. Çantalar ve kolyeler bu kategorinin en favorisi iken özel kurabiyeler, şeker hamurlu pastalar, avizeler ve mutfak eşyaları da çok rağbet gören hediyelerden.