En Yakın Arkadaşınız İçin Hediye Önerileri

Hediye seçmek zaten yeterince zor bir eylem iken hedef en yakın arkadaşımız olduğunda işler daha da karmaşıklaşıyor. Hem ona verdiğiniz değeri göstermek isteyip hem de kullanışlı bir şey olmasını istediğimizde çoğumuz kararsız kalıp son saniyede klişe hediyeler alabiliyoruz. Bu yazımızda sizler için en yakın arkadaşınıza hediye edebileceğiniz 16 ürünü derledik. Keyifli okumalar.

 

Görsel; uncommongoods

Hepimizin hayatında ailemizden sonra en yakın gördüğümüz, yeri geldiğinde sevincimizi yeri geldiğinde hüznümüzü paylaştığımız bir arkadaşımız olmuştur. Bizi bir şeyleri paylaşmaya teşvik eden, bize güven veren ve her zaman yanımızda olan arkadaşlarımız için hediye seçmek genelde eziyete dönüşebiliyor. Hem başkalarına alacağımız hediyelerden farklı olsun istiyoruz hem de onun özel hissetmesini sağlayıp ömür boyu saklayacağı kullanışlı bir hediye arıyoruz. İşinizi kolaylaştırmak için hazırladığımız bu listede birbirinden eğlenceli ve özel 16 hediyeyi seçtik.

 

1- Kişiye Özel Tasarlanmış Hediyeler

Görsel; çiçeksepeti

 

Hediyelerin genel amacı kişiye kendini özel hissettirmek olsa da bunu bir üst aşamaya taşımak için bir seçeneğiniz daha var. Türü ne olursa olsun en yakın arkadaşınıza, sadece ona özel olarak üretilen bir hediye ile ona ne kadar değer verdiğinizi gösterebilirsiniz. Üzerinde iyi düşünülüp, tasarlanmış bir hediye yakın arkadaşlar için ömür boyu saklanabilecek, kullanılmaya kıyılamayacak özel bir anlama bürünebilir.

2- Kişisel Gelişim ve Motivasyon Kitapları

Görsel; picdeer

Eğer en yakın arkadaşınız bir kitapsever ise ona sadece okurken keyif alabileceği değil aynı zamanda hayatı boyunca yardımı dokunacak, onu yeni bir şeyler denemeye itecek ve duygusal zekasını kullanacağı kitaplar hediye edebilirsiniz. Arkadaşınızın karakterine ve o dönemki duygu durumuna bağlı olarak yapılan doğru bir tercih ile kütüphanesinin başköşesine koyabileceği bir hediye vermiş olursunuz.

 

3- Planlayıcı Ürünleri

Görsel; iStock

En yakın arkadaşınız hayatı planlı, programlı yaşayan bir kişiliğe sahipse bu türde bir hediye seçimi gayet mantıklı gözüküyor. İster defter ister yapışkan kağıtlar olsun arkadaşınızın kendi programlarını hazırlayabileceği kişisel planlayıcılar onun için anlamlı ve kullanılabilir hediyeler olacaktır.

 

4- Termoslu Yemek Kapları

Görsel; termos-matara

 

En yakın arkadaşınız beslenmesine dikkat eden bir sporcu veya kamp yapmayı seven bir maceracı ise basit gibi görünen bu yemek kapları hayat kurtaran birer yardımcı olabilir. Dışarıda kendisine uygun yiyeceği bulamayan ya da ille de kendi yaptığı sağlıklı yiyecekleri tüketmek isteyenler için yemekleri gün boyu sıcak tutan bu termoslu yemek kapları özel birer hediye olabilir.

 

5- Uzak Mesafe Arkadaşlık Lambaları

Görsel; uncommongoods

Zaman zaman en yakın arkadaşlarımızdan uzak kaldığımız olur. Bu gibi durumlarda her ne kadar gelişen teknoloji ile saniyeler içinde dünyanın öbür ucuna görüntülü bağlanabilsek de asla gerçek görüşmenin yerini tutmaz. Görseldeki uzak mesafe lambaları size dolaylı yoldan da olsa arkadaşınızla fiziksel temasa geçme şansı sunuyor. Wi-Fi bağlantısı üzerinden çalışan bu lambalara iki taraftan birinin dokunması halinde karşı tarafın ışığını yakıyor ve arkadaşınızın sizi düşündüğünü dolaylı yoldan da olsa size iletiyor.

6- Özçekim Telefon Kabı

Görsel; amazon

Bu hediyeyle birlikte en yakın arkadaşınızla karanlıkta da olsa bol bol selfie çekilebilirsiniz. İki yanındaki özel ledler sayesinde gündüzleri profesyonel fotoğraf ışığı efekti verirken geceleri karanlıkta flaş patlatmak yerine bu özel ışıklarla fotoğraf albümünüze yeni fotoğraflar ekleyebilirsiniz.

 

7- Bulut Şeklinde Hoparlör

Görsel; pinterest

Listenin belki de en orijinal hediyelerinden biri olan bu hoparlör sıra dışı tasarımı ile dikkat çekiyor. En yakın arkadaşınızla birlikte size özel şarkılarınızı, müziğe göre rengini değiştirebilen bu hoparlörden istediğiniz yerde müzik dinleyebilirsiniz. Aynı zamanda lamba olarak da kullanılabilen bu hoparlör sıra dışı tasarımı ile en yakın arkadaşınıza hediye edilmeyi fazlasıyla hak ediyor.

 

8- Özel Çerçeve

Görsel; pinterest

Hem eğlenceli hem de yakın arkadaşlığınızı vurgulayan anlamlı bir hediye tercih etmek istiyorsanız bu çerçevelerden edinip içine O’nun resmini koyabilirsiniz. En yakın arkadaşınızın hem her baktığında sizi anımsamasını hem de gülümsemesini sağlayacak bir hediye adayı.

9- Puzzle Anahtarlık

Görsel; etsy

Aynı arkadaşlığınız gibi parçaları bir araya geldiğinde anlamını kazanan bir hediye arıyorsanız doğru yerdesiniz. Kişiselleştirilebilir ve özgün olması sebebiyle en yakın arkadaşınızın kalbine dokunacak bir hediye adayı.

10- Fotoğraf Makinesi

Görsel; n11

Fotoğraf çekme keyfini bir üst basamağa taşıyan bu makineler ile en yakın arkadaşınıza hem retronun nostaljisini hem de teknolojinin pratikliğini sunabilirsiniz. Fotoğrafı anında basan bu makineler sayesinde en yakın arkadaşınız anlık fotoğraflar çekebilir ve sonucu anında görebilir. Ayrıca basılan tüm fotoğrafların altına tarih atıp güzel bir koleksiyon yapabilmek de cabası.

11- Kazımalı Dünya Haritası

Görsel; zet

Bu eğlenceli hediye sayesinde en yakın arkadaşınızın hem gezdiği ülkeleri görsel olarak görmesine imkan sağlayabilir hem de onu yeni maceralara çıkmaya teşvik edebilirsiniz. Sadece bozuk para yardımıyla renklenen bu harita sayesinde beraber tatil planları yapabilir, haritayı birlikte “renklendirebilirsiniz”.

12- Kişiye Özel Pasaport Kılıfı

Görsel; gittigidiyor

İçine ve dışına kendi özel mesajınızı yazabildiğiniz, hatta resim bile bastırabildiğiniz bu pasaport kılıfları sayesinde en yakın arkadaşınızdan uzak kalırken bile ona kendinizi hatırlatabilirsiniz. Yurtdışına çıkarken ya da ülkeye dönerken her baktığında sizi anımsayacağı bu pasaport listedeki en özel ürünlerden biri.

13- Hoparlör

Görsel; n11

Çantada taşımaya uygun boyutlarıyla gittiği her yere götürebileceği hoparlör sayesinde en yakın arkadaşınızın istediği an yüksek kalitede müzik dinlemesini sağlayabilirsiniz. Su geçirmez olduğu ve Bluetooth, USB gibi seçenekler ile çalıştığı için İsviçre Çakısını andıran bu minik ve sevimli hoparlörler ile en yakın arkadaşınıza güzel bir sürpriz hazırlayabilirsiniz.

14- Nostaljik Oyuncaklar Hediye Sepeti

Görsel; hediyemen

Hepimiz her ne kadar çocukluk günlerimize duyduğumuz özlemi dışarıya yansıtamasak da çocukluktan kalma bir eşyamızı, oyuncağımızı bulduğumuzda yaşadığımız mutluluk tarif edilemez. Siz de en yakın arkadaşınızın çocukluk günlerini yeniden yaşadığına şahit olmak istiyorsanız, içi nostalji ve mutluluk dolu bu kutuyu en yakın arkadaşınıza hediye edip, içindeki her eşyayla ilgili anılarını tek tek dinleyebilirsiniz.

 

15- En Yakın Arkadaşınızın Kara Kalem Portresi

Görsel; hediyemen

En yakın arkadaşınıza ömürlük bir hediye vermek istiyorsanız doğru maddedesiniz. Arkadaşınızın her baktığında sizi hatırlayacağı ve sadece ona özel olarak yapılmış bu ürün ile ona ne kadar değer verdiğinizi gösterebilirsiniz.

16- Taşınabilir Şarj Cihazı

Görsel; mediamarkt

En son model telefona sahip olsak da hepimizin ana sorunlarından biri bataryalarımızın erken tükenmesi. Aynı anda birden fazla cihazı bile şarj edebilen bu taşınabilir şarj cihazları ile en yakın arkadaşlarınızın her zaman ulaşılabilir olmasını sağlayabilirsiniz.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*