Kullanmaya Kıyamayacağınız Enteresan Çakmak Modelleri

“Ateşiniz var mı?” Her gün bu soruyu birçok kişi duyuyor ya da başkalarına sorulurken tanık oluyor. Bunun sebebi çakmağın kaybolması çok kolay bir eşya olması elbette. Hatta öyle ki bir çakmak doğada 100 yılda dönüşebiliyorken arkadaş ortamında sizin elinize dahi dönemiyor. Bu yazımızda da arkadaşlarınızla paylaşmayı bırakın kendinizin bile kullanmaya kıyamayacağı çakmak modellerini derledik.

Bazı eşyalarımız bizim iç dünyamızı yansıtır. Çakmaklar da bu eşyalar arasındadır. Her çakmağın sahibine ait taşıdığı mesajlar vardır. Bu yazıda esprili bir dille çakmakları konuşturacağız.

Çakmak taşımak için illa sigara kullanmak gerekmiyor. Hepimizin zaman zaman ihtiyacı olabiliyor. Siz de çakmağınızla ortamda havalı bir profil sergilemek ya da arkadaşlarınıza farklı ve eğlenceli kişiliğinizi yansıtabilecek bir hediye vermek isterseniz diye, enteresan çakmak modellerini sizin için araştırdık.

İşte birbirinden yaratıcı ve enteresan 10 çakmak modeli ve sahiplerinin aslında söylemek istedikleri 🙂

1 – “Eğer çakmağımı geri vermezsen gözünün yaşına bakmam”

tabanca çakmak

Görsel: Viva Chile

Bu çakmağı istemek cesaret ister arkadaşlar. Çıkarıp da masa üstüne konulduğu zaman bir durup düşündürür adama. Halk arasında hacılamak dediğimiz cebe atma gibi bir durumun kesinlikle söz konusu olmaması lazım. Şaka ile karışık ayağını denk al mesajı taşır bu çakmak. Biz uyarımızı yapalım da, uyup uymamak size kalmış.

2 – “Hayat bir kumar bizlerse oyuncu, oyun benim vazgeçilmezim Burcu!”

Bu çakmağın sahipleri için kart oyunları oldukça önemlidir. Bu kişiler keyiflerine düşkün, çok stres sahibi olmayan kişilerdir. Hemen her mekanda bir tanıdıkları vardır ve girdikleri her ortamda el üzerinde tutulurlar. Bu tarz çakmakları seven kişilerden bazıları ise tanınma meselesini yanlış değerlendirirler. Yani bu durumu biraz abartırlar ve çevreleri tarafından çok havalı olarak yorumlanırlar.

3 – “Yak usta yak yak!

sigara şeklinde çakmak

Görsel: Endiaferonta

İşte içinden çıkamayacağınız bir metafor* gizli bu çakmakta. Sigara mı çakmağı yakıyor yoksa çakmak mı sigarayı? Ya da birine bu çakmağı taşıyacak kadar hüzünlü ne yaşatılmış olabilir? İlginç çakmak modelleri arasında kendini belli eden bu arkadaşımızı özendirici olduğu için çok önermiyoruz.

4 – “Ben ağzımın tadını bilirim!”

DONDURMA-MODELI-CAKMAK

Görsel: Pinterest

Bu çakmağın sahipleri ağızlarını tadını bilen, rahatlıktan hoşlanan kişilerdir. Havaları kimsede yoktur. Çakmaklarını paylaşmayı sevmezler, tıpkı yemeklerini paylaşmayı sevmedikleri gibi. Mesela ondan bir dondurma almasını isterseniz hemen alır size de ancak kendisinin dondurmasını paylaşmaktan hiç haz etmez.

Bir yandan bu kişiler yaza aşıktır. Kış mevsimi geldiğinde evde battaniyesi altından çıkmak istemezler. Ellerinde bir bardak sıcak çay veya kahve eşliğinde yazın gelmesini beklerler.

5 – “Gel bana çikolata sevgilim”

çikolata şekilli çakmak

Görsel: amazon

Biraz romantik ruhlu kişilerin çakmağı çikolata çakmak. Ağzının tadını bilen ancak çekingen kişilerdir. Bu kişilerin bütün eşyaları kalitelidir mesela. Ancak gösterişten uzaktır. Beğenilmekten ve ilgi çekmekten hoşlanırlar. Fakat bunu göze batırarak yapmazlar. Kimse onların dikkat çekme merakında olduklarını düşünmez fakat her ortamda mutlaka dikkatleri üzerilerine çekmeyi başarırlar.

6 – “Şans benim göbek adım!”

zarlı çakmak

Görsel: AliExpress

Bu çakmağın sahipleri hayatta her zaman şansın yolu belirlediğini düşünürler. Bu kişilerin büyük hayalleri vardır ancak küçük vadeli planlarının hepsi ayakları yere basan planlardır. Bu konulrda hayal kırıklığı yaşamazlar. Şanslı olduklarına inanırlar ve kendilerini strese sokmazlar.

7 – “Şıklığımdan ödün vermem, her daim bakımlıyım.”

ruj çakmak

Görsel: The Hunt

Bu çakmağın sahipleri ruj sürmeden sokağa çıkmayan, saçları başları dağınık şekilde bakkala dahi gitmeyen kişilerdir. Alımlı, her daim kendilerine bakan kişilerdir. Ojeli tırnakları, allık sürülmüş yanakları olan bu hanımlara hediye edilebilecek çakmak modellerinden biri diyebiliriz ruj şeklinde çakmaklar için. Hatta bunu unutulmaz bir hediyeye çevirmek için yanına bir de gerçeğini ilave edebilirsiniz.

8 – “Arabam şekil, önümden çekil”

araba şeklinde çakmak

Görsel: AliExpress

Hafif ağır abi, dediğim dedik olan kişilerin çakmaklarıdır araba şekilli çakmaklar. Belirtmemize gerek var mı bilmem ama aynı zamanda araba tutkunudurlar. Bu kişiler iyi otomobiller hakkında o kadar detaylı bilgiye sahiptirler ki, onlar ile iddialaşan kişilere karşı haksız çıktıkları olmamıştır. Genelde matematiksel bir alanda eğitim görmüş ve o alanda çalışan kişilerdir ancak her zaman akıllarında “Ah bir galeri mi açsak ileride?” fikri dolaşır durur.

9 – “Bir taneden bir şey olmaz”

içki şişesi çakmak

Görsel: Alibaba

Keyifçi ve aynı zamanda kendine güvenen kişilerin çakmaklarıdır içki şişesi şekilli çakmaklar. Bu kişiler eğlenmeyi de bilir dinlemeyi de. Kendilerine güvenleri her daim tamdır. Nerede, ne zaman, ne yapılması gerektiğini iyi bilirler. Bir taneden bir şey olmaz der ve ölçülerini bilirler ancak bu kişileri devirebilmek için o bir taneden en az on tane daha gerekir.

10 – “Sanat sanat için değil benim içindir.”

Görsel: Federal Coin Exchange

Para çakmak nostalji sevenlere hitap eden çakmaklardan. Bu kişiler geçmiş ile iç içe olan kişilerdir ve sanatın birçok dalına ilgi duyarlar. Sanatı hayatlarının içerisine entegre etmekten hoşlanırlar ve kullanımından memnuniyet duyarlar. Onlar için sanat tarih demektir ve bu kişiler tarihin kıymetini iyi bilen, buna ilgi duyan kişilerdir.

Birbirinden değişik çakmak çeşitlerini sizler için toparladık ve bu enteresan çakmak modellerini kullanan kişiler ile ilgili esprili birkaç yorumda bulunduk. Sizin karşılaştığınız en farklı çakmak modeli nasıldı? Bizimle yorum olarak paylaşmayı unutmayın!