Erkeklere Özel Futbol Temalı Doğum Günü Pastası

Sizin de hayatınızda futbol sevgisi ile yer etmiş bir tanıdığınız var mı? Bu kişi için doğum günü pastası fikri bulmanın aslında çok kolay olduğunu biliyor muydunuz?

Hediye seçerken ve sürpriz planlarken kişilerin hobileri, meslekleri ve belli başlı özellikleri bizlere yardımcı olur. Özellikle onlara ne hediye alacağımız konusunda çıkmaza girdiğimiz vakit tuttukları takım ve fanatiklik ölçüleri de bu konuda bize büyük ölçüde fikir verebilir. Sarı denildiği vakit ardından laciverti düşleyen, hayatını siyaha ve beyaza adayan fanatik beylere özel hazırlanan doğum günü pastalarını sizler için derledik.

fanatik

Kaynak: Giphy

Erkeğe hediye seçmek aslında kolay değildir. Hele ki doğum günü hediyesi… İşe yarar bir hediye mi olmalı yoksa maneviyatı zengin bir hediye mi? Acaba beğenir mi? Abartılı bir hediye mi seçiyorum? Bu hediye çok basit mi kaçar? Nasıl bir sürpriz yapabilirim? kafadaki sorular atar da artar. Erkeğe kişiye özel doğum günü hediyesi seçmek için onun en azından bir özelliğini çok iyi bilmek gerekiyor. Mesela tutkun olduğu futbol takımını!

Erkeğin kalbine giden yolun midesinden geçtiğine hepimiz ikna olduğumuza göre, doğum günü sürprizini de pastalı bir şekilde düşünebiliriz. İşte sevdiklerinizin hafızalarından yıllarca silinmeyecek unutulmaz doğum günleri için en eğlenceli kişiye özel doğum günü pastaları;

1-Celtic FC

Celtic

Celtic

İskoçya’nın en büyük takımların olan Celtic’e ülkemizde de gönül veren çok futbolsever vardır. Yeşil beyaz renkli takım 1888 yılında kurulmuş olup 1967 yılında UEFA Şampiyonlar Ligi 1.lik kupasını evine götürmüştür.

Celtic taraftarı sevdikleriniz için özel tasarım pasta siparişlerinizde böyle bir pasta tercih edebilirsiniz. Birbirlerine kenetlenen futbolcuların figürlerinin yer aldığı pata lezzeti kadar görünümü ile de akıllarda kalacak gibi duruyor.

2- Arsenal FC

Arsenal

Arsenal

Futbol temalı butik pasta modelleri arasında en sık karşılaşılabilecek pasta tasarımı budur. Takımın renklerinde veya siyah beyaz klasik futbol topu ve de armalı atkı.

Arsenal’den bahsedecek olursak, 1986 yılında Londra’da kurulan kırmızı beyazlı takım kendi ülkesinin en başarılı takımlarından biridir.Hatta İngiltere’de Arsenal FC için “en uzun süre lider kalan takım” ve “nâmağlup şampiyon” gibi unvanlar uygun görülmüştür.

3- Real Madrid CF

Real Madrid CF

Real Madrid CF

Real Madrid ve Barcelona ülkemizde en çok taraftar kitlesi yabancı futbol takımlarıdır. Futbolseverleri ikiye bölen Madrid – Barça kıyaslaması ülkemizde de keskin bir şekilde kendini belli eder.

Renkleri eflatun ve beyaz olan takım İspanya’nın Madrid kentinde kurulmuş ve hem İspanya’da hem de Avrupa’da en önemli takımlardan biri haline gelmiştir.

Yukarıdaki pastada ise Real Madrid forması dizayn edilmiş. Markasıyla, dikişleri ile her an giyilip sahaya çıkılacakmış gibi duran bu forma pasta, yenmeye kıyılamayacak 🙂

4- FC Barcelona

FC Barcelona

FC Barcelona

Madrid – Barça kapışmasının bir diğer üyesi Barcelona da İspanya’nın özerk bölgesi olan Katalonya’da kurulmuştur. 16 tane uluslararası kupası bulunan Barcelona, bordo lacşvert renklere hayat verir. Her maçı ayrı bir heyecanla beklenen Barça’nın ülkemizde çok fazla taraftarı bulunur. Dünya genelinde Real Madrid ve Barcelona maçları tüm dünyada ilgi ile izlenir ve bu iki takımın maçlarına “El Clasico” adı verilir.

Ülkemizdeki Barcelona fanları azımsanmayacak kadar fazladır. Bu pasta ile Barça taraftarı sevdiklerinizin kalbinden yakalayacaksınız.

5- FC Bayern Münih

FC Bayern Münih

FC Bayern Münih

Alman futbol kulüplerinden olan Bayern Münih, kırmızı beyaz renkli ve başarılı bir takımdır. Geçmişinde birçok şampiyonluk barındıran Bayern Münih taraftarları dünyanın her yerinde vardır. 1900 yılında kurulan takım Die Bayern (Bavyeralılar), Die Roten (Kırmızılar) ve FC Hollywood gibi ünvanlara sahiptir.

Alman futbolunu seven beyler genellikle Bayern Münih’e karşı da bir sempati beslerler.

6- FC Deportivo Toluca

FC Deportivo Toluca

FC Deportivo Toluca

Meksika takımlarından olan Deportivo Toluca FC, Kırmızı Şeytanlar olarak da bilinirler. Daha önce bahsettiğimiz takımlar kadar yoğun takipçisi olmasa da birçok kişi tarafından sevilen, desteklenen bir takımdır.

Bu iki karlı pastada topun yarısı gösterilmiş ve saha içerisine gömülü şekilde tasarlanmış.

7- Brezilya

Brezilya

Brezilya

Adeta futbolun kitabını yazan Brezilya şimdiye dek yapılan bütün dünya kupalarına katılmıştır ve bu başarıyı gösteren tek ülkedir. Brezilya milli takımı için dünyanın en iyi futbol takımlarından biridir diyebiliriz. Şampiyonluk hikayeleri, efsane futbolcuları ve ruhu ile Brezilya tüm dünyada olduğu kadar ülkemizde de takdir edilir.

Örnek pasta tasarımında çimenlere serilmiş bir forma ve kramponlara yer verilmiş.

8- Fenerbahçe

Yabancı takımları bir kenara bırakıp kendi takımlarımıza gelelim. İstanbul takımları olarak yola çıkıp ülke geneline mal olmuş Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray; bir diğer değişle 3 büyükler, ülkemizin en fazla desteklenen takımlarıdır. Bunların yanında Trabzonspor, Bursaspor, Adana Demirspor gibi şehir bazlı takımlar da çok desteklenmektedir. Sporda en başarılı olduğumuz alan futbol olmasa da en çok takip edilen alandır. Hemen herkesin gönül verdiği bir futbol takımı bulunur.

– Fanatik Beşiktaş Taraftarı İçin Kişiye Özel Hediyeler için tıklayın.

Erkek arkadaşınıza, kardeşinize, arkadaşlarınıza, babanıza, amcanıza veya futbolsever bir kız arkadaşınıza hazırlayacağınız sürpriz doğum günü partisinde, en sevdiği takımın figürleri ile harika bir pasta hazırlatarak bu özel günde bir kat daha mutlu edebilirsiniz. Sevdiklerinizin bu özel gününde harika pasta tasarımları ile mutluluğuna ortak olmak bu kadar kolay ve mutluluk verici!