Evde Yapabileceğiniz 8 Yaratıcı Şamdan

Ateşi ve suyu seyretmenin insan ruhuna olan etkisini her birimiz kendi deneyimlerinden biliriz. Bazen saatlerce izlenesi bir hal alıyorlar. Bir mum üzerinde yanan ateş ise ateşin en masum hali olsa gerek. Özellikle bayanların mumlara olan ilgisi ve gittikçe gelişen mum sanayisi karşımıza farklı tasarım ve kokularla binlerce çeşit seçenek çıkarıyor. Bu çeşitliliği gören sıradan, ilgi duymayan bir insan bile bir mum koleksiyoncusuna dönüşebiliyor.

Mumlara olan bağımlılığımız artarken onları daha estetik hale getiren şamdanlara ilgi duymaya da başlıyoruz. Başlangıcını eski tapınaklardan alan şamdanlar da günümüzde romantizmin simgelerinden biri haline gelmiştir. Güzel bir yerde O’nunla yediğiniz bir akşam yemeğini düşünün. Belki bir yıl dönümü belki de evlilik teklifi için hazırlanmış bir senaryo, sanırım hayalinizde masada hoş bir şamdan ve yanan bir mum beliriyor. Anlayacağımız inceliklere dair bir yeri var şamdanların hayatımızda.

Bir de şöyle düşünelim: O akşam yemeğine sana gelecek, yemek, içki ve tatlı her şey tamam. Mumları da çıkartıyorsun ama bir bakıyorsun, şamdan yok. Ne mi yapmak gerekir ? İşte evde kendiniz yapabileceğiniz 8 şamdan örneği!

1- Danone Kabı ve Boyayla Şamdan

111

2- Eski Ayakkabıdan Şamdan

222

3- Çimlerden Şamdan

333

4- Kepçe Takımından  Şamdan

444

5- Şeftaliden Şamdan

555

6- Huniden Şamdan

666

7- Çatal ve Altlıktan Şamdan

777

8- Kiremitten Şamdan

888