Hediye Alma Sanatı

Hediye almak aslında basit bir eylemmiş gibi gözükse de içerisinde ne çelişkiler ne “acaba”lar barındırıyor hepimizin malumu … Üniversitelerde bölüm açılsa yeridir belki “Hediye Alma Sanatı” diye. O özel günler yaklaştığında ya da küçük sürprizler yapmak istediğinizde kendinizi sürekli birilerine danışırken buluyorsunuz. Karşınızdakinin ne düşüneceğini , daha önce böyle bir hediye almış olma ihtimalini , O’nun zevkini yansıtıp yansıtmadığını yada sizin zevkinizi ne derece üst düzeyde gösterdiğini  ve bunların türevi soru ve sorunları beraberinde getiriyor hediye almak.

 

Hepimiz yapmışızdır mesela; sevgilimizin kankasına danışma olayını yada onunla beraber gitmişizdir O’na hediye almaya. İnsanoğlu işte hep bir ilginçlikler peşinde , her zaman farklı olmak ve farklı hissettirmek isteriz ama bazı hediyeler vardır ki yıllar geçse de verdiği mutluluk paha biçilmezdir. Güzel bir gül buketi göndermek gibi ya da kocaman bir pelüş oyuncak…  Sahi pelüş oyuncaklar doğduğumuzdan bu yana hep vazgeçilmezlerimiz olmuştur , onlarla konuşur dertleşir sonra da sarılıp uyuruz ya da uyurduk diyelim şimdi erkekliğe sığmayabilir.

 

 

Ayı Tedy filmi bu sevgiyi ve çok daha ötesini güzel bir şekilde ele almış. Arkadaş edinemeyen küçük çocuğun en yakın arkadaşının pelüş ayıcığı onun en yakın arkadaşı olur, onunla dertleşir , beraber uyurlar , fırtına çıktığında ona sarılarak korkusunu dindirir.  Sonunda bir Noel günü ayıcığının canlanmasını dilemesiyle oyuncak pelüş Tedy bir anda canlanıverir. Devamında Tedy araba sürmeyi öğrenir, alışverişe çıkar , gece hayatına atılır, hapse girer. Gerçek bir insanın yaşadığı tüm evreleri  ve daha fazlasını bir pelüş ayı olarak Tedy’de yaşar ve sonsuza kadar en iyi arkadaş olurlar birbirlerine. O filmi izlerken kahkahalara boğulmak bir yana bir an için hepimizin içinden geçmiştir , bizim peluş oyuncağımız da canlansa ne kadar eğlenebileceğimiz. Yine de biz ”ütopyalar güzeldir” diyelim ve dileyelim belki bizim peluşumuz da bir gün canlanıverir…                 

 

Yine de hediye olarak daha olağan şeyleri düşünmekte fayda var. -40 derecelik soğuklar da yaşam huzuruna erişen bir penguen düşünün , bahçenizde belki beslemek istediğiniz ama öyle bir imkana en azından ülkemiz şartlarında erişemeyeceğinizi bildiğiniz şık smokiniyle sevimli bir Dev Penguen Peluş 120 cm.

 

Yada masum ve miniklikleriyle sevdiğiniz tatlı bir civcivi hayal edin.  Büyütün , büyütün, büyütün… Kucağınıza sığamayacak hale getirin ve O’na Dev Civciv Peluş 90 cm hediye edin.

 

Eğer O’na özel olduğunu üstüne O’nun ismini yazarak belli etmek isterseniz, bir ayıcığın üzerinde kalple beraber O’nun ismini yazdırarak O’na Kalp Tutan Ayıcık 100 cm hediye edin.

 

Yok eğer öyle bir şey yapıyım ki kalp gözü açılsın diyorsanız, O’na gözlerine inanamayacağı Dev Peluş Kalp Yastık 120 cm gönderebilirsiniz.

Bizim naçizane tavsiyelerimiz bunlar ve daha fazlasına göz atmak isterseniz

ÇiçekSepeti’ne uğramanız!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*