Hediye Mutfak Eşyaları; Ucuz ve İşlevsel Hediyelikler

Gününün çoğunun mutfakta geçiren ya da yemek yapmayı bir sanat haline getirenler için hediye arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bütçenizi fazla zorlamayan, hem ucuz hem de işlevsel ürünler tam size göre. Pahalı elektronikler, mutfak robotları ya da yemek takımları almadan da mutfakta vakit geçiren dostlarınızı mutlu edebilirsiniz. Bu yazımızda sizler 10 farklı ucuz ve işlevsel mutfak ürünlerini inceledik. Keyifli okumalar.

Görsel; milliyetemlak

Evimizin belki de en önemli bölümü, güne bir bardak çay ya da kahveyle başlama imkanı sunan mutfaklarımızdır. Ev içinde sosyal bağlarımızı güçlendirirken aynı zamanda besinlerimizi hazırladığımız evlerimizin bu güzide bölümleri için bir çok ucuz ve işlevsel ürün bulunuyor. Bu ürünler mutfakta hazırladığımız besinlerin kalitesini arttırırken aynı zamanda hem bize pratiklik sunuyor hem de teknoloji ile gelenekseli buluşturuyor. Yük de ve paha da hafif olan bu ürünlerin en özel 10 tanesini sizler için hazırladık.

 

1- Kişiye Özel Dekoratif Mutfak Aynası

Görsel; çiçeksepeti

Zamanının çoğunu mutfakta geçiren yakınlarınız için kişiye özel olarak hazırlanan bu aynalar sayesinde yemek yaparken hem kendini özel hissetmelerini sağlayabilir hem de yemek yaparken kendilerini izleme fırsatı sunabilirsiniz. İçinden çıkan çift taraflı bant ile kolayca yapıştırabilir ve keyfini çıkartabilirsiniz.

 

2- Mutfak Sıvı Sabunluk Seti

Görsel; çiçeksepeti

Bu şık sıvı sabunluk seti ile yakınlarınıza hem ucuz hem de işlevsel bir hediye verebilirsiniz. Temizleme süngeri, fırçası ve sıvı sabunluğu bir arada toplayan bu şık set ile mutfak tezgahında dağınıklığa son.

 

3- Elektronik Zamanlayıcı

Görsel; çiçeksepeti

Yemek yapan herkesin en az bir kez deneyimlediği yemeği yakma derdine son. Bu minik ve işlevsel zamanlayıcı, ayarladığınız vakitte sizi uyararak yemeklerinizin yanma tehlikesini ortadan kaldırıyor. İster masanın üstüne koyun ister duvara yapıştırın tek yapmanız gerek zamanlayıcıyı kurmak.

 

4- 4 Parçalı Mutfak Saklama Seti

Görsel; çiçeksepeti

Bu minik ve sevimli set sayesinde farklı türde gıdalarınızı düzenli bir şekilde mutfağınızda saklayabileceksiniz. Farklı boyutlarda 4 farklı ahşap kutudan oluşan bu setin her bir kutusu ayrı ayrı kullanılabilir ya da görseldeki gibi bir set olarak kullanılabilir. Eğer mutfakta düzene önem veren bir yakınınız varsa bu hediye tam size göre.

5- Kaşık Tutucu Figürler

Görsel; hediyemen

Çoğumuzun başının belası olan kaşığı tencerenin içine düşürme derdi artık son buluyor. Özellikle çorba yaparken bir anlık bıraktığımız kaşığın, suyun içinde kaybolmasına hepimiz şahit olmuşuzdur. Bu sevimli ve işlevsel figürler ile kaşığınızı tencerenin içinde güvenle bırakıp diğer yemeklerinizle ilgilenebilirsiniz.

 

6- Kupa Tasarımlı Baharat Seti

Görsel; hediyesepeti

Yakınlarınıza ucuz ama işlevsel bir hediye arıyorsanız bu ürün tam size göre. Kupa şeklinde tasarımıyla kullanım kolaylığı sağlayan bu ürün aynı zamanda saydam olması sebebiyle sizi hangi baharat hangi kaptaydı diye düşünme zahmetinden de kurtarıyor.

7- Rocky Fırın Eldivenleri

Görsel; hediyemen

Yemek yapmayı savaşmak gibi görenler için konuya eğlenceli bir bakış açısı sunan bu değişik ürün ile yakınlarınızı hem güldürebilir hem de işlevsel bir hediye verebilirsiniz. Yüksek sıcaklıklara dayanabilen bu ürün ile birlikte pişirme işlemleri hiç olmadığı kadar eğlenceli.

8- Dijital Çelik Mutfak Terazisi

Görsel; çiçeksepeti

Sağlıklı beslenmek isteyenlerin en temel ihtiyaçlarından olan bu teraziler sayesinde öğünlerinizdeki besinleri tartarak neyi ne kadar yediğinizin farkında olabilirsiniz. Ayrıca yemek tariflerindeki ölçü birimlerini göz kararı tutturmakta zorlanan yakınlarınız varsa kusursuz yemekler için bu ürün mükemmel bir hediye olabilir.

 

9- Kişiye Özel Mutfak Önlüğü

Görsel; çiçeksepeti

Yakınlarınızı yemek yapmaya özendirmek istiyorsanız ya da zamanının çoğunu mutfakta geçiren tanıdıklarınız varsa bu ürün tam size göre. Geleneksel mutfak örtülerinden farklı olarak kişiselleştirilebilir olması sebebiyle hem ucuz hem de işlevsel hediye arayanlar için doğru bir aday.

 

10- Katı-Sıvı Sıcaklık Ölçer

Görsel; çiçeksepeti

Fırında pişmesi gereken yemeklerin ideal sıcaklıkta olup olmadığını göz kararı anlayamıyorsanız ya da bebeğinize yedireceğiniz mamanın sıcaklığını tam olarak bilmek istiyorsanız bu ürün tam size göre. Sıvı gıdalar için daldırarak, katılar için ise dokundurarak sıcaklıklarını ölçmenizi sağlayan bu termometreler hem ucuz hem de işlevsel hediye adayları.

Hediye mutfak eşyası seçeneklerini incelemek için Çiçek Sepeti’ni ziyaret etmeyi unutmayın.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*