Her Dönemin Popüler Hediyesi: Müzik Kutuları

Sanattan ve sadelikten hoşlananların vazgeçilmezi müzik kutuları çoğumuzun anısı olduğu özel nesnelerdir. Öyle ki Beethoven’ın Für Elise’yi sadece bu kutular için bestelediğini bile düşünebilirsiniz. Hiç bir zaman popülerliğinden ödün vermeyen, zaman karşı koyan bu muhteşem ürünlerden 15 tanesini sizler için derledik. Keyifli okumalar.

Görsel; çiçeksepeti

Gelişen teknoloji ile birlikte müzik dinlenemenin daha kişisel hale geldiği yadsınamaz bir gerçek. Kulaklıklar, müzik çalarlar vs. hayatımıza girdikçe müziğin sosyal yanını göz ardı etmeye başladık. İşte tam da bu noktada bizi geçmişe götüren ve müziğin sosyalliğini hatırlatan müzik kutularını anmanın zamanı geldi. Geçmişi 1800’lerin sonuna dayanan ve zaman içinde küçülerek masalarımıza kadar giren tarih ve müzik dolu bu kutulardan hediye edilmeye değer 15 tanesini sizler için listeledik. Keyifli okumalar.

 

1- Daktilo Görünümlü Müzik Kutusu

Görsel; çiçeksepeti

Hem dekoratif hem de işlevsel bir müzik kutusu arıyorsanız, bu retro daktilo görünümlü müzik kutusu tam size göre. Klasik görünümünü içindeki Beethoven – Für Elise ile tamamlayan bu özel müzik kutusu ideal bir hediye adayı.

2- Romantik Aşıklar Müzikli Kar Küresi

Görsel; çiçeksepeti

Tek bir üründe 2 farklı nostaljiyi bir arada yaşamak isteyenler için Romantik Aşıklar Müzikli Kar Küresi biçilmiş kaftan. Kurma kolunu çevirip aşık figürlerin müzik eşliğinde dönmesini izlerken isterseniz küreyi sallayıp üstlerine kar da yağdırabilirsiniz.

 

3- Piyano Müzik Kutusu

Görsel; çiçeksepeti

Müzik kutusu denilince akla gelenlerden ilki şüphesiz dönen balerin figürüdür. Klasik kelimesinin hakkını tam anlamıyla veren bu müzik kutusunda kurma kolunu çevirip, piyanonun kapağını açtığınızda balerin hareket etmeye başlar.

4- Sinemaskop Müzik Kutusu

Görsel; çiçeksepeti

Gerek görüntüsü, gerekse içindeki Beethoven müziği ile sizi geçmişe götürecek klasik bir müzik kutusu. Ayrıca müzik çalarken hareket eden film şeritleri ile sizi geçmişe götürmekle kalmayıp orada bırakabilecek bir ürün.

5- Vintage Şipşak Fotoğraf Makinesi Tasarımlı Müzik Kutusu

Görsel; çiçeksepeti

Son yıllarda yeniden moda olan şipşak fotoğraf makinelerinin atası olan, listedeki ürünler arasında en sıra dışı tasarıma sahip müzik kutusu ile karşınızdayız. Kurma kolu olarak objektifin seçildiği üründe, deklanşöre basarak müziği başlatabilirsiniz.

6- Beyaz Melek Müzikli Kar Küresi

Görsel; çiçeksepeti

Hem müzik kutusu hem de kar küresini bir bünyede toplayan bu eşsiz ürün ile sevdiklerinize özel bir hediye verebilirsiniz. En altta bulunan kurma kolunu çevirdiğinizde müzik eşliğinde melek figürünün üstüne karlar yağarken dönmesini sevdiklerinizle beraber izleyebilirsiniz.

7- Dikiş Makinesi Müzik Kutusu

Görsel; çiçeksepeti

Masanızda bulunması bile huzur verecek mini bir nostaljik dikiş makinesi sevdikleriniz için özel bir hediye adayı. Ayrıca kurma kolunu çevirdiğinizde çalan Beethoven – Für Elise müziği nostaljik görünümünü tamamlamakta.

 

8- Vintage Atlı Karınca Müzik Kutusu

Görsel; çiçeksepeti

Sadece dönmesini izlemek için bile evde bulundurulması gereken bu özel ürün tamamen ahşaptan üretilmiş olup size ve sevdiklerinize özel dakikalar yaşatmaya hazır.

 

9- Gramofon Müzik Kutusu

Görsel; çiçeksepeti

Nostalji kelimesinin fiziki karşılığı sayılabilecek bu eşsiz ürün ile klasik müzik dinlerken eski günleri yad edebilir, sevdiklerinizle birlikte güzel vakit geçirebilirsiniz.

10- Kitap Okuyan Aşık Çift Müzikli Kar Küresi

Görsel; çiçeksepeti

Sevdikleri için romantik ve anlamlı hediye arayanlar için bu ürün özel bir aday. Kurma kolunu çevirdiğinizde 360 derece dönen figürler ve yağan karlar eşliğinde müziği dinleyebilirsiniz

11- Keman Tasarımlı Müzik Kutusu

Görsel; çiçeksepeti

Evinizde ister dekoratif amaçla ister müzik kutusu olarak kullanabileceğiniz özel bir ürün. Arkasındaki kurma kolunu çevirdiğinizde çalmaya başlayan müziği ve görüntüsü ile müziksever yakınlarınız için ideal bir hediye adayı.

 

12- Fotoğraf Çerçeveli Müzik Kutusu

Görsel; çiçeksepeti

Hem sevdiklerinizin fotoğraflarını koyabileceğiniz hem de müzik çalan bu özel ürün su yeşili rengi ile özel bir hediye adayı.

13- Aşk Yemeği Ahşap Müzik Kutusu

Görsel; çiçeksepeti

Tamamen ahşaptan üretilmiş, üstünde romantik bir akşam yemeği yiyen figürleri bulunan bu müzik kutusu anlamlı bir hediye arayanlar için ideal.

 

14- Londra Ahşap Müzik Kutusu

Görsel; çiçeksepeti

Tamamen ahşaptan üretilen ve New York, Eyfel Kulesi gibi çeşitleri de bulunan bu özel müzik kutusu ile sevdiklerinize güzel bir hediye verebilirsiniz.

15- Lunaparkta Neşeli Bir Gün Müzik Kutusu

Görsel; çiçeksepeti

Özel konseptli ve özgün bir müzik kutusu arıyorsanız bu ürün tam size göre. Tamamen el yapımı olarak ahşaptan üretilen bu müzik kutusu sevdikleriniz için unutulmaz bir hediye olabilir.

 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*