Birbirinden İlginç 15 Telefon Kılıfı Modeli

Telefonları korumak amacıyla yola çıkan ancak amacından fazlasıyla çıkan telefon kılıflarını sizler için derledik!

Telefon kılıfının amacı nedir? Bolca yere düşen, çanta içinde kaybolup duran telefonlarımızın çizilmemesi ve korunması. Fakat artık iş bu boyuttan çıktı. Artık kılıflar desen desen, renk renk. hatta bazıları biraz….. bambaşka!  Birbirinden ilginç ve eğlenceli telefon kılıflarını sizler için araştırdık! Bunlardan birkaç tanesinini sizde olmasını isteyeceğinizden şüphemiz yok doğrusu :)) Kılıfları teker teker inceleyelim o halde. İşte o komik ve yaratıcı telefon koruyucuları;

1- Priz Telefon Kılıfı

ilginç telefon kılıfları

Görsel Kaynak: Oddee

Sürekli şarjı bitenlere selam olsun. Telefon kılıfınızdan şarj edemese de bu telefon kılıfında iki adet priz bulunuyor. Neden bunu kullanmak isteyesiniz bilmiyoruz ama masa üzerinde bırakılan telefonu priz sanarak şarj aletini takmak isteyenler çıkacaktır bizden söylemesi.

2 – Far Paleti Telefon Kılıfı

ilginç telefon kılıfları

Görsel Kaynak: Pinterest

Makyaj tutkunların bayılacağı türden bir telefon kılıfı var sırada. Bir far paleti! Tonları ve fırçaları ile. Tek eksiği minik bir ayna olan bu fark paleti o kadar gerçekçi ki, ilk bakışta bir telefon kılıfı olduğunu anlamak imkansız.

Makyaj yapmayı sevenlerin mutlaka sahip olmayı isteyecekleri türden bir kılıf.

3 – Meraklı Ördek Telefon Kılıfı

ilginç telefon kılıfları

Görsel Kaynak: HubPages

Telefonunuzun ekranını gözetleyen minik ve sevimli bir ördek! Bu meraklı ördek telefonunuza sıkı sıkı sarılmış ve arkada kalmak istemeyip ekranınızın üzerinden telefonun ön cephesini de süslemiş. Birçok telefon kılıfı sadece telefonunuzun arkasını korur ya da süsler, ancak bazı kılıflar (Aynı bu ördekçik gibi) telefonunuzu önünden de arkasından da sarıp sarmalar ve sevimli bir süsleme ile size el sallar.

4 – Telefonunu Elinden Düşürmeyenlere Özel Telefon Kılıfı

ilginç telefon kılıfları

Görsel Kaynak: qatar shares

İtiraf etmek gerekirse bu biraz ürkütücü. Elinden telefonu düşmeyenler için hazırlanan bu telefon kılıfı takılıyken telefonunuzu kullanmak istiyorsanız bu el ile el ele tutuşmanız gerekiyor. Elin hayli gerçekçi olması da ayrı bir korkutucu detay. Bu telefon kılıfı sayesinde telefonunuzun dik durabilmesi de mümkün tabi. Ancak bunun için çeşitli ayaklıklar var ayrıca ürkütücü de değiller 🙂

5 – Patili Telefon Kılıfı

ilginç telefon kılıfları

Görsel Kaynak: More Case

Sevimli kedicikler elbette bu galeride de bizi yalnız bırakmayacak. Telefonunuza patiler eklemek istiyorsanız bu kılıfı tercih edebilirsiniz. Ancak ayaklanıp gitme riski var mı yok mu bilemeyeceğiz, bununla birlikte masa üzerine dökülen sudan etkilenmeyeceğinin garantisini verebiliriz.

6 – Leziz Muz Telefon Kılıfı

ilginç telefon kılıfları

Görsel Kaynak: Buytra

Sarı, silikon bir telefon kılıfı var sırada. ancak bu kılıf muz şeklinde ve telefonunuzu komple sarıp sarmalayacak şekilde tasarlanmış. Plastik muzun içerisine hapsedilen bir telefon kullanmak ister misiniz şüpheli ancak eğer böyle bir isteğiniz varsa ona uygun telefon kılıfı da yapılmış, merak etmenize gerek kalmadı 🙂

7 -Yumurtlayan Tavuk Telefon Kılıfı

ilginç telefon kılıfları

Görsel Kaynak: phonexcases.

Bir başka ilginç telefon kılıfı da burada. Bu telefon kılıfının üzerinde kabartma şeklinde bir tavuk yer alıyor. Tek parmağınızla karnına bastırdığınızda harekete geçen bir tavuk hem de. Karnına bastırdığınızda sizin için yumurtlayan bir tavuğun bulunduğu bu telefon kılıfı hoşunuza gitti mi? Yumurta ile birlikte viyak diye bir ses de çıkarıyorsa tadından yenmez doğrusu.

8 – 3310 Görünümlü Telefon Kılıfı

ilginç telefon kılıfları

Görsel Kaynak: Amazon

Bir döneme dengesini vuran Nokia 3310 hala popülerliğini kaybetmiş değil. Günümüzde anneanne – dede telefonu olarak hala kullanılmakta. Büyük ve kullanışlı tuş yapısı ile bilhassa çok sevilen 3310’lar geçtiğimiz senelerde özel bir seri olarak tekrardan piyasaya sürülmüştü. Bir iPhone kılıfı olarak da 3310 severlerin hoşuna gidebilecek bu örnek, bir aşağıdaki örnekte katmerlenecek!

9 – Antenli Telefon Şeklinde Telefon Kılıfı

ilginç telefon kılıfları

Görsel Kaynak: Bored Panda

Eski telefonlar nasıldı ama! Kocaman bir anten -anten uzuyor elbette- küçük ve renksiz bir ekran. Ama nasıl havalıydı bizler için. Telefonlar baya bir değişim gösterdiler yıllar yılı. ama siz biraz daha nostaljik takılmak istiyorsanız bu kılıflardan kullanabilirsiniz.

10 – Sosisli Aşkına Telefon Kılıfı

ilginç telefon kılıfları

Görsel Kaynak: Case fanatic

Bir sosisli sandviç düşünün, sonra ortasından açıyorsunuz ve içerisinden telefon çıkıyor! Çok eğlenceli değil mi? Üst kapak olarak kullanılacak kısımda esas detayın olması biraz alışılagelmişin dışında bir tasarım, ancak çok sevimli olduğu inkar edilemez. Eğer telefonum önlü arkalı korunsun, çantamda anahtarlar ondan uzak dursun diyorsanız, bu lezzetli görünümü kılıf tam size göre. Ancak uzmanlar uyarıyor: Geceleri uzak durun!

11 – Biraz Korkutucu Telefon Kılıfı

ilginç telefon kılıfları

Görsel Kaynak: iFix Youri

Bu telefon kılıfının amacını biz çözemedik. Biraz ürkütücü geldi hatta. Telefonunuzu masaya rahatça koyabileceğiniz bir model değil. Sanki beyaz bir telefon kılıfını delerek telefonunuzdan çıkmaya çalışan bir insan var! Uvv! Bu şekilde söyleyince biraz daha tedirgin edici olduğunu söyleyebiliriz.

12 – Parmak Arası Terlik Telefon Kılıfı

ilginç telefon kılıfları

Görsel Kaynak:Entre Amigas

Parmak arası terlik şeklindeki bu telefon kılıfı, kolay tutulabilsin diye bu şekilde tasarlanmış. Yani, herhalde öyledir. Yoksa ne alakası var değil mi? Anlaşılan ayakkabı, terlik gibi detaylar insanlar tarafından hayli seviliyor, çünkü birkaç örnek aşağıda bir ayakkabı modeli daha var.

Bu telefon kılıfının elde tutma detayları tercihe dayalı. dilediğiniz zaman çıkarabiliyorsunuz ancak o zaman da telefon kılıfınızın arkasında bir ayak şekli karşılıyor sizi. Yani nereden tutarsanız tutun elinizde -pardon ayağınızda- kalıyor bu kılıf.

13 – Burundan Tutmalı Telefon Kılıfı

ilginç telefon kılıfları

Görsel Kaynak: live joins msn

Bu telefon kılıfında ise burun var. Evet, birçok telefon kılıfında göz ve ağız görmek mümkün ama biz tek başına burun hiç görmemiştik. Bu telefon kılıfında iki adet deliği olan bir burun var. Ve dilerseniz telefonunuzu rahat tutmak için bu deliklerden parmaklarınızı sokabiliyorsunuz. Kelimelere dökünce biraz daha çirkin görünmeye başlıyor göze değil mi 🙂

Silikon maddeden oluşturulmuş bu kılıf aslına bakarsanız baya kullanışlı. Sadece iki parmağınızla telefonunuzu rahatça tutabilmenizi ve ekranı seyredebilmenizi sağlıyor.

14 –  Converse Telefon Kılıfı

ilginç telefon kılıfları

Görsel Kaynak: wanelo

Converse severlere müjde! Telefonunuz için de renk renk Converse ayakkabılar varmış meğer. Biz bilmiyorduk öğrendik. Buradan bakınca baskı gibi duruyor ama son derece gerçekçi hazırlanmış bu kılıfın kumaş halinin de olduğunu düşünüyoruz. Telefonunuza bir ayakkabı giydirmek isteğindeyseniz bu kılıf sizin isteğinizi karşılayabilir:)

15 – Diş Kalıplı Telefon Kılıfı

ilginç telefon kılıfları

Görsel Kaynak: thingivers

Evde, iş yerinde, yolculukta; kısacası her yerde telefonundan bir şeyler izlemeye bayılanlar için tasarlanan bu telefon kılıfının ağız içine yerleştirilen bir sabitleyicisi var. Pek hijyenik bir kap gibi durmuyor değil mi? Sanıyoruz ki iki parça halinde bir set bu ve ağızlık detayını istediğinizde takıp istemediğinizde çıkarıyorsunuz. Aksi halde pek kullanışlı olduğunu söyleyemeyiz. Telefonunu sıklıkla bir izleme ekranı olarak kullananlar için çok pratik, ancak ne kadar sağlıklı olduğu tartışılır bir telefon kılıfı.

Peki siz bu kılıflardan herhangi birini kullanmak ister miydiniz? Bu kılıfları görünce kendi telefon kılıfınız gözünüze ziyadesi ile sade veya basit geldi mi? Şu anki telefon kılıfınızın nasıl olduğunu ve bu kılıflardan hangilerini daha çok beğendiğinizi bizimle yorum olarak paylaşmayı unutmayın!

Bir sonraki ilginç galeride görüşmek üzere, bizi takip etmeyi unutmayın!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*