İzmir’de Hediyelik Eşya Nereden Alınır?

Ege’nin incisi İzmir’i ziyaret ediyorsanız dönüşte sevdikleriniz için birkaç hatıra hediyesi getirmezseniz olmaz. Bir süre için İzmir’i ziyaret ediyor ya da bu şehirde yaşıyorsanız, hediye seçerken gitmenizi önerebileceğimiz yerleri sizler için derledik…

Bazı günler vardır ki hediyeler olmadan olmaz. Doğum günleri, tebrikler, özür dilemek istediğimiz anlar, yıldönümleri, bazı mesleklere özgü olan günler ve elbette seyahat dönüşleri. Böyle zamanlarda sevdiklerimize bizden birer anı vermek isteriz. Kimi zaman da hediye vermemizin tek sebebi onu mutlu etmektir. Bu yazıda size İzmir’de nereden hediyelik eşya alabilirsiniz ve İzmir hediyelik eşya mağazaları nerededir konularından bahsedeceğiz…

Hanlar

İzmir ve han kelimelerini bir arada düşündüğümüz zaman ilk akla gelen adres Kızlarağası Hanıdır. Kahve kokan avlusunda alışverişe başlamadan ya da mola vermek istediğinizde size lezzetli bir durak olurken, antikacılar, takı mağazaları, otantik kıyafetler bulunan butikler ile dolu bu han hem görülmeye hem de hediye alınmaya değer bir yer diyebiliriz.

kızlarağası hanı
Görsel Kaynak: TripAdvisor

Eğer antikacılara meraklıysanız ve daha nostaljik hediyeler almak istiyorsanız bu seferki adresiniz Mirkelamoğlu Hanı olmalı. Kemeraltı’nın yoğunluğundan biraz uzaklaşıp tarihi doku arasında alışveriş yapmak, ardından da İzmir’in meşhur zeytin yağlılarını tatmak istiyorsanız sizi Abacıoğlu Hanına alalım.

 • Kızlarağası Hanı – Hisarönü Mahallesi Kemeraltı /Konak
 • Mirkelamoğlu Hanı – 914. Sokak Kemeraltı /Konak
 • Abacıoğlu Hanı – Güneş Mahallesi, Anafartalar Caddesi 226, Konak

Çarşılar

Çarşı dedik mi Karşıyaka’yı unutmamak lazım. Eğer alışveriş merkezlerine gitmek istemiyor ancak tüm istediklerinize eksiksiz ulaşmak istiyorsanız adresiniz Karşıyaka olmalı. Her daim hareketli olan bu çarşıda aradığınız her şeyi bulabileceğiniz mağazalar bulunmaktadır.

Arnavut kaldırımı sokakları, rengarenk binaları ve gülümseyen esnafı ile Alaçatı Çarşısını da bu listeye almamız. İzmir ve Çeşme’ye dair kendinize ve sevdiklerinize alabileceğiniz birçok hediyeliğe bu çarşıdan ulaşabilir, sakızlı dondurmanızın keyifine varırken tezgahlardan ve mağazalardan alışveriş yapabilirsiniz.

alaçatı carsısı
Görsel Kaynak: alacati.org

Özellikle İzmir’de süs eşyaları nereden alınır diye merak edenleri açık alanda alışveriş yapmak isteyenleri memnun edecek Alaçatı Çarşısını dolaşmadan dönmemenizi öneririz.

Alışveriş Merkezleri

Han ve çarşıları gezdiniz ancak hala İzmir’den sevgiliye hediye ne alınır sorusunun cevabını veremediyseniz sizi alışveriş merkezlerine alalım. Tüm büyük şehirlerde olduğu gibi İzmir’de de bol miktarda alışveriş merkezi bulunuyor. Hangi ilçede olursanız olun şehrin her yanına dağılmış halde olan alışveriş merkezlerinden birine hemen ulaşabilir ve hediye seçimizi kolayca yapabilirsiniz.

avm
Görsel Kaynak: Habertürk

İzmir’de hediyelik eşya satın alabileceğiniz bazı alışveriş merkezleri:

 • MaviBahçe Alışveriş Merkezi – Mavişehir, Caher Dudayev Bulvarı, Karşıyaka
 • Forum Bornova – Kazımdirik, 372. Sokak 75, Bornova
 • Optimum Outlet ve Eğlence Merkezi – Beyazevler, Akçay Caddesi 101, Gaziemir
 • Agora Alışveriş Merkezi – Eğitim, Mithatpaşa Caddesi 28, Balçova
 • Point Bornova AVM – Yeşilova, D:No:84/Z02, 4174. Sokak Bornova
 • Westpark Outlet – R. Şevket İnce Mahallesi. 2148/9 Sokak No:4, Bayraklı
 • Konak Pier AVM – Atatürk Caddesi 19, Konak
 • Ege Park Mavişehir Moda ve Alışveriş Merkezi – Mavişehir, 2040. Sokak 104, Karşıyaka
 • Selway Outlet Park – Çetin Emeç Mahallesi Kıvanç Sokak A Blok Kat:-1 No:10/B, Balçova
 • Kemer Plaza Alışveriş Merkezi – Konak, Anafartalar Caddesi 88, Konak
 • Özdilek AVM – İnciraltı Caddesi 67, Balçova
 • İzmir Park AVM – Eşrefpaşa Caddesi 408, Konak
 • Park Bornova Outlet Center – Doğanlar, Ankara Caddesi 192, Bornova
 • Egepark – Mavişehir, 2040. Sokak 104, Karşıyaka

Online Hediye Mağazaları

Mağaza mağaza dolaşmak istemiyor ya da aradığınızı bulamıyorsanız sizin için önerimiz elbette online hediye mağazaları. Online alışverişi evde, otobüste, cafede; bilgisayarınızdan, telefonunuzdan ya da internete bağlanabildiğiniz herhangi bir mobil cihazdan alışverişinizi yapabilirsiniz.

Siparişinizi kredi kartınızla ya da banka kartınız ile verebilir, ister evinize isterseniz de hediye göndereceğiniz kişinin adresine gönderebilirsiniz.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*