Kadınlara Alınacak En Güzel Doğum Günü Hediyeleri

kadınlara alınacak hediyeler

Bir kadını mutlu etmek için ona her zaman pahalı hediyeler almak zorunda değilsiniz. Onu gerçekten tanıdığınızı ve ilgi duyduğu konuları önemsediğinizi gösteren bir hediye seçebilmek, çoğu zaman lüks hediyelerden daha değerli oluyor. Bu yüzden doğum günü olan bir kadın arkadaşınıza, sevgilinize ya da annenize hediye alacağınız zaman nelerle mutlu olabileceğini iyi düşünmelisiniz. Genç yaşlarda bir kadına hediye almayı düşünüyorsanız herkesin gönlünü fetheden kar küreleri ile ilgili yazımızı okumadan önce karar vermemelisiniz. Hediye alacağınız kişinin tam bir kitap kurdu olduğunu düşünüyorsanız kitap kurtlarına özel kitap temalı dekoratif ürünler ile ilgili yazımız sizi bekliyor. 

Kadınlara Doğum Günü Hediyesi Ne Alınır?

Öncelikle hediye alacağınız kişiyle olan yakınlığınıza göre seçim yapmanız gerekiyor. Çünkü iş arkadaşı ile samimi arkadaşa alınacak hediyeler birbirinden farklılaşabiliyor. Örneğin; profesyonel ortamda bir araya geldiğiniz bir kadın arkadaşınıza eğlenceli ya da samimi hediyeler yerine iş hayatında kullanabileceği not defteri ve kalem gibi hediyeler seçmelisiniz. Hemen hemen her yaştan kadının ilgisini çeken ürünlerin başında ise takılar geliyor. Eğer hediye alacağınız kişi yakın olduğunuz bir arkadaşınızsa onun için bütçenize uygun bir takı seçebilirsiniz. Bunların yanı sıra kişisel zevkleri ve hobileri konusunda çok detaylı bilgiye sahip olmadığınız kişilere içerisinde birden fazla hediyenin bulunduğu ve bir konsept dahilinde hazırlanmış olan hediye kutularından sipariş edebilirsiniz. Bu tarz hediyeler, pek çok kadını mutlu ediyor ve beğenilmeme ihtimalini neredeyse ortadan kaldırıyor.

Bayanların Hoşuna Gidecek 10 Hediye Önerisi

Hediye seçimi yaparken zorlanıyorsanız o kişinin gündelik alışkanlıklarını gözünüzün önüne getirebilir ya da karakterine uygun ürünler seçmeye özen gösterebilirsiniz. Eğer bu tür spesifik özelliklerine dair bilgi sahibi değilseniz mevsime uygun hediyeleri (örn. kışın atkı almak) tercih edebilirsiniz. Hediye alacağınız kadına uygun hediyeyi bulmak için hediye önerisi listemize göz atabilirsiniz. 

 1. İçinde birlikte çekilmiş fotoğrafınızın bulunduğu bir çerçeve ile beraber şık bir orkide
 2. Kahve konseptinde hazırlanmış olan ve içerisinde mum, kahve fincanı, cezve, lokum, çerezlik ve Türk kahvesi yer alan hediye kutusu
 3. Kolye, küpe, bileklik ve saatten oluşan bir hediye seti
 4. İçindeki çocuğu daima yaşatan kadınlar için dev peluş ayıcık
 5. Şıklığına önem veren kadınlar için harika bir hediye seçeneği olacak şal, cüzdan, saat ve bileklik seti
 6. Çalışma arkadaşlarına özel, üzerinde isminin baş harfinin yer aldığı kupa ve not defteri
 7. Hemen hemen her kadının hoşuna gidecek güzel bir parfüm
 8. Kahve tutkunu kadınlar için üzerinde isminin yazılı olduğu çelik termos 
 9. Geçmişe özlem duyanların ve abur cuburlara bayılanların gözlerinden kalpler çıkartacak nostaljik oyuncaklar ve lezzetlerle dolu hediye kutusu
 10. Teknolojiye ilgi duyan kadınlar için akıllı saat

Kadınlara Hediye Alma Konusunda Sık Sorulanlar

 • Kadınlara doğum günü hediyesi alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Öncelikle hediye alacağınız kişinin yaşına, zevklerine, hobilerine ve tarzına uygun hediyeler seçmeye dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra ona daha önce hediye etmediğiniz ve aldığında gerçekten sürpriz olacak bir hediye bulmaya özen göstermelisiniz. Hediyeleşme konusunda cinsiyet rollerinin satın alma davranışına etkisi konusunun incelendiği akademik makaleyi de okuyabilirsiniz.

 • Alınan hediyeyi daha ilgi çekici hale getirmek için neler yapılabilir?

Özenle seçtiğiniz ve satın aldığınız hediyeyi güzel ve samimi duygularla yazılmış bir not ile sunmanız çok daha ilgi çekici bir hediyeye dönüşmesine yardımcı olacaktır. Çünkü hediye Türk kültüründe duyguları yansıtmanın en özel araçlarından bir tanesidir. Dilerseniz Türk kültüründe hediyenin algılanışı ile ilgili yazılmış olan makaleyi de okuyabilirsiniz. 

 • Doğum günü hediyesi alırken uzak durulması gereken hediyeler nelerdir?

Aslında doğru kişiye doğru hediyeyi seçebildiğiniz müddetçe özellikle uzak durmanız gereken bir hediye çeşidi bulunmaz. Ancak bazı hediyeler diğerlerinden daha fazla risk barındırabilir. Örneğin; bedenini tam olarak bilmediğiniz bir kadına, ona büyük gelecek ve zevkine hitap etmeyecek bir kıyafet almak yanlış anlaşılmalara sebep olabilir. Bu yüzden hakkında detaylı bilgiye sahip olmadığınız kişilere hediye alırken risksiz ürünlere yönelmelisiniz.

 • Kadınlar hangi hediyeleri sevmez?

Kadınlar, üzerinde düşünülmüş ve kendisine değer verildiğini hissettiren her hediyeyi sevseler de bazı hediyeler karşı tarafta kötü hisler bırakabilir. Bu nedenle o kişiye kilolu, bakımsız ya da tembel göründüğünü hissettirecek hediyeler almaktan kaçınmak gerekir.

Eğer siz de sizin için değerli olan bir kadına kendini özel hissettirmek istiyorsanız ciceksepeti.com’da yer alan birbirinden şık ve kullanışlı doğum günü hediyeleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*