20 Eğlenceli Karne Hediyesi

Tüm yıl boyunca derslerle boğuşan çocuklarımızın karne vakti geldi çattı!

Onlar sadece dinlenmek ve eğlenmek istiyorlar. Siz ise hem eğlenceli hem de eğitici bir karne hediyesi arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Bu yazımızda çocuklarımız için hem eğlenceli hem de eğitici 20 karne hediyesini listeledik.

 

Toplumların gelişmişlik düzeyini belirleyen kriterlerden biri de çocuk bakımı ve eğitimidir. Ebeveynler çocuklarıyla ne kadar fazla ilgilenip, onlarla beraber vakit geçirirse toplumların gelişmişlik düzeyi de o kadar olumlu yönde etkilenir. Çocuk eğitiminin önemli bir parçası da ödül mekanizmasıdır. Günümüzde karne günleri, bayramlar ve doğum günlerinde her çocuk doğal olarak bir ödül, hediye bekler. Bu gibi durumlarda çocuklarımıza standart hediyeler vermek yerine onların hem eğlenmesini sağlayacak hem de gelişimine katkıda bulunacak hediyeler seçersek bir taşla iki kuş vurmuş oluruz.

Bu yazımızda çocuğunuz için 20 eğlenceli karne hediyesini derledik.

1- Bozuk Para Yiyen Kedi Kumbara

Görsel; çiçeksepeti

Hepimizin çocukken mutlaka bir kumbarası olmuştur. Para biriktirme alışkanlığını ilk kez tecrübe ettiğimiz bu kumbaralar şimdiki çocuklar için çok çok daha eğlenceli ve yenilikçi. İster hırsız deyin ister kişisel bankacı, kutunun içindeki kedi çocuklarınızın yatırımlarını kontrol altında tutuyor. Bu hediye çocuklarınız için hem çok eğlenceli hem de çok yararlı olacak.

2- 3 Boyutlu Titanic Puzzle

Görsel; çiçeksepeti

Puzzle çözmek hem çocukların hem de yetişkinlerin favori aktivitelerinden. Fakat çok parçalı puzzlelar çocuklar için zor ve sıkıcı olabiliyorken, az parçalı puzzlelar da fazla kolay gelebiliyor. Bu ürünle birlikte çocuğunuz hem görsel zekasını hem de el becerilerini aynı anda geliştirebiliyor. Bıçak ya da yapıştırıcıya gerek kalmadan sadece parçaları birbirine geçirerek hem eğlenmiş hem de öğrenmiş oluyorlar.

 

3- Yaşayan Fosil – Canlı Triops Yetiştirme Kiti

Görsel; tutyakala

Çocuklarınız için hem eğlenceli hem de eğitici bir hediye daha. Çocuklarınız kendi emekleriyle yumurtadan yetişkinliğe kadar bir canlıyı yetiştirse nasıl olur? Dinozorlar çağından beri hayatta kalmayı başarmış ve eşeysiz üreyen bu canlıları tekrar hayata döndürmek için yapmanız gereken tek şey içinden çıkan talimatlara uymak. 2-4 gün içerisinde ilk yavrular yumurtalardan çıkacak ve çocuğunuz bir canlının sorumluluğunu alıp onu yetiştirme duygusuyla tanışacak. Eğlenirken öğrenmek bu olsa gerek.

 

4- Mini Hokey Seti

Görsel; tutyakala

Hokey oynamak için artık AVM’lere gitmenize gerek yok. Bu mini hokey seti ile evinizde istediğiniz zaman çocuklarınızla hokey oynayabilirsiniz. Zaman ya da jeton derdi olmadan, boyutları sayesinde sırt çantanızda bile taşıyıp istediğiniz yere götürebileceğiniz, çocuğunuz için mükemmel bir karne hediyesi.

 

5- Eğlenceli Atış Oyuncağı – Squeeze Poppers

Görsel; tutyakala

Çocuklarınız bu eğlenceli oyuncak sayesinde atış ve hedef tutturma yeteneklerini geliştirebilir, siz de evde kötü şakalara maruz kalabilirsiniz. Domuz, geyik, maymun ve balık gibi 4 farklı hayvan seçeneğinin olduğu bu oyuncak, içine yerleştirilen topu 6 metre uzağa kadar fırlatabilir. Siz de çocuğunuza bu şaka makinesini karne hediyesi olarak verebilir ve onun çılgınlar gibi eğlenmesini seyredebilirsiniz.

 

6- Kar Makinesi

Görsel; tutyakala

Bu eğlenceli kar yapma makinesi ile çocuklarınız artık kış aylarını beklemek zorunda değil. Çocuğunuzun kartopu yapabilmesi için gerekli olan tek şey 1 çay bardağı su. Çocuğunuz kar yapma makinesi ile doyasıya eğlenirken siz de isterseniz bu karları dekoratif amaçla kullanabilirsiniz. Yaz aylarında bile çocuğunuz kar ile oynasın istiyorsanız kaçırılmayacak bir karne hediyesi.

 

7- Dev Gökkuşağı Desenli Uçurtma Kiti

Görsel; tutyakala

Listedeki evde kullanılacak karne hediyelerinden farklı olarak çocuğunuzun açık havada doya sıya eğlenebileceği bir karne hediyesi: Devasa Uçurtma. Boyu 20 metre olan ve isterseniz eklerle uzatabileceğiniz bu devasa uçurtma, gökkuşağı renklerinde olduğu için gökyüzünde kolayca fark edilir. Çocuğunuzun dışarıda temiz hava alarak eğlenmesini ve sizin de ona eşlik edebileceğiniz bir karne hediyesi arıyorsanız doğru adrestesiniz.

 

8- Pasta Surat Makinesi

Görsel; tutyakala

Düelloya hazır mısınız? Çocuğunuz ile birlikte oynayabileceğiniz veya onları izleyip gülme krizine gireceğiniz eğlenceli bir aile oyunu. El çabukluğunun ve eğlencenin hakim olduğu bu oyunda, önündeki butona kim daha önce basarsa rakibinin yüzünü pastaya bulama şansına sahip oluyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey el mekanizması üstüne krema sıkmak ve eğlenceye dahil olmak.

 

9- Halı Kaykayı

Görsel; tutyakala

Çocuklarınızın kaykay spor yapmasını istiyor ama tehlikeli olduğu için korkuyor musunuz? Bu ürün tam size göre. Evin içinde, yumuşak halının üstünde özgürce kaymasını seyrederken onlardan çok siz eğleneceksiniz. Üzerindeki cırt cırtlar sayesinde çocuğunuzun ayağını tam olarak kavrar ve güvenli bir eğlence sunar. Özellikle kış tatilinde soğuklar yüzünden evden çıkmayan çocuklar için mükemmel bir karne hediyesi.

 

10- Manyetik Sıvı

Görsel; aldepo

Çocuklarınız için hem bilimsel hem de eğlenceli bir hobi oyuncağı. İçindeki manyetik sıvıyı özel mıknatısları sayesinde istediğiniz gibi hareket ettirebilir, değişik şekiller verebilir ve manyetizma ilişkisini gözlemleyebilirsiniz. Hedef kitle olarak listedeki diğer hediyelerden farklı olan bu hobi oyuncağı lise çağlarındaki çocuklarınız için hem eğitici hem de eğlenceli bir karne hediyesi olabilir.

11- Karınca Çiftliği

Görsel; doğanoyuncak

Karıncaların hayatını, yaşamlarını gözlemlemek çok zordur. Çocukken bir çoğumuz bir karıncayı bir yere kapatıp beslemeye çalışmışızdır. Bu karınca akvaryumu ile karıncalar doğal ortamlarını aratmayan özel jel içinde yaşamlarını sürdürürken siz de onların muhteşem mimari yeteneklerini, beslenmelerini ve çoğalıp koloni haline gelmelerini izleyebilirsiniz. Çocuklar için eğitici ve eğlenceli olmasının yanında dinlendirici bir karne hediyesi olarak listemizde yer alıyor.

 

12- Suda Şişen Baloncuklar

Görsel; tutyakala

Enteresan bir hediye olarak suda büyüyen baloncuklar ilk hallerinden tam 200 kat daha büyük hale gelebilir. İster şişirip dekorasyon amaçlı kullanın ister saksılarınıza koyup onları sulanmasını sağlayın. Tek kullanımlık olmaması (susuz ortamda küçülüp yeniden eski haline geliyor) ve çocuklarınız için değişik bir eğlence sunmasıyla listedeki en özgün karne hediyelerinden biri.

13- Mantar Şeklinde Hoparlör

 

Görsel; bundesign

Günümüzde neredeyse her çocuğun bir telefona sahip olduğu ve onları bizden daha iyi kullandıklarını düşündüğümüzde listemize bir de telefonla ilgili bir ürün koymazsak olmaz diye düşündük. Bu minik ve sevimli ürünümüz Bluetooth bağlantısı ile cep telefonunuzdaki müzikleri sevimli mantar şapkasından dışarıya güçlü bir şekilde aktarıyor. Çeşitli renk seçenekleri bulunan bu ürün çocuğunuzun tatil aylarında arkadaş ortamında gayet rahat bir biçimde kullanabileceği, görüntüsünün bile insanı gülümsettiği özel bir karne hediyesi olmaya aday.

 

14- Ahşap Kamera Kiti

Görsel; bittigitti

Listemizdeki en eğlenceli ürünlerden biri olan fotoğraf makinesi seti, size eşsiz ve heyacan dolu bir deneyim yaşatmak için hazır. Tamamen el emeği ile üretilen bu setin içerisinde bir adet ilkel fotoğraf makinesi kutusu, filmler ve filmlere banyo yaptırmak için gerekli özel sıvılar bulunuyor. Manuel olarak siyah beyaz çektiğiniz fotoğrafları karanlık oda kitiyle beraber banyo yaptırma şansına sahip oluyorsunuz. Fotoğrafların her türlü elektronik cihazla saniyenin 10’da 1’i gibi bir zamanda çekildiği günümüzde, fotoğrafın her aşamasıyla kendiniz ilgilendiğiniz bu set, çocuklarınızı hem eğlendirecek hem de fotoğrafçılığı sevdirecek.

15- Elektrikli Scooter

Görsel; tutyakala

Çoğumuzun çocukken sahip olduğu, olamayanların da hayallerini süsleyen scooterlara teknoloji güncellemesi geldi. Katlanabilen yapıya sahip hafif gövdesi sayesinde yer kaplamayan elektrikli scooter 16 km/h kadar çıkabiliyor. Farklı renk seçenekleri de bulunan elektrikli scooterlar güzel bir karne hediyesi adayı.

 

16- Star Wars R2D2 Droid

Görsel; tutyakala

Eğer Star Wars hayranı bir çocuğunuz varsa bu teknolojik oyuncak tam size göre. Cep telefonundaki bir uygulamadan kontrol edilebilen bu robot, Star Wars evreninin mekanlarını hologram olarak başarılı bir şekilde sergiliyor.

17- Yeni Nesil Kızak

Görsel; tutyakala

Hepimizin çocukluk eğlencesi olan karda kaymak, yeni nesil kızak sayesinde artık hem çocuklar hem de yetişkinler beraberce kar üzerinde vakit geçirebilir. Omuzda taşımaya olanak sağlayan, basit ama işlevsek tasarımı ile kış tatilinizi eğlenceye dönüştürmek sizin elinizde.

 

18- Drone

Görsel; n11

Yıllardır hayatımızda olan, mezuniyet ya da düğün gibi kalabalık etkinliklerin vazgeçilmezi olan Drone’lar, çocuklar için hem eğlenceli hem de öğretici bir deneyim sunuyor. Altına monte edilebilen kamera ile bulunduğunuz noktadan çok daha uzak yerleri kuşbakışı görünümüyle kaydedebildiğiniz Drone’lar, aynı zamanda kontrol etmesi kolay ve kullanımı çok eğlenceli olan karne hediyesi adayları.

 

19- Akıllı Saat

Görsel; teknosa

Çoğu elektronik cihazın birbirleri ile entegre bir biçimde çalıştığı günümüzde saatlerin de bundan etkilenmesi kaçınılmazdı. Akıllı telefonlarımızda kullandığımız birçok uygulamanın yer aldığı ve eşzamanlı çalıştığı akıllı saatler karne hediyesi olarak üzerinde durulması geren birer alternatif.

20- Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Görsel; teknosa

Hızla yayılan sanal gerçeklik trendi, günümüzde rahatça ulaşılabilir seviyeye geldi. Özellikle video oyun şirketlerinin sunduğu hizmetler ile gittikçe genişleyen sanal gerçeklik kütüphanesi kullanıcıya çok farklı deneyimler sunuyor.

 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*