Mesleklere Özel Hediye Önerileri (10 Hediye Tavsiyesi)

Sevdiklerinize hediye seçerken onların mesleklerinden faydalanarak daha kolay karar verebilirsiniz. Mesleki yaşantılarında kullanabilecekleri ya da işlerini vurgulayan esprili hediyeler ile nokta atışı yapabilirsiniz. Peki bu hediyeler neler olabilir?

Öncelikle her mesleğin önemi çok ayrıdır. Biri eksilse toplumda aksaklıklar yaşanmaya başlar. Tersinden mühendisine, avukatından tasarımcısına her meslek mensubu ülkemiz ve dünyamız için önemli değerlerdir. Ancak bazıları vardır ki topluma mal olurlar. Doktor, polis, hemşire, öğretmen gibi hayatımızın isimsiz kahramanlarıdır onlar. Bu mesleklerin çalışanları kendi hayatlarını insanlara yardım etmeye adamıştır. Hastalıkta yanlarına koştuğumuz doktorlar ve hemşireler, hayata adım atmayı öğreten öğretmenlerimizin yeri çok farklıdır. Bu sebepledir ki kedilerine ait günleri vardır.

Bu yazımızda Öğretmenler Günü için ya da özel bir gün için öğretmen yakınlarınıza nasıl hediyeler satın alabileceğinizi, avukat yakınlarınıza hediye seçerken hangi alternatifleri değerlendirebileceğinizi ve mesleki hediye seçimine dair birçok ince noktayı satın alabileceğiniz ürünleri örnek göstererek anlatacağız. O halde vakit kaybetmeden hemen başlayalım.

minik doktor

Görsel: Tenor GIF Keyboard

Sevdiklerimizin arasında da bu kutsal meslekleri yapanlar oldukça fazladır. Yoğun iş temposu içerisinde onların yüzü gülümsetmek ister misiniz? Özel olarak hazırlanan mesleklere özel hediyeler onları mutlu edecek. Çünkü onlar sadece özel günlerde değil, her gün mutlu olmayı hak ediyorlar.

İşte doktordan hemşireye, öğretmenden dişçiye, avukattan pilota kadar sizin için seçtiğimiz mesleklere özel hazırlanan hediyeler

1 – Avukatlara Özel Yaş Pasta

En güzel avukata en güzel pasta yakışır! Avukat sevdiklerinizin doğum günlerinde, ruhsat alma kutlamalarında ve 5 Nisan Avukatlar Günü’nde hediye edilebilecek lezzetli bir pasta! Tatlı yeyip tatlı konuşulması istenen anlar için ideal bir tercih.

2 – Yılın En İyi Avukatı Oscarı

Yılın en iyi avukatı bunu bilmeli değil mi? Ona bir Oscar heykelciği hediye edebilir ve onunla ne kadar gurur duyduğunuzu dile getirebilirsiniz.

3 – Doktor Tasarım Pasta

Doktorluk çok özel bir meslektir. Okuması ayrı görevi icra etmesi ayrı zorluk içerir. Doktor olan sevdiklerinizin özel günlerini en leziz şekilde kutlamak için onlara doktor önlüğü şeklinde tasarlanmış bu pastadan yaptırabilirsiniz. Ayrıca Doktorlar Günü olarak kabul edilen 14 Mart Tıp Bayramı kutlaması için de oldukça lezzetli bir seçenek.

4 – Açılın Ben Doktorum Tişört

Ne klişe laf ama! Yine de oldukça eğlenceli 🙂 Doktor yakınlarınız için “Açılın ben doktorum” yazan esprili bir tişört hediye seçebilirsiniz. Doktorlar özel hediyeler içerisinde en eğlenceli olanlardan biri kesinlikle bu tişörtler.

5 – Pilotlara Tasarımlı Biblo

Bu mesleğin mensuplarının karizması hakkında konuşmaya başlasak bu yazı bitmez. Kadını erkeği bütün plotlar karizmatiktir diyor ve konuyu özetliyoruz. Pilot yakınlarınıza özel yapılan bu biblolar ile onları mutlu edebilirsiniz.

6 – Kişiye Özel En Tatlı Hemşire Kupası

Siz 24 saat nöbet tutmak nedir bilir misiniz? Hemşireler bilir… O nöbet esnasında uyanık kalmak için ne kahveler içilir. Bu meslek mensuplarına ne kadar teşekkür edilse az kalır. Hemşire yakınlarınızın kahvelerini yudumlayacağı isimlerine özel hazırlanan kupa bardaklar hediye edbilirsiniz.

7 – Dentist Diş Hekimi Kupası

Diş hekimi olan sevdiklerinizin de aralarında, nöbetlerinde ya da sabah kahvelerinde kullanabileceği kupa bardak hediye alternatifleri bulunuyor. Diş hekimi olan sevdiklerinizin özel günlerinde ya da 22 Kasım Dünya Diş Hekimliği Günü‘nde hediyebileceğiniz ona özel hazırlanan bu kupa bardaklar günlerini neşelendirecek.

8 – Kişiye Özel Chef Kupa

Meslek kupası hemen hemen bütün branşlara göre hazırlandığı için bulmakta zorlandığınız mesleki hediyelerde mutlu eden bir alternatif oluşturuyor. Aşçı, şef olan yakınlarınıza hediye edebileceğiniz bu kupa bardak hakkında ne düşünüyorsunuz?

9 – Esprili Sıfırcı Öğretmen Kupa Bardak

Ve öğretmenlerimiz… Bizi hayata hazırlayan, sadece derslerimizle ilgilenerek öğretim yapmayıp bizi eğiten kutsal kişiler… Onlara hiçbir hediye ile haklarını ödeyemeyiz. 24 Kasım Öğretmenler Günü, Anneler Günü/Babalar Günü, doğum günleri ve daha nice özel gün onlara hediye almamız ve sevgimizi iletmemiz birer vesiledir bizler için.

Öğretmenlere hediye seçerken en çok dikkat edilmesi gereken husus ise onunla olan ilişkinizdir. Yani öğretmeninize alacağınız hediye ile öğretmen olan yakınınıza alacağınız hediye arasında bir fark vardır. Keza öğretmen eşinize alıyorsanız hediyeyi, o çok daha farklı bir konu başlığı olabilir.

Eğer öğretmeniniz için bir hediye seçiyorsanız bilhassa mali değeri çok yğksek olmayan bir hediye seçmeniz gerekir. Aksi halde öğretmeniniz mahcup olacak ve hatta hediyeyi kabul etmeyecektir.

10 – Baş öğretmen Mustafa Kemal Atatürk Fotoğraflı İsme Özel Led Lamba

Eşiniz, dostunuz, öğretmeniniz veya öğretmen olan tanıdıklarınıza daha farklı bir hediye vermeyi düşünüyorsanız üzerinde adı yazan ve Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafının bulunduğu bu led aydınlatmalardan sipariş verebilirsiniz.

Hediye ararken zorlandığınızda, hediye alacağınız kişinin mesleğine rotayı çevirebilirsiniz. Bu gibi anlarda mesleklere özel çikolatalar, kupa bardaklar, biblolar, pastalar ve daha nice hediye seçeneğini sevdiklerinize hediye ararken değerlendirebilirsiniz.