Nostalji Sevenler İçin 15 Retro Hediye Önerisi

Nostalji sevenler için birbirinden özel 15 hediyeyi derledik. Siz de bu hediye önerilerinden size ya da sevdiklerinize en uygun olanı seçerek retroseverlerin gönlüne göre bir hediye verebilirsiniz.

Hediye seçmek hem zor hem de keyifli bir eylemdir. Sevdiklerimizi mutlu etmek, onların yüzündeki gülümsemeden bir pay alabilmek onlar kadar bizleri de mutlu eder. Bu yazımızda ruhu nostaljik olanlara özel hediye seçeneklerini derledik. Bakalım beğenecek misiniz 🙂

1 – İşleme Kolye

nostaljik kolye

Görsel: etsy

İşlemeli eşyalar modasını hiç kaybetmiyor. Kıyafetlerde, yastıklarda, perdelerde ve hatta kolyelerde bile işlemeli motifleri görebilmek mümkün. Her zaman nostaljik bir hava estiren bu işleme motifleri kolyelere de pek yakışan cinsten ögeler. Siz de nostaljik hediyelerden hoşlanan sevdikleriniz için böyle bir hediye seçeneği tercih edebilirsiniz.

2 – Nostaljik Çaydanlık

nostaljik çaydanlık

Görsel: We Heart It

Bu bir tost makinesi değil, bir radyo hiç değil! Bu bir çaydanlık. Kahvaltılara ne kadar da pozitif bir enerji verir kim bilir değil mi? Eskitme bir radyo ve aynı zamanda ekmek kızartma makinesi görünümünde bir çaydanlıkla sevdiklerinize eğlenceli bir hediye verebilirsiniz.

3 – 80’lere Selam Veren Kıyafetler

nostaljik kıyafetler

Görsel: ROSE & IVY Journal

Vintage kıyafetler her zaman moda. Çünkü vintage giyim bir moda akımını değil de bir tarzı temsil eder. Vintage giyinmeyi seven yakınlarınıza hediye olarak yüksek ben pantolonlar ve eskitme tişörtler seçebilirsiniz.

Bunun yanında vintage ürünlere yer verilen kıyafetleri de tercih edebilirsiniz. Mesela üzerinde plaklar bulunan bir gömlek ya da vosvos fotoğrafı bulunan bir sweatshirt.

4 – Vosvos Ekmek Kızartma Makinesi

volkswagen_tost makinesi

Görsel: find me a gift

Vosvos sevgisi hiç biter mi? 70 yıldan fazladır hayatımızda olan vosvoslar birçok eşyada gözlemlenebiliyor. Vosvosları hemen her nostaljik hediyede görebiliriz bu sebeple. Tişörtlerde, bardaklarda, telefon kılıflarında ve daha bir çok eşyada. Bu da hediye seçerken bize kolaylık sağlıyor diyebiliriz. Çünkü vosvos sevenler onun herhangi bir nesnede olmasından memnuniyet duyarlar.

5 – Eskitme Tüy Kalem

vintage kalem

Görsel: Aliexpress

Harry Potter hayranlarına ve yazı yazmayı sevenlere alınabilecek güzel bir hediye önerisi var şimdi de. Tüy kalemler sevdikleriniz için seçebileceğiniz güzel nostaljik hediyelerden biri. Özel mürekkebi, farklı uç seçenekleri ve farklı renkleri ile sunulan bu hediye, tüm özeninizi sergileyebileceğiniz bir hediye seçimi olacak.

6 – Nostaljik Radyo

nostaljik radyo

Görsel: Pinterest

Radyonun icadı 1898 yılında gerçekleşmiş ve o günden bugüne gelişen teknolojiye rağmen hala dimdik ayakta kalmaya devam etmiş. Radyoda çıkan şarkıları birbirimize ithaf ettiğimiz o günler biraz geride kalsa da hala arabalarda, telefonlarımıza veya çalışırken bilgisayarlarımızdan internette radyo dinliyoruz ve bundan mutluluk duyuyoruz. Müzik ile iç içe olan sevdiklerinize hala kullanılabilir durumda olan bir nostaljik radyo satın alabilir ya da koleksiyonlarına dahil edebilecekleri hoş bir parça bulabilirsiniz.

7 –  Daktilo Tuşlu Klavye

daktilo klavye

Görsel: CHIP Online

Bu klavye bir harika! Daktilo sesi gibi ses çıkaran bir klavyenin sahibi olmak ister miydiniz? Yazı yazmayı meslek olarak seçenler hele bir de nostalji sever ise ona alınabilecek mükemmel hediyeyi sizler için bulduk. Bu durum iş arkadaşlarınızın hoşuna gitmez belki ama harika bir hediye olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

8 – Eskitme Saat

vintage saat

Görsel: Pinterest

Vintage dekorlar, nostaljik döşenmiş evler ya da işyerleri her zaman farklı bir hava katar insanın ruhuna. Bu hediye de tam o ruhu taşıyanlara özel!

Aslında bu hediyeyi kendiniz de kolayca yapabilirsiniz. 12 tane yuvarlak çerçeve, birkaç renki kağıt ve metal çubuklar ile saat düzeneği kurmanız yeterli. Kolay görünen fakat çok kolay olmayan bir el yapımı hediye olacağı kesin.

9 – Nostaljik Metal Vosvos

Az önce de belirttiğimiz gibi vosvosun modası da sevdası da bitmez. Sevdiklerinizin masalarında yer alacak üstü açık bir vosvos figürü satın alarak onları mutlu edebilirsiniz. Çeşitli vosvos modelleri ile üretilen araba figürlerinden dilerseniz mini vosvosları dilerseniz de minibüs vosvosları tercih edebilirsiniz.

10 – Köstekli Saat

Kiminin dedesinin kiminin babasının vardır köstekli saati. Hep bir ruhu okşar, eskiye götürür bizi. Hep anılarda yer alır. Kiminin arkasında bir tarih yazar kiminin bir ismin baş harfleri. Derin anlamları olan bir hediyedir köstekli saat anlayacağınız. Öyle herkese hediye edilemez çünkü arkasında bir hikayesi yok ise, geleceğe bir hikaye taşıyacağı inanılan kişilere verilir. Bu sebeple en özel kişilere hediye edilir.

Siz de kalbinizde en özel yere sahip olan sevdiklerinize bir köstekli saat hediye edereki belki de yüz yıl sonra başkasının en kıymetli hediyesi olacak bir hediye seçimi yapabilirsiniz.

11 – Nostaljik Oyuncaklar Hediye Sepeti

Bu hediye de içindeki çocuğu asla büyütemeyenlere. Ne yani oyuncak mı alacağım? diyenleri uyaralım. Koca koca adamların bu oyuncaklarla kendilerinden geçerek oynadıklarını görünce, ne kadar doğru bir tercih yaptığınızı bir kere daha anlayacaksınız.

Bu hediyeyi hemen fotoğrafın altındaki yazıya tıklayarak satın alabilirsiniz. İçerisinde futbolcu kartlarından tetrise, solo testten horoz şekere kocaman bir nostalji deryası bulunduran bu hediye mutlu etme garantili, bizden söylemesi.

12 – Plak Görünümlü Amerikan Servis

Plak sevenler el kaldırsın! Vintage temada hazırlanan yemek masanıza harika bir Amerikan servis önerimiz var. Bu set 4 parçadan oluşuyor ve her biri 33 Rpm Long Play birer plak görünümünde.

Nostaljik müzikleri sevenlerin yemek masalarına en çok yakışacak süslemelerden biri olan bu Amerikan servisler birçok farklı ürün ile de birlikte kullanılarak şık bir tema oluşturabilir.

13 – Retro Pikap

Nostaljik hediye denildiği zaman akla ilk gelen hediye nedir? Tabii ki pikap. Listenin en başından beri pikaplar ne zaman gelecek diye bekleyenlere merhaba 🙂 Plaktan müzik dinlemek öyle bir hazdır ki, bu zevkin tütkunlarını hiçbir mp3 ya da dijital kayıt tatmin edemez. Nostalji aşığı sevdiklerinize bir pikap alarak ona hayatının en güzel hediyesini sunabilirsiniz.

Pikap yanında birkaç tane de plak almayı ihmal etmeyin 🙂 Plak seçerken de dikkatli olmakta fayda var. Bazıları plağı gerçekten orijinal zamandan kalma olarak sever. Yani popüler bir sanatçının yeni basılmış plağı değil, 1970 yılından bugüne kalmış, anı dolu bir plak isterler.

14 – Özel Tasarım Vintage Dünya Haritası

Gezginler için harika bir hediye bulduk. Dünyayı gezip görme arzusu ile yanıp tutuşan sevdiklerinize destek olmak, en azından kalben tüm desteğinizin onlarla olduğunu belirtebilmek için tercih edebileceğiniz güzel bir hediye.

Eskitme dünya haritası ile hazırlanmış bir tablo ile seyahat sevenlere alabileceğiniz güzel bir hediye seçeneği ararken hiç zorlanmayın.

15 – Kişiye Özel Nostaljik Tıraş Seti

Babalarımızın tıraş olduğu o bayram sabahı anısı hepimizin gözünde canlanır. Kapıdan baktığınız, heyecanla izlediğiniz o anda birden burnunuza babanızın tıraş köpüğünden geldiği an! Bu bayram da yeni bir tıraş takımı alın ona. Üzerinde adı ve soyadı yazan nostaljik bir tıraş seti olsun. hem ona hem de kendinize nostaljik bir an hediye edin.

Kalbinde her daim nostalji taşıyanlar için seçtiğimiz hediyeler bunlar, şimdi seçim sırası sizde 🙂

1 Comment

  1. İnternetteki birbirinin kopyası yazılardan biridir ön yargısıyla baktım yazınız ama daktilo görünümlü klavye efsaneymiş. Özellikle işi bilgisayar başında yazı yazmak olan arkadaşa ideal bir hediyelik olabilir

Leave a comment

Your email address will not be published.


*