ÖĞRETMENE ÇİÇEK

Öğretmenim canım benim canım benim
Seni ben pek çok pek çok severim
Sen bir ana, sen bir baba
Her şey oldun artık bana

2-A sınıfından Ali şiirini okudu. Daha dün gibi anılarımız değil mi? Siz de okul hayatının ardından iş yaşamına geçiş yapan ama o günleri özlemle hatırlayanlardan mısınız? Üzerinden çok uzun yıllar geçse de ilkokul öğretmenini hiç unutmayan, onu hep özel görenlerden misiniz?

Gelin bu öğretmenler günü sizi en az kendi çocukları kadar seven, anne-baba gibi tüm gücü ile emek veren, yeri geldiğinde hasta yatağından kalkıp da gelen o öğretmeninize bir sürpriz yapın. Kadın – erkek ayırmaksızın her öğretmenin hoşuna giden gül buketleri yine bu öğretmenler günü en çok tercih edilenler arasına girecek. Kırmızı ve beyaz gülleri tercih edebileceğiniz gibi rengarenk güller ile de çocukluğunuzdaki coşkunuzu paylaşabilirsiniz.

Bir diğer seçeneğiniz ise Lisyantus ve Lilyum çiçekleri olabilir. Zarif ve sevgi dolu bu çiçekler ile öğretmeninize onu hiç unutmadığınızı söyleyebilirsiniz.

 

Şıklığın ve zarifliğin temsili olarak görülen orkide de bu öğretmenler gününde ona saygınızı ve özleminizi sunmanın bir başka yolu olacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ona yeni öğrencilerini de sevindirecek yenilebilir çiçek göndermeye ne dersiniz?