Özel Günlerinizi Renklendirecek 8 Çiçek Önerisi

Malum, içinde bulunduğumuz mevsim itibari ile yakınlarımız, dostlarımız bir düğün dernek telaşı içerisindeler. Söz, nişan, düğün hemen hemen hepsi Yaz ve Sonbahar mevsimlerinin tercih edildiği nadide organizasyonlar bildiğiniz üzere.

Tatlı bir telaş hakim düğünlerde boy gösterecek damatlarda ve gelinlerde. Hatta gelin ve damadın yakınlarında da aynı tatlı telaş mevcut diyebiliriz rahatlıkla. Bu güzel ve mutlu koşuşturmacanın içerisinde tabiki de organizasyonu renklendirecek çiçek tadında hediyeler de olmalı değil mi? Hatta organizasyonu eşsiz bir hava büründürecek çiçeklerin ta kendisi olmalı değil mi?

Söz, nişan, düğün organizasyonlarını renklendirecek butik çiçek tiplerinden sizler için birkaç seçim yaptık. İstedik ki bu özel günlerinizde misler gibi koksun, ışıl ışıl parlasın dört bir yanınız.

Aşk’ın Vazgeçilmezi: Kırmızı Gül

Eğer romantik bir ortam yaratmak istiyorsanız, vazgeçemeyeceğiniz tek çiçek türü Gül’dür.

Tabiki de Gül’lerin de en romantiği Kırmızı Gül’dür.

Düğünlerinize kırmızı güller ile aşk kokan bir hava ve cazibe katmak istemez misiniz? Bizce en doğru tercih ateş gibi yanan, kıpkırmızı bir Gül olacaktır!

Saflığın Timsali: Beyaz Orkide

Söz, nişan, düğün organizasyonlarını renklendirecek butik çiçek önerilerimizin en nadidesi de, saflığı, doğallığı anlatmasının yanı sıra, kendine has havası ile gücü de temsil edebilen beyaz orkidedir.

Beyaz orkidelerle süslü enfes bir derleme yapabileceğiniz gibi, bu özel çiçeği nişan veya düğün ortamınızın süslemesinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sonsuzluğun Işıltısı: Mavi Orkide

Mavi Orkide, söz, nişan ve yadüğün organizasyonunuza ayrı bir renk katacak butik çiçek türlerinin başında geliyor.

Olağanüstü ışıltısı ve göz alıcı masmavi rengi ile sonsuzluğu, gökyüzünü çağrıştırdığına kanaat getirdiğimiz mavi orkide, harika bir nişan seçimi olacaktır.

Şarkılara Konu Olan Çiçek: Papatya

Birçok şarkıda adın geçen, sevgililerin en saf halini anlatan harika bir çiçek türüdür Papatya.

Romantizmin en özel çiçeklerinden biri olan papatyanın bir nişan veya düğün organizasyonunda sahne almaması düşünülemez.

Örneğin, bir bahçe düğününde ortamı harika hale getirebilecek butik çiçek türlerinden biridir papatyalar. Bahçenin dekorasyonuna enfes bir katkı sağlayacağı gibi, gelinin de başına taç olarak kullanılabilir.

Düşünsenize güzel bir gelin ve başında mis gibi kokan papatyalardan oluşan harika bir taç … İnsanın damat olası gelmez mi?

Mis Gibi Koksun Her Yer: Lisyantus Çiçeği

Özellikle renk tonlarının büyüleyiciliği karşısında hayrete düşeceğiniz Lisyantus’lar, söz, nişan veya düğün organizasyonlarınızı renklendirecek butik çiçek önerilerimizin başında geliyor.

Kokusu ile ortamda baş döndürücü bir etki yaratacak olan Lisyantus, düğünlerinize son derece görkemli bir hava katacaktır.

Tropik Düğünler İçin: Sukulent

Tropikal düğünlerin vazgeçilmez butik çiçeğine geldi sıra …

Bu çiçek Sukulent’ten başkası değil.

Söz, nişan, düğün organizasyonlarını renklendirecek butik çiçekler arasından görsel anlamda ihtişamlı ve tropik bir çiçek arıyorsanız, sukulent bitkisi harika bir tercih olacaktır.

Sukulent, düzenlemiş olduğunuz organizasyonun baş köşesinde, dekoratif bir öğe olarak konuklarınızı karşılayabilir.

Samimi Bir Etki: Ay Çiçeği

Söz, nişan, düğün organizasyonlarını renklendirecek butik çiçek önerilerimizin en samimisi belki de Ay Çiçeği’dir.

Güneş’i çok sevmesi nedeni ile bazen kendisine Güneş Çiçeği de denilebilir. Zaten İngilizcedeki geçerli adı Sunflower‘dır.

Güneş ile olan bu sarsılmaz bağı nedeni ile girdiği her ortama olağanüstü bir ışıltı katabilen ay çiçeği, davet masalarının süslenmesinde kullanılabilir.

Ay Çiçeği ayrıca nişan veya düğünlerde verilecek hediyeler için hazırlanan hediye paketlerinin üstünde de oldukça şık bir görsel olarak yerini alabilir.

Asalet Timsali Bir Seçim: Mor Orkide

Söz, nişan, düğün organizasyonlarınıza katacağı asil hava ile önereceğimiz butik çiçekler arasından kendini bir çırpıda sıyıran Orkide familyasına ait özel bir bitkidir, Mor Orkide.

Özellikle kır düğünleri, bahçe temalı nişan organizasyonları gibi etkinliklerde ortama canlılık verebilecek olan mor orkideler, muhteşem zerafetlerinin yanı sıra, hoş kokuları ile de gecenizi unutulmaz kılacaktır.

Mor Orkide ile süslü bir bahçe düğününün verdiği hazzı şimdiden zihninizde canlandırabiliyor musunuz?

Karbeyaz Bir Görünüm: Lilyum

Bembeyaz konseptli düğün organizasyonları için olağanüstü doğru bir tercih olan Lilyum’lar, harika bir kır düğününü şenlendirebilecek bir çiçektirler.

Davetlilerinizi büyüleyecek görsel bir zenginliğe sahip olan Lilyum’lar, ortamı dekore edebileceği gibi, hediye olarak da kullanılabilirler.

Göz alıcı beyaz bir düğün organizasyonunun karbeyazı Lilyum çiçekleri ile zenginleştirildiğini düşünebiliyor musunuz? İnsanın o anı tekrar yaşayası gelmez mi?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*