Sevgiliye Alınabilecek Yılbaşı Hediyeleri (10 Hediye Önerisi)

Yılbaşı yaklaşırken hediyeleriniz hazır mı? Eşe, dosta, anneye, babaya ve de elbette bir tanecik sevgilinize bir yılbaşı hediyesi vererek iyi bir yıl dileyebilirsiniz. Eğer sevgilinize ne hediye alacağınız konusunda kararsızsanız bu yazımız sizin için bir ışık yakabilir!

Yeni ve mutlu bir yıla başlamak üzereyken, sevdiklerimizle birlikte özellikle de en sevdiğimizle birlikte olmak isteriz. 10’dan geriye sayıp da yeni bir yıla merhaba derken ilk onu görmeyi ve ona sarılmayı isteriz. Çünkü Yeni yıla nasıl girersek öyle devam edeceğine inanılır, bu yüzden, sevgimizi dile getirmek, hissettirmek isteriz. Sevgilinize sarılıp öperek başladığınız bir yılın kötü geçmesi imkansız gibi gelir o an. 

Sevgimizi anlatabilmek için hediye vermek sözcüklerden daha etkilidir çoğu zaman. İşte bu nedenle yılbaşında hediye alıp vermek zamanla önemli bir kültür haline gelmiştir. Herkes kendisi için alınan bir hediyeyi açmayı, özenle seçilen bir hediyenin sahibi olmayı sever. Bu sebeple hediye vermek bir nevi mutluluk dağıtmak manasına gelmektedir. Bu yazımızda sevgilinize bu yılbaşında güzel ve özel bir hediye almak istiyor ancak ne alacağınıza karar veremiyorsanız, tam da size yardımcı olabilecek bir liste hazırladık.

1 – İkinize özel bardaklar

Sevgilinizle birlikte yapacağınız sabah kahvaltılarında çaylarınızı içebileceğiniz, ya da keyif kahvelerini birlikte yudumlayabileceğiniz uyumlu kupalara ne dersiniz? Bu durumda hem kendinize hem de ona bir hediye almış oluyorsunuz tabii. Bir taşla iki kuş 😉

sevgiliye hediye1

Görsel: Pinterest

2 – Romantik kanvas tablo

Fotoğraflar romantik hediyelerin olmazsa olmazlarındandır. Sevgilinizle birlikte çekildiğiniz bir fotoğrafı tablo haline getirerek de romantik bir sürpriz yapabilmeniz mümkün. Dilerseniz yastık, kupa bardak veya tişört de bastırabilirsiniz tabii. Hatta puzzle yaptırıp birlikte eksik parçaları bile tamamlayabilirsiniz. Siz nasıl isterseniz 🙂

3 – Yılbaşı Kurabiyesi

Sevgilinin kalbine giden yol midesinden geçermiş. Bu durum kadın erkek fark etmiyor. Kim istemez ki sevgilisinin hazırladığı bir kahvaltı sofrasına gözünü açmayı. Ya da ondan gelen bir paket kurabiye ile kahvesini yudumlamayı.

Yılbaşı kurabiyesi hazırlamak çok da kolay üstelik. İnternette yer alan birçok kurabiye tarifi mevcut. Sizin tek yapmanız gereken istediğiniz şekilleri verebilmek için kalıplar edinmek. Çam ağaçları, yıldızlar ve kalpler…

happy-new-year-cam-agaci-kurabiye-kutusu-gr844-1-1

Ellerinizle yapabilirseniz tadından yenmez ancak buna vakit ayıramıyor veya çok daha lezzetli olmasını istiyorsanız buradan satın alabilirsiniz.

4 – Romantik hediye kutusu

Sevgilinizi mutlu edebilecek küçük detayları bir araya getirerek güzel bir hediye kutusu hazırlayabilirsiniz. Renkli mumlar, yılbaşı temalı kupa bardaklar, belki şekerlemeler ya da kurabiyeler ve de elbette fotoğrafınızın olduğu bir çerçeve! Hediyenin esas parçası olarak da bir takı satın alabilir, güzel bir kutu içerisinde hediye kutusunun içerisine yerleştirebilirsiniz.

hediye kutusu

Görsel: ciceksepeti.com

5 – Müzik kutusu

Biraz da nostalji yapalım. Bazı kişiler vardır ki müzik kutularının tutkunudur. Koleksiyonlarını yapar, her birine özenle bakarlar. Bazıları için de kar küreleri böyledir. Sevgilinizin ilgi alanına giren bir nostaljik hediyeyi onun için satın alabilirsiniz.

Bu hediye fazla feminen oldu, yok mudur erkeklere göre bir seçeneğiniz diyenler var ise onlara da araba figürlerini önerebiliriz. Eski model klasik araba veya motor figürleri beylerin de masalarında görmekten mutluluk duydukları hediyelerdendir.

6 – Kişiye özel takvim

Yeni bir yıla girilirken verilebilecek en güzel hediyelerden biri de hiç şüphesiz takvimdir. Üstelik fotoğraflarınızdan oluşan bir takvim sevgilinizin işyeri masasında daima olacak bir fotoğrafınız anlamına gelir. (Bu kısım biraz kadınların ilgisini çekebilir, zira beyler pek fotoğraf koyma yanlısı değiller masalarına nedense…)

kişiye özel takvim

Görsel: web granth

7 – Sevgili Eldiveni

El ele tutuşup yürümek sevgililerin paylaştıkları en güzel anlardandır. Soğuk havayı birden ısıtıverirler sanki. Ancak gelin görün ki kalpler ısınsa da o tutuşan eller üşür. Eldiven ile tutarsanız da romantizmi gider. İşte bu sebeple sevgili eldiveni kullanabilirsiniz! El ele tutuşurken takılabilecek parçası ile sevgili eldiveni çiftlerin kurtarıcısı olacak.

sevgili eldiveni

Görsel: sabah

8 – El Yapımı Lamba

En güzel hediye emek verilen hediyedir. Sevdiğinizin elinden çıkan ve size ulaşan. Siz de gününüzü aydınlatan sevgilinize ellerinizle hazırladığınız bir hediye verebilirsiniz. aşağıdaki fotoğrafta yer alan avize karton kutularla yapılmış. Nasıl yapıldığını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

el yapımı lamba

Görsel: Taringa

Sevdiklerinize el yapımı yılbaşı hediyeleri hazırlamak istiyorsanız Ellerinizle Yapabileceğiniz 5 Özel Yılbaşı Hediyesi yazımıza mutlaka göz atın!

9 – Çift Saatleri

Ruhunuzu tamamlayan eşinizle neden saatleriniz de birbirini tamamlamasın? İlla çok romantik de olması gerekmiyor bu saatlerin üstelik. Birbirinin aynısı olup da sadece renkleri farklı iki saat de olabilir. Tabii saatlerin arkasına, bileğinize değen kısmına isimlerinizin baş harflerini kazıyarak bunu yalnızca sizin anlayacağınız romantik bir hediyeye çevirebilirsiniz.

çiftlere kol saati

Görsel: Christmas Celebrations

10 – Çift Kolyesi

Çift olarak kullanabileceğiniz bir diğer aksesuar ise kolye. Bilhassa kadınlar, sevdiklerini anımsatan aksesuarlar takmaktan hoşlanırlar. Bu sebeple sevgilinizle kendinize manalı bir aksesuar yaptırabilirsiniz. Eğer (erkek olan) partneriniz bu hediyeyi fazla romantik buluyorsa onun için kolyeyi bir anahtarlığa çevirebilirsiniz. Yılbaşı hediyeleri erkek sevgiliye alınıyorsa romantizm seviyesi iyi ayarlanmalı çünkü 🙂

çift kolyesi

Görsel: Easyday

Sevgilinizi mutlu etmeniz, onu mutlu ettiğiniz için de çok mutlu olmanız için önerebileceğimiz yılbaşı hediye fikirleri böyle, herkese sevdiği ile birlikte mutlu geçireceği bir yıl diliyoruz!

1 Comment

  1. Çift saatleri falan biraz modası geçmiş hediyeler. gerçi fotoğrafını paylaştığınız model bayağı sevimliymiş

Leave a comment

Your email address will not be published.


*