Sevgiliye Alınabilecek İlk Hediye Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

İlişkinizin başları ve ona sevginizi anlatacak bir hediye almak istiyorsunuz. İlişkinizin ilk zamanları olduğu için onu çok fazla tanımıyor oluşunuz da sizi zorluyor tabii ki. Peki ona ne hediye alabilirsiniz?

Ah o ilişkinin başları, o tatlı zamanlar… Her an el ele diz dize. Heyecanla beklenen mesajlar, birbirinize fotoğraf göndermeler, havada uçuşan sevgi sözcükleri, isim başlarına gelen sıfatlar… Her şey tam da olması gerektiği gibi. Aşktan uyunmayan geceler, sürekli yüzlerin gülümsediği o anlar… Zamanla kendini huzura ve mutluluğa bırakacak olan ilişkinin ilk ve en heyecanlı zamanları.

Hayatınız boyunca unutmayacağınız o ilk zamanları tadı pek az şeyde vardır herhalde. KAçamak görüşmeler, itiraf edilemeyen duygular zamanla kendini utangaç ifadelere bırakır. Birlikte yenen yemekler, gezilen yerler derken doğum günü geldi, Sevgililer Günü kapıyı çaldı veya sadece onu mutlu edebilecek bir hediye vermek içinizden geldi. Ama bu hediyenin önemi çok büyük. Bu ona vereceğiniz ilk hediye…

Sevgiliye ilk hediye seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Sevgiliye ilk hediye seçimi çok zorlu ve riskli bir süreçtir. Bu süreçte en çok dikkat edilmesi gereken unsur ise sevgiliniz hakkında mümkün olabildiğince çok şey bilmektir. Çok bilgi edinmeden alınan hediyeler sizi ona karşı mahçup edebilir daha da kötüsü ilişkinizi daha başındayken çok yaralayabilir. Bu yazıda hem kadınlar hem de erkekler için hediye seçimine dair önemli inceliklere yer vereceğiz, öncelikle ona ne hediyeler almamalısınız ve nasıl hediyeler seçebileceğinize yer vereceğiz, hazır mısınız?

1 – Romantik hediyelere hemen sarılmayın!

hediye seçimi

Görsel Kaynak: Mothering

İlk hediye denildiğinde nedense herkesin aklına romantik yemekler, sevgi dolu cümlelerin yer aldığı notlar bulunan anı defterleri vs. geliyor. Sevgili olmadan önce tanısanız dahi sevgili olduktan sonra başka birisi olur karşınızdaki ve ona bu tarz hediyeler vermeniz pek doğru olmayabilir. Belki sevecek belki sevmeyecektir ve bu büyük bir risk olabilir.

Henüz çok da iyi tanımadığınız sevgilinizin bu duygu ağırlıklı hediyelerden hoşnut olup olmayacağını tam anlamıyla bilmeniz çok zordur. Ayrıca dediğimiz gibi önceden arkadaş olsanız dahi herkes sevgiliyken farklıdır, arkadaşken farklıdır. Önünüzde romantik sürprizler için biraz daha zaman var, hızlıca tüketmeyin değil mi ama 🙂 Tabii ki bunun anlamı ruhsuz, donuk bir hediye seçin ya da hiç tatlı romantik dokunuşlar yapmayın demek değil. Yalnızca ilk hediyenizde bu durumu abartmasanız daha iyi olacaktır.

Kaldı ki sevgilinizi biraz korkutabilir bu hızlı adımlar. Bu nedenle bu tarz hediyeleri vermek istiyorsanız bunu ilk hediyenizde yapmamanızda fayda var. Bu durum hem kadınlara hem de erkeklere alınacak hediyeler için geçerlidir. İlla ki çok romantik olmak istiyorsanız onun için birkaç dize şiir yazmaya çalışın mesela, bunu kim sevmez ki…

sevgiliye çiçek

Görsel Kaynak: 123RF Stock Photo

2- Sevgili beyler çiçeklerden korkmayın, onlar sizin dostlarınız!

Çiçekler öyle hediyelerdir ki, hem dostane, hem romantik; hem sevgi dolu hem de seviyeli. Sevgilinizle buluşmaya giderken elinizde bir buket çiçek olması ya da işyerine bir çiçek sepeti göndermeniz her zaman hoşça karşılanacaktır. Nedensiz yere onu gülümsetmek istiyorsanız ilk hediye olarak bir çiçek buketi tercih edebilirsiniz. Bu yaptığınız incelik onun kalbini de ısıtacaktır, emin olabilirsiniz.

Aslında çiçeklerin yalnızca kadınlara gönderildiğini de düşünmemek lazım. Birçok erkek işyerine ya da evine gelen çiçekten hoşlanır. Ancak siz onu bu kadar tanımıyorken bu riske girmeyin en iyisi. Ama ona lezzetli bir kek ya da kurabiye buketi gönderebilir ya da lezizi bir çikolata kutusu sipariş edebilirsiniz.Ya da koca bir sepet meyve buketi… Üstelik iş arkadaşları da bu durumu mutlulukla karşılayacaktır. Çikolata ve meyveler yani 🙂

3 – Utandırabilecek hediyelerden uzak durun!

sevgiliyi mutlu etmek

Görsel Kaynak: Valentine’s Day Info

Utandırabilecek hediyeleri iki kategoride inceleyelim. İlk olarak cinselliği öne çıkaran hediyeler. İç çamaşırı, gecelik tarzı hediyeler yeni sevgilinize alabileceğiniz hediyeler değil. Özellikle herkesin içerisinde açabileceği bir pakette gönderirseniz sonuçları hiç de hoş olmayabilir. Taze sevgilinizi gücendirecek bir hediye olarak yorumlanabilir.

Üstelik sevgiliniz ailesi ile yaşıyorsa bu hediyeyi onlara açıklamakta güçlük çekecektir. O sebeple onu tarz hediyeler ilişkinizin ilk başlarında sizin için doğru değil.

Bir diğer utandırabilecek hediye ise pahalı olanlar. Eğer yeni sevgiliye hediye olarak çok pahalı, değerli bir hediye alırsanız onu mahçup hissettirebilirsiniz. Pahalı takılar, cep telefonu gibi teknolojik aletler direk yasaklı kategoride oluyor bu durumda. Bu hediyelerden sonra kendisini bir baskı altına hissedebilir ve size hediye seçerken çok zorlanabilir. ÜStelik maddi olarak bunu karşılamak da onun için çok zorlu olabilir. Bu sebeple bu hediyeleri aranızdaki ilişki ilerleyene kadar geriye bırakmakta fayda var.

(Üstelik pahalı hediyeler seçerek çıtayı da yükseltmiş olacağınız için, siz de bir sonraki hediye seçiminde zorlanabilirsiniz.)

birlikte keşfetmek

Görsel Kaynak: Twitter

4 – Ona deneyim hediye edin!

Birlikte daha çok zaman geçirebileceğiniz bir zaman dilimi yaratmak kadar güzel bir hediye olabilir mi? Günübirlik bir gezi düzenleyebilirsiniz onun için. Planı yapıp tüm detayları düşünebilirsiniz. Üstelik birini en iyi seyahatte taşıyabileceğiniz gerçeğini de aklınızan çıkarmayın. Şehir içinde bir yerlere gidebileceğiniz gibi yakın şehirlerden birine de gidebilir, farklı bir maceraya da atılabilirsiniz. Ya da en çok gitmek istediği yerlerden birine bir seyahat düzenleyebilirsiniz.

Piknik sever misiniz? Seyahat için uygun bir durumda değilseniz sevgiliniz için güzel bir piknik sepeti hazırlayın o halde. Sandviçler, içecekler, meyveler ve hatta oyunlar koyun sepetinize. Yere serebileceğiniz bir örtü de aldınız mı yanınıza her şey tamamlanmış olacak. Ardından güzel havanın tadını çıkarın. Birlikte çimenlere uzanarak gökyüzünü izleyin, bulutları bir şeylere benzetin mesela. Hayal kurun, kahvenizi yudumlarken gülümseyin birbirinize, müzik dinleyin beraber. Bisiklet sürün mesela, uçurtma uçurun… Romantik olmak için illa çok maliyet üstlenmeniz gerekmiyor.

çikolata

Görsel Kaynak: Philly

5 – Şekerler, çikolatalar ve ötesi…

Özellikle kadınlar için hazırlanabilecek lezzetli bir hediye önerisi verebiliriz. Bir kutu içerisini şekerler, çikolatalar, jelibonlar ve marshmellowlar ile doldurabilirsiniz. Bu lezzetli sürpriz kimi mutlu etmez ki?

Aslında bu hediye birçok erkeği kadınlardan daha çok mutlu edebilir. Sevdiği çikolataların neler olduğunu öğrenin sadece. Ve de mutlaka o yalnızken bu hediyeyi verin. Erkek arkadaşlar birbirlerine bu konudalarda pek de anlayışlı olmayabiliyor 🙂

Sevgilinize hediye seçerken mümkün mertebe onun zevklerine yönelin. İlgi alanlarına, ihtiyacı olabilecek hediyelere ve elbette ince düşünülmüş hediyelere. Zarif kolyeler, küpeler, ayakkabılar alabilirsiniz. Tatlı ev terlikleri, oyunlar, paten takımı gibi farklı hediye seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Polar bir pijama takımı alabilir, pnun adına özel hazırlanmış olan tasarım hediyeleri inceleyebilirsiniz.

Aslında sevgilinize ilk kez hediye alacağınız zaman gerilmek yerine kalbinizin sesini dinlemelisiniz. O anda sadece onun gülümsemesini ve hediyenin paketini açarkenki ifadesinin ne olabileceğinizi gözünüzün önünde bulundurun. Önünüzde uzun bir süreç var ve onun için gerçekleştirmek istediğiniz tüm sürprizleri sırayala gerçekleştirebilirsiniz. Sadece onu zamanla daha iyi tanıyarak ona daha uygun hediyeler seçebilirsiniz. Bol şans!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*