Görür Görmez Hemen Bir Tanesine Sahip Olmak İsteyeceğiniz Yaratıcı ve Fonksiyonel 20 Anahtarlık

En çok kaybettiğimiz eşyalarından başında kesinlikle anahtarlar gelir. Anahtarları evin içinde bıraktığımız yerde bulmak özellikle acelemiz olan zamanlarda kesinlikle mümkün olmaz. Çünkü bıraktığımız yeri genellikle yanlış hatırlarız.

Mısırlıların kilidi ve anahtarı keşfettiği günden bu yana bu böyle gelmiş ve böyle de gidiyor. Anahtarlıklar da tam bu sebeple hayatımıza girmiş zaten. Bazılarımızın özellikle okul zamanı çantada kolayca anahtar bulabilmek kullandığı büyük anahtarlıklar vardı hatırlar mısınız? Tabii görünümleri de hoşumuza giderdi, hatta koleksiyon yapardık…

Bu yazımızda beğeneceğinizi düşündüğümüz, keşke benim olsa diyeceğiniz 20 adet anahtar tutucuyu (anahtarlığı) derledik. Bu birbirinden yaratıcı anahtarlıklar sayesinde anahtarları kaybetmek tarih olacak. Kuş kafesinden bal peteğine, buluttan prize kadar anahtarlık tasarımları evinizin en güzel köşesinde kendine yer bulacak!

1 – Mini Garaj Anahtarlık

garaj anahtarlık

Görsel: Designer Daily

Renkli mini vosvoslarınızı evinize park etmek ister misiniz? Kapının yanına monte edeceğiniz mini garaj sayesinde eve girer girmez anahtarlığınızı park edebileceğiniz bir mekan oluşturabilmeniz mümkün!

garaj anahtarlık

Görsel: Roomie

Araba anahtarlık modelleri içerisinden kadın erkek herkesin gönlünde taht kuran bir model olduğunu söyleyebiliriz.

2 – Bal Peteği Anahtarlık

bal peteği anahtarlık

Görsel: This is Malorie

bal peteği anahtarlık

Görsel: This is Malorie

Özellikle otel, pansiyon işletmecilerinin çok seveceği bir anahtarlık olduğunu düşünüyorum. Evler için de ideal tabii! Tüm ev ahalisi eve geldikçe bir petek içerisinde anahtarına yer bulabilir, aile olmanın görsel şöleni anahtarlarınızla yaşanabilir.

3 – Manyetik Bulut Anahtarlık

bulut arahtarlık

Görsel: Gorsh

Minimalliği sevenlere müjde. Anahtarınızı bu mini buluta tutturabilirsiniz. Ancak çok fazla ağırlık taşıyabileceği meçhul olan minik buluta çok yüklenmemek için anahtarlıksız bir anahtar taşırsanız kaybetme olasılığınız yükseliyor. Bu sebeple anahtarınızı cüzdanınızda taşıyabilirsiniz.

4 – Çiftlere Özel Anahtarlık

creative-key-holder-7

Romantik çiftler el kaldırsın! Bu anahtarlık sizin için yapılmış. Sevgili anahtarlık modelleri arasında en romantik olanlarından biri. Bir ev içerisinde akşamları yan yana gelen kadın ve erkek figürü sizi ve sevgili ruh eşinizi temsil ediyor. Ne kadar gün içerisinde ayrı yerlerde olsanız da, gün sonunda el ele oluşunuzu temsil ediyor. 

5 – Lego Anahtarlık

lego anahtarlık

Görsel: Wall Hr

Legolar hayatımıza öyle bir girmiş ki, ne çıkarabiliyoruz ne de çıkarmak istiyoruz. Lego parçalarına geçirilmiş anahtarlarınızı hemen kapı yanına monte edebileceğiniz Lego platformuna yerleştirebilirsiniz.

6 – Mıknatıs Anahtarlık

Mıknatıs anahtarlık

Görsel: Life Buzz

Mıknatıs şeklinde bir anahtar tutucu ile anahtarlarınızın evde kaybolmasına imkan yok!

7 – Dağcı ve Mühendis Anahtarlık

dağcı ve mühendis anahtarlık

Görsel: Ogoom

Açılın, ben mühendisim! Dağcı ve mühendis şeklindeki figürlere gün sonunda anahtarlarınızı teslim edebilirsiniz. Merak etmeyin, anahtarlarınız uzman ellerde 🙂

8 – Geometrik Anahtarlık

geometrik anahtarlık

Görsel: Wall Hr

Matematikçi ailenin anahtarları ve anahtarlığı böyle olmalı zaten, değil mi? 🙂

9 – Kuş Kafesi Anahtarlık

kuş kafesi anahtarlık

Görsel: Marcianos

Akşamları yuvalarına giren ve huzur bulan kuşlar misali biz de kendimizi evimize attığımızda bir huzur kaplar içimizi. İnsanın kendi evi gibisi olur mu? Kuş figürlü anahtarlıkları yuvarlak kapısından kuş yuvalarına bırakabileceğiniz sevimli bir anahtarlık ile karşınızdayız!

10 – HTML Girişi Anahtarlık

 HTML Girişi Anahtarlık

Görsel: Patras Events

Bilgisayar mühendislerini buraya alalım. adeta ruhunuzu okşayacak bir anahtarlık. Özellikle mühendis öğrenci evlerinde çok sevilebilecek ve evde yapılabilecek bir anahtarlık değil mi? Tek ihtiyacınız olan html girişi ve yuvası.

11 – Senin Evin Anahtarlık

ev şeklinde anahtarlık

Görsel: Preguiça Entediada

Evinize giren kapıyı açan anahtarları daha sonra rahatça bulabilmek için ev şeklinde bir anahtar yuvası tercih edebilirsiniz.

12 – Serçe Anahtarlık

Serçe anahtarlık

Görsel: Espace Buzz

Bu anahtarlık üreticileri kuşları oldukça seviyor anlaşılan. Bu sefer kuş figürü 3 boyutlu bir şekilde tasarlanmış ve kendine uygun oldukça şık bir evi var. Rengarenk kuşlu anahtarlıklar ve evler ile anahtarlarınızı keyifli bir görünüme dahil edebilirsiniz.

13 – Manyetik Adam Anahtarlık

Manyetik Adam Anahtarlık

Görsel: Patras Events

Yukarıdaki dağcı ve mühendis figürlü anahtarlıkların daha basit ve minimalize edilmiş hali. Ayrıca bu anahtarlıkları çelik kapınızın üzerine magnet olarak da yapıştırabilirsiniz.

14 – Priz Anahtarlık

Priz anahtarlık

Görsel: Home Zoomer

Priz şeklindeki bir anahtarlık nasıl bu kadar sevimli olabilir? Evinizdeki birey sayısına göre ayarlayacağınız priz yuvaları ve renkli prizler ile oldukça yaratıcı bir çalışma.

15 – Boynuz Anahtarlık

boynuz anahtarlık

Görsel: Cherry Ballart

Lambanın açma kapama tuşunun boynuzları olursa oraya pekala anahtar asılabilir değil mi?

16 – İmleç Anahtarlık

imleç anahtarlık

Görsel: Super Cool Pics

Bu anahtarlık da manyetik bir yüzeye sahip ve imlecin ucunda anahtarınızı adeta parmağının ucunda tutuyor.

17 – Sevimli Çift Anahtarlık

keçe çift anahtarlık

Görsel: Fwdder

Cırt cırtlı yüzeyi ile keçe evinde buluşan bir çift anahtarlık. Romantik ve sevimli 🙂

18 – Emniyet Kemeri Anahtarlık

Emniyet Kemeri Anahtarlık

Görsel: Livin Spaces

Tabii ki önce güvenlik, ancak evde bu kadar gerekli mi bilemedik 🙂 Araba tutkunu ailelerin veya genç evlerinin güzel bir detayı olabilir. ayrıca emniyet kemeri bağlamayı unutmamasını öğütlemek istediğiniz sevdikleriizin araç anahtarlarını da bu anahtarlığa asabilirsiniz.

19 – Ahtapot Anahtarlık

ahtapot anahtarlık

Görsel: Daily Design Inspiration

Bir ahtapotun kollarına anahtarlarınızı asmak ister misiniz? Bu anahtar tutucu ile isteğinizin yerine gelebilmesi mümkün.

20 – Bonus: Kişiye Özel Atatürk İmzalı Anahtarlık

Atamızın imzasının yer aldığı anahtarlık en unutulmaz ve değerli hediyelerden biri olacak. Anahtarlığın üzerinde Atatük’ün Afyon tepelerinde çekilen ünlü fotoğrafı kabartmalı olarak yer alıyor! Sevdikleriniz için hediye anahtarlık yaptırma düşünceniz varsa bu model tam da size göre. Anahtarlığın bir yüzünde istediğiniz ad ve soyad yer alırken diğer yüzünde ise hayran olduğu Mustafa Kemal Atatürk kabartması yer alabilir.